حسن‌زاده رایحۀ بهارنارنج شیراز در بسکتبال ایران

زمان درج: ۱۳۹۹/۱۱/۸ ۱۲:۴۷:۵۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

حسن‌زاده رایحۀ بهارنارنج شیراز در بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران – زمان‌هایی در بازی هست که تصور حرکت بعدی یک بازیکن برای شما دشوار می‌شود. توی ذهن‌تان بر اساس آنچه از بازیکن دیده‌اید یا شنیده‌اید او را آنالیز می‌کنید اما درون زمین اتفاقات دیگری می‌افتد. تعداد این بازیکنان در بسکتبال باشگاههای ایران کم است اما خالق حرکات خلق‌الساعه هستند مثل محمد حسن‌زاده.

مادرش را به خاطر می‌آورد که چگونه حامی اصلی او در تمرینات بسکتبال و بدنسازی بود. از دروازه قرآن شیراز که گذشت، مادرش پشت سرش یک کاسه آب ریخت و برای پسرش دعا کرد. کل عید یک سال اگر اشتباه نکنم ۱۳۸۶ در شیراز نبود. در تهران دورۀ بدنسازی را سپری کرد. اردوی تیم بسکتبال جوانان ایران برایش انگیزه‌بخش بود. بازیکنی که از تیم نوجوانان و جوانان فارس دعوت شده بود. همان موقع گفتند چرا جاسم رضایی نه و چرا حسن‌زاده؟ آخر آن روزها کمتر به او بازی می‌رسید. دورۀ شوت‌های مهدی شیرجنگ در تیم‌های فارس بود.

بعد از اینکه بقیه از مسافرت‌ عید برگشتند، حسن‌زاده با فیگورهایی که مثل بدنسازان و پرورش اندامی‌ها می‌گرفت، زوربازوی خودش را نشان داد:«خوب شده»؟

از دروازه قرآن که گذشت مادرش دعا کرد پسرش از مسابقات جوانان جهان در نیوزلند به سلامت برگردد. چند مدت بعد گذر از دروازه قرآن به سوی مرزهای آسیایی و جهانی بسکتبال برای او اتفاق افتاد. سال ۲۰۱۰، محمد حسن‌زاده در رقابت‌های جهانی بسکتبال در ترکیه به همراه ارسلان کاظمی، به جریان نسل طلایی بسکتبال ایران پیوستند.

در کاپ‌های آسیا، رقابت‌های جهانی، بازی‌های آسیایی و … عکس و فیلم فیگورهای حسن‌زاده تغییر کرد. دیگر به کسی زوربازوی خودش را نشان نمی‌داد. مچ نینداخت و از اولش هم بی‌ریا و ساده بود و مچ کسی را نگرفت. اتاق خاطرات او با قاب عکس و تصاویر حرکات خلق‌الساعه حسن‌زاده پر شده است.

بازیکنی با همان اشتیاق دورۀ بدنسازی در تعطیلات نوروزی. با بسکتبال مدرن در دفاع و حمله. جنگندگی، اسکرین‌های متعدد و باکس‌اوت‌ها و … امتیازآوری. ملاک من لیگ این فصل ایران نیست اما حسن‌زاده این فصل و خیلی از فصل‌های دیگر بارها در بازی‌ها دبل دبل کرده است. در امتیازآوری و ریباند. در زندگی، دبل دبل در اخلاق و صفات پسندیده.

کاکو و بهارنارنج بسکتبال ایران، این روزها طعم خوش بازی‌های تیم نفت آبادان است که رایحۀ دبل دبل‌هایش در تلاش جمعی، طرفداران بسکتبال را سرمست می‌کند. روزهای جدید، با تجربه و تأملی نو و به تماشا نشستن خلاقیت در بازی‌های محمد حسن‌زاده.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت