کار سختی در رقابت با «یانیس» دارم/ حضور در المپیک برایم افتخار است

زمان درج: ۱۳۹۹/۴/۳ ۱۸:۲۱:۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کار سختی در رقابت با «یانیس» دارم/ حضور در المپیک برایم افتخار است

ارسلان کاظمی پس از کسب عنوان زننده بهترین اسلم دانک آسیا و اقیانوسیه گفت: برای مرحله نهایی این نظرسنجی کار دشواری در رقابت با ستاره NBA دارم.

ارسلان کاظمی بازیکن بسکتبال کشورمان که اسلم دانکش در نظرسنجی فیبا به عنوان بهترین دانک یک دهه اخیر آسیا – اقیانوسیه انتخاب شد، در گفت و گو با خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره این انتخاب بیان کرد: خوشحالم که این افتخار نصیب من و کشورمان شد و بالاخره یک حرکت از یک جوان ایرانی، به عنوان دانک برتر یک دهه اخیر فیبا انتخاب شد. از همه مردم تشکر می کنم که از من حمایت کردند و بدون حمایت آن‌ها این کار شدنی نبود.

کاظمی که حالا با این انتخاب به مرحله نهایی این نظرسنجی راه یافته است، درباره این مرحله گفت: مرحله نهایی بسیار سخت است، زیرا جنگ بین قاره ها است و MVP لیگ بسکتبال NBA (یانیس آنتتوکومپوی یونانی) هم در این مرحله حضور دارد و دانک این بازیکن یونانی به عنوان دانک منتخب اروپا انتخاب شده است، اما با حمایت مردم همه چیز ممکن است. نظر سنجی این مرحله هم زمانی که شروع شود، امیدوارم مردم باز هم حمایت کنند، هیچ چیز غیرممکن نیست.

او افزود: خیلی از دوستانم به من گفتند که تو دانک‌های خیلی بهتر از این دانکی که توسط فیبا انتخاب شد هم داشتی، چرا این دانک را انتخاب کردند؟ خودم هم نمی‌دانم چرا این دانک از من انتخاب شده است؟ البته این دانک خیلی خوبی بود، اما من دانک‌های بهتری هم داشتم که فیبا ترجیح داد این حرکت را انتخاب کند.

بازیکن تیم مهرام از حمایت‌های مردم و خانواده اش تشکر کرد و اضافه کرد: از حامد حدادی و بقیه بچه‌ها هم تشکر می‌کنم که به خوبی من را حمایت کردند.

حضور در المپیک برایم افتخار است/کار سختی در رقابت با «یانیس» و دیگران دارم/مردم حمایت کنند همه چیز ممکن است

کاظمی که چندی قبل با انتشار ویدئویی از کم توجهی به او در رابطه با این نظرسنجی فیبا و توجه بیش از حد به فوتبالیست‌ها ناراحت شده و به این مسئله انتقاد کرده بود، در این رابطه اظهار داشت: من بحثم این بود که اگر یک بازیکن معمولی فوتبال یک گلی زده که به عنوان گل ماه در یک کشوری که صاحب فوتبال نیست، انتخاب شده بود، بسیار سر و صدا می‌کرد و رسانه‌ها آن را به طور کامل پوشش می‌دادند، اما این دانک من که در بین دانک‌های برتر آسیا و اقیانوسیه و حالا بین قاره‌ای قرار کرفته، خیلی معمولی برخورد شد و انگار اتفاقی عادی رخ داده است.

اسلم دانک ارسلان کاظمی در مسابقات انتخابی بین قاره‌ای المپیک ۲۰۱۶ مقابل یونان زده شد. در آن سال تیم ملی کشورمان المپیکی نشد، اما امسال موفق شدیم جواز حضور در المپیک را کسب کنیم که البته ارسلان دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شود. این بازیکن ۳۰ ساله درباره اینکه هنوز امیدوار به حضور در المپیک است یا خیر، بیان کرد: چند سال قبل از رفتن به المپیک نسبت به این بار تفاوت زیادی داشت. آرزوی هر ورزشکاری است که در المپیک بازی کند. المپیک بالاترین سطح ورزشی دنیاست و من هم هر وقت به تیم ملی دعوت شدم مثل یک سرباز در خدمت تیم ملی بودم و هیچوقت نگفتم نمی آیم بازی کنم. اگر دوباره به تیم ملی دعوت شوم، صد در صد در خدمت تیم ملی خواهم بود.

حضور در المپیک برایم افتخار است/کار سختی در رقابت با «یانیس» و دیگران دارم/مردم حمایت کنند همه چیز ممکن است

مهاجم تیم بسکتبال مهرام درباره بازی‌های لیگ نیز بیان کرد: لغو لیگ برتر برای باشگاه مهرام ناراحت کنند بود، ما همه زورمان را برای مرحله پلی آف گذاشته بودیم و همه بازیکنان برای این مرحله آماده شده بودند و بازیکن خارجی هم اضافه کرده بودیم که البته لیگ لغو شد. به نظر من فدراسیون با نیمه تمام گذاشتن لیگ، بهترین کار را کرد، زیرا ادامه لیگ نیازمند انجام تست‌های متعدد کرونا از بازیکنان بود که برای باشگاه‌ها هزینه زیادی داشت. باشگاه‌ها در ایران درامد زیادی ندارند و عاقلانه‌ترین کار همین تعطیلی لیگ بود. امیدوارم فصل آینده تیم‌ها با قدرت بیشتری در لیگ حاضر شوند.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت