تمجید سایت فیبا از ملی‌پوش بسکتبال ایران

زمان درج: ۱۳۹۹/۶/۱۵ ۱۸:۱۱:۳۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تمجید سایت فیبا از ملی‌پوش بسکتبال ایران

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال به تمجید از بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیش از ۱۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا در سال ۲۰۰۹ می‌گذرد. بسیاری از نوجوانان سال ۲۰۰۹ بعدها به ستاره‌های تیم ملی کشور خود تبدیل شدند. سایت فدراسیون جهانی بسکتبال، یکی از این ستاره‌ها را سجاد مشایخی معرفی کرده و در این مورد نوشته است:

قدرتنمایی بسکتبال ایران در آسیا از سال ۲۰۰۷ آغاز شد و برنامه‌هایی که برای تیم نوجوانان ایران در نظر گرفته شده بود، نشان داد که این پیشرفت فقط متعلق به تیم بزرگسالان نیست. تیم نوجوانان زیر ۱۶ سال ایران در یک دیدار حساس و دیدنی با شکست ۸۲ بر ۸۱ مقابل کره جنوبی به فینال قهرمانی آسیا نرسید و در بازی رده بندی با پیروزی ۸۳ بر ۷۳ مقابل فیلیپین در وقت‌‌های اضافه،‌ روی سکوی سوم آسیا در سال ۲۰۰۹ ایستاد.

در تیم سال ۲۰۰۹ ایران، بازیکنان مستعد زیادی حضور داشتند، ولی در این بین تنها سجاد مشایخی پرش بلندی به مراحل بالاتر بسکتبال ایران داشت. او با کسب میانگین ۶.۴ امتیاز در هر بازی، امتیازآورترین بازیکن تیم زیر ۱۶ سال ایران نبود، ولی حالا سابقه دو دوره حضور در کاپ آسیا را دارد که آخرین آنها در سال ۲۰۱۷ و کسب مدال نقره بوده است.

مشایخی در مسابقات سال ۲۰۱۷ که تیم ملی ایران به عنوان نایب قهرمانی رسید به طور متوسط در هر دیدار ۱۲.۸ امتیاز کسب کرد.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت