تسویه حساب با داوران بسکتبال

زمان درج: ۱۳۹۸/۸/۹ ۱۰:۵۷:۳۹ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تسویه حساب با داوران بسکتبال

رئیس کمیته مسابقات و داوران بسکتبال از پرداخت حقوق معوقه داوران تا پایان آبان خبر داد.

پیام سیفی زاده رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال یک روز پیش از شروع فصل جدید لیگ برتر به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:​ بخشی از طلب داوران بسکتبال مربوط به قبل از ورود رامین طباطبایی رئیس فعلی فدراسیون بسکتبال است. با وجود این قرار است تا پایان این ماه، همه مطالبات معوقه داوران از سال ۱۳۹۶ به بعد پرداخت شود.

وی افزود:​ چک مربوط به مطالبات داوران صادر شده است و با توجه به محدودیت‌های انتقال مربوط به بانک مرکزی،​ پرداخت به داوران تا پایان آبان طول می‌کشد،​ وگرنه همه کار‌ها انجام شده است تا در حدی از شرمندگی داوران در آییم.

رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال درباره نحوه گرفتن تست برای لیگ برتر گفت: داوران در کمپ‌های فصل تابستان،​ تست هم دادند و فرصت دیگری امروز برای آن‌ها در هیئت تهران در نظر گرفتیم که هر کسی دوست دارد با ما همکاری کند،​ تست بدهد. محدودیتی به این شکل در نظر نگرفته ایم که مثلا ۲۰ داور فقط در لیگ برتر سوت بزنند. هر کسی قابلیت دارد،​ از او استفاده می‌کنیم.

سیفی زاده افزود:​ امسال داوران جوانی را هم در لیگ دسته یک محک می‌زنیم. هر داوری در حد قابل قبولی بود، در لیگ برتر هم از او استفاده می‌کنیم. هدف ما این است که تعداد داوران لیگ برتر را افزایش دهیم و در واقع داوران جسارت حضور در لیگ برتر را پیدا کنند.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به اعتراضات فصل‌های گذشته، ​ آیا داوران در حد ۷ بازی در لیگ برتر هستند؟ گفت: صد در صد تعداد داوران خوب ما به اندازه کافی برای ۷ بازی در هفته هست. اعتراضات هم همیشه وجود دارد و گاهی این اعتراضات به دلیل پوشاندن اشتباهات در تیم هاست.

سیفی زاده درباره صحبت‌های هروس آوانسیان (مسئول داوران آسیا) که مشکل فنی داوران ایرانی را علت دعوت نشدن به رویداد‌های بین المللی دانسته بود، افزود: موضوع داوران بین المللی قبل از من اتفاق افتاده است و چون از نزدیک رصد نکرده ام،​ نمی‌توانم اظهارنظر کنم. تا زمانی که نتیجه فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) نیاید، به هیچ موضوع دیگری نمی‌توانم استناد کنم. ما هنوز منتظر جواب فیبا برای داوران بین المللی ایران هستیم. چند نامه ارسال کرده ایم و هنوز به صورت مستقیم جوابی نداده اند.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت