مهرامی‌ها میزبان اهالی «قلعه عقاب‌ها»

زمان درج: ۱۳۹۸/۹/۱۰ ۱۷:۸:۵۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

مهرامی‌ها میزبان اهالی «قلعه عقاب‌ها»

تیم بسکتبال مهرام در هفته نهم لیگ برتر، میزبان شهرداری گرگان یکی از دو تیم بدون باخت لیگ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم‌های بسکتبال شهرداری گرگان و نفت آبادان تا هفته هشتم لیگ برتر هیچ شکستی را مقابل حریفان خود تجربه نکرده اند، گرگان با مسابقه سخت هفته نهم لیگ برتر مقابل مهرام،​ کار سختی برای حفظ این روند بدون باخت دارد.

گرگان در سال‌های گذشته به پایتخت بسکتبال ایران معروف شده و سالن اختصاصی این تیم به قلعه عقاب‌ها معروف است. این تیم شمالی از ویژگی‌ای بهره می‌برد که کمتر تیم دیگری در لیگ برتر امتیازی مشابه آن را دارد، هواداران گرگانی نه تنها در بازی‌های خانگی، بلکه در مسابقات خارج از خانه هم تیم خود را همراهی کرده و فضای سالن خانگی خود را شبیه سازی می‌کنند. از این جهت امتیاز میزبانی مسابقه فردا چندان به نفع مهرام نیست و هواداران گرگانی از چند روز قبل خود را برای سفر به تهران و تشویق تیم محبوبشان آماده کرده اند.

مهرام هفته قبل، رقابت سختی مقابل پتروشیمی بندرامام داشت و با امتیازات ثانیه آخر صمد نیکخواه بهرامی موفق به شکست حریف صدرنشین شد. مهرامی‌ها در هشت هفته نخست، تنها یک باخت مقابل نفت آبادان تجربه کرده اند.

شهرداری گرگان، هفته قبل میزبان شورا و شهرداری قزوین بود و با اختلاف ۲۶ امتیاز، ​ حریف خود را شکست داد. نوید رضایی فر بازیکن گرگان در این مسابقه دچار آسیب دیدگی شد، او بعد از بازی در صفحات مجازی از سلامتی خود و احتمال زیادِ رسیدن به بازی با مهرام خبر داد. رضایی فر از بازیکنان پرورش یافته مهرام تهران است و فردا نخستین بار رو در روی این تیم قرار می‌گیرد.

جدال سنتی سرمربیان دو تیم نیز از جذابیت‌های این مسابقه است. مهران شاهین طبع سرمربی شهرداری گرگان و مصطفی هاشمی سرمربی مهرام تهران از سال‌های دهه هشتاد رقابت نزدیکی به عنوان مربی با یکدیگر داشته اند.

 مصاف تیم‌های مساوی 

تیم‌های شیمیدر قم و آویژه صنعت پارسا مشهد که تعداد برد‌های مساوی با ۵ برد در لیگ برتر دارند، فردا در قم به مصاف هم می‌روند. آویژه صنعت که تنها تیم با مربی خارجی است،​ هفته قبل با کسب ۱۰۹ امتیاز مقابل ذوب آهن اصفهان، ​ بیشترین امتیازات ثبت شده در این فصل را کسب کرد و قدرت این فصل خود را به رخ کشید. شیمیدری‌ها هم بعد از سه باخت مقابل تیم‌های بالای جدول، دو هفته باثبات را مقابل تیم‌های پایین جدولی پشت سر گذاشته اند.

 مسابقه تهرانی‌ها، مسابقه شهرداری‌ها 

تیم‌های اکسون تهران و نیروی زمینی فردا قبل از مسابقه مهرام و گرگان با یکدیگر روبرو می‌شوند. مهران رضایی کاپیتان تیم نیروی زمینی در مسابقه هفته قبل مقابل شیمیدر به شدت آسیب دید و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد، هنوز وضعیت آسیب دیدگی این بازیکن برای ادامه لیگ مشخص نیست.

این هفته تیم‌های شورا و شهرداری قزوین و شهرداری بندرعباس هم در قزوین به مصاف هم می‌روند. قزوین تا به حال یک برد در لیگ برتر به دست آورده و تیم بندرعباس با کسب ۲ برد شرایط بهتری نسبت به هفته‌های نخست لیگ پیدا کرده است.

همچنین این هفته ذوب آهن اصفهان میزبان پدافند شهرکرد و مس کرمان میزبان پتروشیمی بندرامام هستند.

>>   برنامه کامل مسابقات هفته نهم به این شرح است: 
هفته نهم لیگ برتر بسکتبال
دوشنبه ۱۱ آذر

ساعت ۱۶:۰۰ اکسون تهران ـ نیروی زمینی
ساعت ۱۶:۰۰ ذوب آهن اصفهان ـ رعد پدافند هوایی شهرکرد
ساعت ۱۶:۰۰ مس کرمان ـ پتروشیمی بندرامام
ساعت ۱۶:۰۰ شیمیدر قم ـ آویژه صنعت مشهد
ساعت ۱۷:۰۰ شورا و شهرداری قزوین ـ شهرداری بندرعباس
ساعت ۱۷:۰۰ توفارقان آذرشهر ـ نفت آبادان
ساعت ۱۸:۰۰ مهرام تهران ـ شهرداری گرگان
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت