پیگیری اردوهای تیم ملی بسکتبال با ویلچر بعد از اتمام لیگ اروپا

زمان درج: ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۸:۵۳:۵۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

پیگیری اردوهای تیم ملی بسکتبال با ویلچر بعد از اتمام لیگ اروپا

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر که با برگزاری یک مرحله اردو آماده‌سازی تیمش برای پارالمپیک توکیو را آغاز کرد، پیگیری این روند را به سال آینده و بعد از اتمام لیگ باشگاهی اروپا موکول کرده است….

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از گذشته یک سال از کسب سهمیه پارالمپیک توسط تیم ملی بسکتبال با ویلچر و پشت سر گذاشتن کش و قوس‌های اعزام به توکیو، اردوی آماده سازی این تیم از ۲۴ دی ماه آغاز و به مدت ۱۰ روز پیگیری شد.

این نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بود که بدون حضور لژیونرها و با حضور ۲۲ بازیکن برگزار شد تا عباس آقاکوچکی سرمربی تیم از وضعیت این نفرات و میزان آمادگی آنها برای چگونگی پیگیری تمرینات تیمش شناخت نسبی کسب کند. اگرچه وی ادامه تمرینات تیمش را به سال آینده موکول کرده است.

عباس آقاکوچکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بازیکنان بسکتبال با ویلچر مانند دیگر رشته‌ها تقریباً یک سال از تمرینات گروهی و میادین دور بودند. برای‌مان مهم بود که از وضعیت آنها بعد از پشت سر گذاشتن این شرایط شناخت نسبی به دست بیاوریم که این مهم با برگزاری اردوی موردنظر حاصل شد.

وی ادامه داد: به خاطر دوری چند ماهه از تمرینات، جلسات ابتدایی اردو را خیلی سبک برگزار کردیم اما مرحله به مرحله بر فشار تمرینات اضافه کردیم و از میانه اردو هم بازیکنان را به لحاظ تکنیکی محک زدیم. اینگونه با وضعیت کلی آنها آشنا شدیم طوری که می‌دانیم برای اردوهای آینده باید از چه نفراتی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر با یادآوری اینکه هیچیک از لژیونرها در این اردو حضور نداشتند، خاطرنشان کرد: برای‌مان اهمیت دارد که تمرینات را با حضور این نفرات ادامه دهیم. به همین دلیل تا پایان سال اردوی دیگری نخواهیم داشت. پیگیری تمرینات به ۱۴۰۰ و بعد از اتمام لیگ باشگاهی اروپا و بازگشت لژیونرها به ایران موکول شده است.

آقاکوچکی تاکید کرد: یکی دیگر از دلایل ما برای متوقف کردن اردوی تیم ملی تا سال آینده، نهایی شدن برگزاری مسابقات دو حذفی است و اینکه به واسطه برگزاری این رقابت‌ها، می‌توانیم مجدد بازیکنان داخلی را زیر نظر داشته باشیم.

وی که سرپرستی انجمن بسکتبال با ویلچر را هم بر عهده دارد در مورد مسابقات جام دو حذفی گفت: به خاطر از دست رفتن زمان مناسب برای برگزاری لیگ برتر و مخالفت نمایندگان تیم‌ها جهت حضور در این رقابت‌ها، برگزاری لیگ در سال جاری را به صورت کلی منتفی کردیم اما در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که مسابقات دو حذفی را برگزار کنیم تا حداقل بازیکنان امسال را بدون تجربه باشگاهی به پایان نرسانند.

آقاکوچکی با بیان اینکه ۱۲ تیم برای حضور در جام دو حذفی اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: پیشنهاد انجمن بسکتبال با ویلچر برای برگزاری جام دو حذفی در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۵ بهمن ماه است. این زمان را در نشستی که روز شنبه به صورت وبینار با نمایندگان تیم‌ها خواهیم داشت، نهایی می‌کنیم.

سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر همچنین در مورد چگونگی برگزاری جام «دو حذفی» تاکید کرد: معمولاً در رقابت‌های حذفی تیم‌ها با یک باخت از گردونه مسابقات کنار می‌روند اما در جام دو حذفی متحمل شدن ۲ باخت منجر به کنار رفتن تیم‌ها می‌شود. در واقع تیم‌ها بعد از باخت اول وارد گروه بازنده‌ها می‌شوند و این شانس را دارند که در این جدول دیدارهای‌شان را دنبال کنند. این شیوه را برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته‌ایم تا تیم‌ها بعد از یک سال فرصت بیشتری برای حضور در میدان داشته باشند.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت