طباطبایی: امیدواریم در المپیک از گروه خود صعود کنیم

زمان درج: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۸:۴۴:۱۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

طباطبایی: امیدواریم در المپیک از گروه خود صعود کنیم

ایسنا/خراسان رضوی رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: مشکلات مالی گریبان تمام فدراسیون‌ها را گرفته، اما سعی داریم به خوبی تیم ملی را آماده حضور در المپیک کنیم.

رامین طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص کیفیت لیگ برتر امسال، اظهار کرد: لیگ برتر در سال جاری، بسیار حساس شده؛ چراکه با افزایش تعداد تیم‌ها از 9 به 14، حدود 60 درصد افزایش تعداد در کمیت داشته‌ایم. از نظر کیفی هم باید گفت که کیفیت تیم‌ها نزدیک به هم است لذا نمی‌توان تیمی را از قبل، جزئی از حاضران در مرحله پلی‌آف دانست. همین موضوع، عاملی است برای اینکه بتوانیم بازیکنان را بهتر رصد کنیم و برترین‌ها را بشناسیم. سعی کردیم تا شرایط برابری را برای باشگاه‌ها رقم بزنیم. تیم آویژه هر هفته در حال بهتر شدن است و نسبت به روزهای اول بهتر بازی می کند.

وی در خصوص ظرفیت بسکتبال استان خراسان رضوی و زیرساخت‌های لازم، تشریح کرد: باید در خراسان رضوی زیرساخت‌های بیشتری طراحی و ساخته شود. تعداد سالن‌های بسکتبال باید افزایش یابد. خراسان رضوی ظرفیت بالایی در بسکتبال دارد و در این راستا باید با افزایش باشگاه‌های حرفه‌ای در این استان به توسعه این رشته کمک کنیم. همچنین باید تبلیغات بیشتری صورت گیرد تا مسابقات در این استان با استقبال بهتری روبه‌رو شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران، ادامه داد: ما در فدراسیون فضایی را ایجاد می‌کنیم تا تیم‌های بیشتری از استان‌ها بتوانند در لیگ‌های مختلف کشور حضور پیدا کنند. کار ما برنامه‌ریزی برای استان‌هاست، اما هیأت‌های استانی باید تلاش کنند تا شیوه توسعه بسکتبال را در استان خود پیدا کنند. بسکتبال مشهد پیشرفت خوبی داشته و یادآور روزهای خوش این شهر در زمانی است که خراسانی‌ها در تیم ملی حضور داشتند.

طباطبایی با اشاره به بازیکنان خارجی به کار گرفته شده در لیگ برتر، تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز دست باشگاه‌ها کمی بسته شد، اما فدراسیون نظر خود را در خصوص جذب بازیکنان به باشگاه‌ها اعلام می‌کند؛ چراکه دوست داریم بازیکنان با کیفیت وارد لیگ ما شوند.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر لیگ بسکتبال ایران به دلیل حضور بازیکنان خارجی باکیفیت، پیشرفت خوبی داشته و باید خارجی‌ها در کنار بازیکنان داخلی بازی کنند تا بسکتبال ما به سطح اول دنیا نزدیک‌تر شود.

طباطبایی در خصوص روند آماده سازی تیم ملی در راه المپیک، توضیح داد: مشکلات مالی گریبان تمام فدراسیون‌ها را گرفته، اما سعی کردیم هزینه‌ها را مدیریت کنیم تا در آماده‌سازی تیم ملی خللی وارد نشود. مسابقات کاپ آسیا اوایل اسفند برگزار می‌شود که در تهران میزبان تیم‌های سوریه و قطر خواهیم بود. این رقابت‌ها حکم آماده سازی تیم ملی برای المپیک را خواهدداشت.

وی گفت: تیم ملی بسکتبال ایران، تغییرات بسیاری داشته، اما در جام جهانی بهترین تیم آسیا شدیم و امیدواریم بتوانیم با انجام بازی‌های خوب از گروه خود صعود کنیم.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت