بدون حامی مالی در لیگ شرکت نمی‌کنیم

زمان درج: ۱۳۹۸/۷/۱۰ ۱۳:۴۴:۴۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بدون حامی مالی در لیگ شرکت نمی‌کنیم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان صدرا شیراز تاکید کرد این فصل دیگر حاضر نیست بدون حامی مالی در سوپرلیگ شرکت کند

سرور روانی پور سرمربی تیم بسکتبال بانوان صدرا شیراز به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: اگر اسپانسر نداشته باشم، دیگر حاضر نیستم مثل سال‌های قبل در سوپرلیگ شرکت کنم. تا امروز هم پی گیر بودم و همه قول‌هایی می‌دهند که تا به حال عملی نشده است.
وی افزود: کلان شهری مثل شیراز که همیشه حرف‌هایی برای گفتن داشته است،​ چرا نباید تیم بانوان و آقایان داشته باشد؟ بالاخره جایی لنگ می‌زند. مشکل از اداره کل ورزش و جوانان یا جای دیگری است، چون شهر‌های کوچکتر هم تیم دارند و ما همچنان مشکل داریم.

**یک ریال تا به حال برای مربیگری دریافت نکرده ام
سرمربی صدرا شیراز تاکید کرد: تنها کسی که نباید دنبال حامی مالی باشد، مربی است که من همیشه رفته ام. تا به حال یک ریال برای مربیگری دریافت نکرده ام و از جیب خودم هزینه می‌کنم. وقتی سراغ شهرداری می‌رویم، می‌گویند شهرداری حق هزینه در ورزش حرفه‌ای ندارد، پس چطور شهرداری بندرعباس یا گرگان در بسکتبال حضور دارند؟ استانداری و اداره ورزش و جوانان هم کمکی نمی‌کنند.
روانی پور ادامه داد: متاسفانه کسی در شیراز کمکی نمی‌کند و خودم هم که ۳۰ میلیون تومان دو سال قبل هزینه کرده بودم، ​اداره کل تربیت بدنی یا هیات بسکتبال شیراز این مبلغ را هم برنمی گرداند که حداقل با پول قبلی، تیم را راه بیاندازم،​ البته با توجه به تورم موجود با آن پول هم دیگر نمی‌توان کاری کرد.

**بازیکن پرورش می‌دهیم، ​مربیان دیگر استفاده می‌کنند
وی با اشاره به مشکل دیگر برای تشکیل تیم گفت: بازیکنان خوب خود را هم دیگر نداریم و به سرعت از تیم جدا می‌شوند. بالاخره بازیکنان بعد از سنی دوست دارند دریافتی داشته باشند. اینجا شاید هزینه کفش یا رفت و آمد خود را هم باید پرداخت می‌کردند و هیچ امتیازی برای آن‌ها وجود نداشت. سه چهار بازیکن را با این شرایط نگه داشته ام که در نهایت شاید تا هفته بعد صبر کنند، چون نمی‌توانم آن‌ها را از بازی در لیگ محروم کنم.
سرمربی صدرا شیراز افزود:​ متاسفانه سیستم درستی هم نداریم که اگر من بازیکنی می‌سازم، وقتی به شکل آماده راهی تیم دیگری می‌شود، حداقل حق رشد آن بازیکن به من پرداخت شود. به هر حال بازیکن که از ابتدا به این شکل نبوده و برای آن‌ها زحماتی کشیده شده است. سیستم درستی برای مربیان بازیکنساز باید وجود داشته باشد. پیشنهاد حق رشد را قبلا هم مطرح کرده بودیم که نتیجه‌ای نداشت.

**بازیکن قرارداد داشت و به نفت پیوست
روانی پور درباره مشکلات جدایی بازیکنان گفت:​ یک بازیکن خوبم سه سال قبل در حالی که قرارداد هم داشت به تیم نفت آبادان پیوست. وقتی بحث قرارداد را مطرح کردیم، ​ راهش را هم به او یاد دادند که تا زمان پایان قراردادش یعنی یک ماه بعد از شروع لیگ در تمرینات این تیم شرکت کند و وقتی قراردادش با ما تمام شد، برای تیم نفت بازی کند. پارسال هم بازیکن دیگری با وجود قرارداد به تیم نفت رفت.
سرمربی صدرا شیراز تاکید کرد: وقتی بحث حق رشد بازیکن را مطرح می‌کنیم،​ به ما می‌گویند باید باشگاه ثبت شده داشته باشید؛ اما در جلسه لیگ نمی‌گویند حتما تیم‌هایی شرکت کنند که باشگاه حرفه‌ای ثبت شده داشته باشند. در واقع جایی که به نفعشان است بحث باشگاه حرفه‌ای را مطرح می‌کنند و جایی که به نفعشان نیست، سنتی برخورد می‌کنند.

**چطور ما با عشق کار کنیم و بقیه نفع ببرند؟
وی افزود:​ درست نیست یک مربی شش ماه استراحت کند و با توجه به هزینه میلیاردی باشگاهش از زحمت مربیانی استفاده کند که بازیکن پرورش می‌دهند. پارسال حتی گفتم حق خودم را نمی‌خواهم، حداقل ۲۰ توپ به سالن بسکتبال ما اهدا کنید که این کار را هم نکردند.
روانی پور با اشاره به صحبت‌ها در فضای بسکتبال گفت: وقتی حرف می‌زنیم می‌گویند شما برای عشق خود کار می‌کنید. نمی‌شود که همیشه چند آدم دلسوز وقت بگذارند و، چون حامی مالی ندارند، ​ منفعت کار آن‌ها را بقیه ببرند. چطور برخی باید با عشق کار کنند و بقیه نه؟

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت