صالحی امیری: پذیرش حضور زنان در ورزشگاه به ارزش های اخلاقی جامعه کمک می کند

زمان درج: ۱۳۹۷/۴/۱۲ ۱۹:۴۴:۲۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

صالحی امیری: پذیرش حضور زنان در ورزشگاه به ارزش های اخلاقی جامعه کمک می کند

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: حضور زنان در ورزشگاه ها ایجاد چالش نمی کند مگر آنکه بخواهیم چالش را از بیرون به جامعه ورزش تزریق کنیم.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان که با حضور خانواده ها برگزار شد پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اصل حضور تماشاگران در بازی های ملی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این حضور در بازی های ملی می تواند حضور کل جامعه خصوصا خانواده ها باشد که نشاط افزونتری را ایجاد کند.

وی توضیح داد: ما به طور طبیعی نباید مرزبندی های جنسیتی برای حضور در ورزشگاه ها ایجاد کنیم چرا که جامعه ما به مبانی و ارزش های اخلاقی باور دارد.

رییس کمیته ملی المپیک حضور خانواده ها در بازی های ملی بسکتبال و والیبال همچنین حضور خانم ها و آقایان در ورزشگاه آزادی را که به هنگام پخش بازی های تیم ملی فوتبال رقم خورد حضور خوب و با رعایت ارزش ها و مرزبندی های اخلاقی نام برد که به همت وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و اظهار داشت: با این حضور نشاط، سرزندگی و شور در جامعه ایجاد شد.

صالحی امیری با بیان این مهم که امروز بیش از هر زمان دیگری به نشاط اجتماعی نیاز داریم، ادامه داد: در جامعه امروز باید شور، نشاط و تخلیه اجتماعی شکل بگیرد از طرفی با شرایطی که امروز در کشور داریم بیش از هر زمان دیگری نفی نگاه جنسیتی را در کشور تقویت می کند.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما باید باور داشته باشیم زنان ما همچون مردان دارای شرافت، اخلاق و معرفت هستند بنابراین باید از اتهام و انگ زنی نابه جا به شدت پرهیز کنیم.

صالحی امیری تاکید کرد: پذیرش زنان در ورزشگاه ها به ارزش های اخلاقی این جامعه می افزاید و چیزی از آن کم نمی کند از طرفی چه تفاوتی بین محیط های دیگر مثل دانشگاه و ورزشگاه وجود دارد و چه تمایزی هست؟ اگر حضور خانواده ها در محیط های دیگر ضرورت دارد حضور آنها در ورزشگاه هم ضرورت دارد.

صالحی امیری در ادامه حضور دختران و زنان در دانشگاه را با بیان اینکه نیمی از دانشگاه ها را آنها در اختیار دارند مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: همین وضعیت در پارک ها، بازار و ادارات وجود دارد بطوریکه در ادارات زنان و مردان در کنار هم به دولت کمک می کنند به همین دلیل باید با اصلاح نگران بپذیریم که حضور زنان در ورزشگاه ها ایجاد چالش نمی کند مگر آنکه بخواهیم چالش را از بیرون به جامعه ورزش تزریق کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به نشاط و سرزندگی خانم ها و آقایان در بازی تیم های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان افزود: این ها بخشی از جامعه ملی ما هستند و اگر اشکالاتی هم بعضی مواقع رخ دهد با تذکر قابل حل است و نباید نسبت به جامعه ملی اتهام و انگ زنی را روا بداریم.

وی جامعه بزرگ ایران را اخلاق مدار و وفادار خواند و تصریح کرد: همه زنان در جامعه ایران عفیف، شریف و با فضیلت هستند و مردان هم انسان های با غیرت و با شرف هستند و هیچ مشکلی در محیط ورزش به لحاظ جنسیتی نمی بینیم.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت