جدال بسکتبالی ها از شمال تا جنوب

زمان درج: ۱۳۹۸/۸/۹ ۱۱:۲۱:۲۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

جدال بسکتبالی ها از شمال تا جنوب

از فردا رقابت های لیگ برتر بسکتبال با حضور 14 تیم استارت خواهد خورد.

به گزارش ایلنا، فردا (پنجشنبه نهم آبان) نخستین روز از بازی‌های لیگ برتر بسکتبال برگزار می‌شود و هر 14 تیم در 7 دیدار به میدان می‌روند.  بازی های هفته نخست احتمالا چنگی به دل نخواهد زد و باید کمی منتظر ماند تا به اصطلاح موتور تیم ها روشن و تنور رقابت ها گرم شود.

 

پالایش نفت آبادان – اکسون تهران

قهرمان فصل گذشتۀ لیگ برتر با اکسون، از تیم‌های جوان و باانگیزه بازی دارد. نفت با از دست دادن برخی بازیکنان شاخص و ملی‌پوش با چهره‌ای متفاوت وارد لیگ برتر می‌شود. تیم اکسون با ترکیبی از جوانان در لیگ یک بازی کرد و امسال با حفظ شاکله تیم و بازیکن خارجی به لیگ برتر آمد.

 

شهرداری بندرعباس – شهرداری گرگان

جدال شهرداری‌های لیگ برتر بسکتبال تحت تأثیر بازگشت بسکتبال هرمزگان به لیگ برتر و تغییرات نایب قهرمان فصل گذشته است. بندری‌ها نایب قهرمان لیگ یک در منطقه جنوب شدند. شمالی‌ها اما با نایب قهرمانی در لیگ برتر تاریخ‌سازی کردند. فردا دو نایب‌قهرمان فصل قبل، لبِ بندر هستند.

 

شیمیدر قم – شورا و شهرداری قزوین

اینکه شیمیدر یکی از مدعیان قهرمانی است برای شهرداری مثل روز روشن است اما بازی اول است و حال و هوای متفاوت تیم‌ها و اوضاعی که در کلیت رقابت‌ها پدیدار شده و همه به جمع‌آوری امتیازات از هفته اول فکر می‌کنند. قمی‌ها دوست دارند با برد به استقبال تیم جدید شهر بروند. 

 

نیروی زمینی – پتروشیمی بندرامام

تک بازی تهران و کار تیم تهرانی بسیار دشوار. پتروشیمی بندرامام با 5 ملی‌پوش کار سختی مقابل سربازهای جوان نیروی زمینی ندارد. پتروشیمی در دو فصل گذشته مقام‌های سوم و سوم مشترک را به دست آورد و امسال، نتایج بهتری می‌خواهند تا روند تغییرات را مثبت تمام کنند. 

 

ذوب آهن - مهرام

دو تیم باسابقۀ بسکتبال که رویارویی آنها یادآور خاطرات دو فصل متوالی 1387 و 88 است. مهرام خوب تمرین کرده و هاشمی چند جوان آینده‌دار را به باتجربه‌های کهنه‌کار اضافه کرده تا همچنان مدعی بماند. ذوب‌آهن بازیکن باتجربه  و خارجی دارد و حاتمی در بازی اول می‌خواهد از اصل غافلگیری حریف استفاده کند.

 

آویژه صنعت پارسا مشهد – توفارقان

هر دو تیم با استخدام بازیکنان خارجی دست به کار شدند اما شاید برخی بازیکنان به بازی این هفته نرسند.   آویژه صنعتِ جوان، تاکنون نشان داد اهل تغییر و تحول در بسکتبال مشهد با استفاده از جوانگرایی است. توفارقان ناشناخته، برای نمایش پتانسیل تیمش لحظه‌شماری می‌کند.

 

رعد پدافند هوایی شهرکرد – مس کرمان

دو تیم تازه وارد به لیگ برتر. با این تفاوت که رعدی‌ها پارسال با نام دزفول بودند و امسال از شهرکرد می‌آیند. مس کرمان قهرمان لیگ یک منطقه جنوب، امسال به لیگ برتر آمده و تاریخ بسکتبال کرمان با چهره‌هایی مثل محمد کسایی‌پور سرمربی فعلی تیم مس را زنده می‌کند.

 

برنامه هفته اول؛ پنجشنبه ۹ آبان

ساعت ۱۶

پالایش نفت آبادان - اکسون تهران

نیروی زمینی - پتروشیمی بندرامام

ذوب‌آهن اصفهان - مهرام تهران

رعد پدافند شهرکرد - مس کرمان

 

 ساعت ۱۵

شهرداری بندرعباس - شهرداری گرگان

شیمیدر قم - شورا و شهرداری قزوین

آویژه صنعت پارسا - توفارقان آذرشهر

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت