مهرام و شیمیدر در لیگ برتر به هم رسیدند

زمان درج: ۱۳۹۸/۸/۱۴ ۱۴:۵۷:۲۲ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تیم‌های بسکتبال شیمیدر قم و مهرام تهران که در لیگ برتر هیچوقت همزمان حضور نداشتند، در هفته دوم فصل جدید لیگ برتر با یکدیگر روبرو می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته دوم لیگ برتر بسکتبال با فاصله هفت روز نسبت به هفته نخست مسابقات، پنجشنبه ۱۶ آبان برگزار می‌شود. مهمترین رقابت هفته در تهران میان تیم‌های مهرام و شیمیدر قم است که پیش از این در لیگ برتر با یکدیگر روبرو نشده بودند.

تیم شیمیدر از فصل ۹۴-۹۵ وارد لیگ برتر شد که با قهر مهرام از لیگ برتر همزمان شده بود. مهرام در سال ۱۳۹۶ به لیگ برتر بازگشت؛ اما شیمیدر از مسابقات کنار کشید.

فصل قبل، این دو تیم بار دیگر جای خود را با یکدیگر عوض کرده و شیمیدر به لیگ برتر بازگشت؛ اما مهرام بعد از نایب قهرمانی سال ۹۶ تصمیم به خداحافظی دوباره از لیگ گرفت.

اوضاع، این فصل تغییر کرد و نخستین بار در لیگ برتر دو تیم مهرام و شیمیدر به طور همزمان وارد مسابقات شدند. جالب اینجاست که سرنوشت دو تیم بخش خصوصی به شکلی رقم خورده که به طور همزمان در شهر تهران نباشند. امسال همزمان با بازگشت مهرام به لیگ برتر، تیم شیمیدر به شهر قم منتقل شد.

مهرامی‌ها بعد از یک فصل و یک هفته دوری از سالن آزادی تهران،​ بالاخره پنجشنبه این هفته میزبان یک مسابقه لیگ برتری در تهران خواهند بود و شیمیدری‌ها نیز بعد از انتقال به شهر قم، نخستین بار به سالن آزادی بر می‌گردند.

مهرام و شیمیدر در لیگ برتر به هم رسیدند رویارویی صمد و کامرانی 

رقابت مهرام و شیمیدر با توجه به اینکه هر دو تیم جزء مدعیان این فصل لیگ برتر به شمار می‌روند، جالب توجه خواهد بود. از طرفی صمد نیکخواه بهرامی و مهدی کامرانی دو یار قدیمی تیم ملی بسکتبال هم به ترتیب در ترکیب مهرام و شیمیدر رو در روی هم قرار می‌گیرند. کامرانی از فصل قبل با تیم شیمیدر به لیگ برتر بسکتبال ایران بازگشت و صمد نیکخواه بعد از یک فصل استراحت، امسال با مهرام در لیگ برتر ایران بازی می‌کند. صمد و کامرانی در سال‌های طلایی مهرام در این تیم کنار یکدیگر بازی می‌کردند.

 میزبانی آذرشهر در سالن قرضی 

تیم تازه وارد توفارقان آذرشهر این هفته نخستین میزبانی را در لیگ برتر تجربه می‌کند؛ اما با توجه به مشکلات سالن آذرشهر، میزبانی مسابقات این تیم باید در سالن پورشریفی تبریز انجام شود. باشگاه آذرشهر در رسانه‌های اجتماعی از تلاش برای آماده کردن سالن خود تا هفته‌های چهارم یا پنجم لیگ خبر داده است. هر چند احتمال میزبانی مسابقات در تبریز تا پایان نیم فصل نخست هم مطرح شد. آذرشهر در هفته دوم میزبان پدافند هوایی شهرکرد است.

هر دو تیم در هفته نخست لیگ برتر موفق به کسب برد نشدند و به دنبال نخستین پیروزی هستند. تیم توفارقان با اختلاف ۲۰ امتیاز مقابل آویژه صنعت مشهد شکست خورد و تیم پدافند در دیداری نزدیک با اختلاف سه امتیازی مقابل مس کرمان بازنده شد.

آذرشهری‌ها این هفته دومین بازیکن خارجی خود را هم جذب کردند و با ترکیبی تقویت شده به مصاف شهرکرد می‌روند.

 نخستین میزبانی قزوین و کرمان 

شورا و شهرداری قزوین و مس کرمان از دیگر تیم‌های صعود کرده از دسته یک هستند که این هفته نخستین میزبانی لیگ برتر را تجربه می‌کنند. هیچ یک از این دو تیم در ترکیب خود بازیکن خارجی ندارند و در این هفته به ترتیب میزبان اکسون تهران و ذوب آهن اصفهان هستند.

اکسون هفته قبل رقابت نزدیکی با نفت آبادان داشت و در دومین وقت اضافه با اختلاف یک امتیاز از این تیم شکست خورد. وکیچ بازیکن خارجی اکسون هم بهترین بازیکن هفته نخست با ۳۵ امتیاز، ۹ ریباند و کارایی بالا بود.

تیم ذوب آهن در حالی این هفته به مصاف مس کرمان می‌رود که بازیکنان خارجی این تیم به ایران رسیده اند؛ اما بدهی باقیمانده به فیبا هنوز اجازه استفاده از بازیکنان خارجی را به این تیم نمی‌دهد. مشخص نیست اصفهانی‌ها تا روز مسابقه، موفق به گرفتن اجازه بازی بازیکنان خارجی خود شوند یا نه.

مهرام و شیمیدر در لیگ برتر به هم رسیدند بازگشت بسکتبال به گرگان و بندرامام 

هواداران بسکتبال گرگان که حتی در تمرینات و مسابقات دوستانه این تیم هم حضور پررنگی داشتند، این هفته بعد از چند ماه صبر برای شروع فصل جدید، شاهد نخستین مسابقه خانگی تیم شهر خود مقابل نیروی زمینی تهران خواهند بود. جالب اینجاست که محمد مهدی ایزدپناه سرمربی نیروی زمینی هم از مربیان با سابقه گرگان است.

این فصل مهران شاهین طبع هدایت تیم گرگان را برعهده دارد و پسر او (امیر شاهین طبع) هم به عنوان کمک مربی روی نیمکت نیروی زمینی می‌نشیند. به این ترتیب رویارویی نیمکت دو تیم هم در گرگان دیدنی خواهد بود.

همچنین پتروشیمی بندرامام این هفته نخستین میزبانی فصل جدید را در بندرامام تجربه می‌کند. پتروشیمی میزبان آویژه صنعت پارسا مشهد است و هر دو تیم با کسب یک برد در هفته نخست به این بازی می‌آیند. پتروشیمی با توجه به تفاضل مثبت ۴۳ امتیاز در رده نخست لیگ برتر جای گرفته است.

>>  برنامه کامل هفته دوم لیگ برتر بسکتبال به این شرح است: 
پنجشنبه ۱۶ آبان:
ساعت ۱۶:۰۰ شورا و شهرداری قزوین - اکسون تهران
ساعت ۱۶:۰۰ توفارقان آذرشهر - پدافند هوایی شهرکرد
ساعت ۱۶:۰۰ پتروشیمی بندرامام - آویژه صنعت پارسا مشهد
ساعت ۱۶:۰۰ شهرداری گرگان - نیروی زمینی تهران
ساعت ۱۶:۰۰ صنعت مس کرمان - ذوب آهن اصفهان
ساعت ۱۶:۰۰ شهرداری بندرعباس - پالایش نفت آبادان
ساعت ۱۷:۴۵ مهرام تهران - شیمیدر قم (با احتمال تغییر ساعت بازی)

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت