شکست برزیل ، پیروزی استرالیا

زمان درج: ۱۳۹۸/۶/۱۷ ۹:۲۵:۵۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

شکست برزیل ، پیروزی استرالیا

دور دوم گروهی هجدهمین دوره جام جهانی بسکتبال 2019 امروز در چین ادامه یافت

 به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از  پایگاه فیبا،دور دوم گروهی هجدهمین دوره جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ امروز در چین ادامه یافت.
در این رقابت‌ها که تا یکشنبه ۲۴ شهریور برگزار خواهد شد و تعداد تیم‌ها از ۲۴ تیم به ۳۲ تیم افزایش یافته است. تیم‌ها در ۸ گروه ۴ تیمی و در شهر‌های پکن، شانگ‌های، نانجینگ، ووهان، فوشان، گوانگجو، دونگ گوآن و شن ژن رقابت خواهند کرد. در این دوره تیم لهستان برای اولین بار پس از سال ۱۹۶۷ صعود کرده است و تیم ژاپن و تیم‌های مونته نگرو و چک برای نخستین بار پس از استقلال به این رقابت‌ها راه یافته اند. نتایج و برنامهع مسابقات به این شرح است:
** دور دوم گروهی: (نتایج دور اول نیز محاسبه می‌شود.)
* گروه اول در فوشان:
- برنامه - یکشنبه شهریور:
ونزوئلا - روسیه
لهستان - آرژانتین
- تیم‌های آرژانتین و لهستان با ۸ امتیاز اول و دوم هستند و به یک چهارم نهایی راه یافتند. تیم‌های روسیه و ونزوئلا با ۶ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته اند.
* گروه دوم در ووهان:
- برنامه - یکشنبه ۱۷ شهریور:
پورتوریکو - ایتالیا
اسپانیا - صربستان
- تیم‌های صربستان و اسپانیا با ۸ امتیاز اول و دوم هستند و صعود کردند. تیم‌های ایتالیا و پورتوریکو با ۶ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.
* گروه سوم در شن ژن:
- شنبه ۱۶ شهریور:
برزیل ۷۱ - ۹۳ چک
آمریکا (قهرمان دوره قبل) - یونان
- تیم‌های چک و برزیل با ۷ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های آمریکا با ۶ و یونان با ۵ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.
* گروه چهارم در نانجینگ:
- شنبه ۱۶ شهریور:
استرالیا ۸۲ - ۷۶ دومینیکن
فرانسه - لیتوانی
- تیم‌های استرالیا با ۸ و فرانسه با ۶ امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار دارند و تیم‌های دومینیکن با ۶ و لیتوانی با ۵ امتیاز سوم و چهارم هستند.
- از هر گروه دو تیم به دور یک چهارم نهایی صعود می‌کند.
----------
** برای رده‌های ۱۷ تا ۳۲: (نتایج دور اول نیز محاسبه می‌شود.)
* گروه پنجم در گوانگجو:
- برنامه - یکشنبه ۱۷ شهریور:
ساحل عاج - کره جنوبی
چین - نیجریه
- تیم‌های نیجریه و چین با ۶ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های ساحل عاج و کره جنوبی با ۴ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته اند.
* گروه ششم در پکن:
- برنامه - یکشنبه ۱۷ شهریور:
تونس - آنگولا
ایران - فیلیپین (ساعت ۱۶:۳۰ - سالن ۱۸ هزار نفری ووک سونگ آره نا)
- تیم ایران پیش از این در دور گروهی نخست و در گروه سه که در شهر گوانگجو برگزار شد، ۸۱ - ۸۳ از تیم پورتوریکو، ۶۷ - ۷۹ از تیم تونس و ۶۵ - ۷۳ از اسپانیا شکست خورد و با ۳ امتیاز چهارم شد. تیم ایران در دیدار اول دور گروهی دوم برای رده‌های ۱۷ تا ۳۲، با نتیجه ۷۱ - ۶۲ بر تیم آنگولا غلبه کرد.
- تیم‌های تونس با ۶ و ایران با ۵ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های آنگولا با ۵ و فیلیپین با ۴ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جای گرفته اند.
* گروه هفتم در دونگ گوآن:
- شنبه ۱۶ شهریور:
نیوزیلند ۱۱۱ - ۸۱ ژاپن
ترکیه ۷۹ - ۷۴ مونته نگرو
- تیم‌های نیوزیلند و ترکیه با ۶ امتیاز اول و دوم و تیم‌های مونته نگرو و ژاپن با ۴ امتیاز سوم و چهارم هستند.
* گروه هشتم در شانگ‌های:
- شنبه ۱۶ شهریور:
کانادا ۱۲۶ - ۷۱ اردن
آلمان ۸۹ - ۷۸ سنگال
- تیم‌های آلمان و کانادا با ۶ امتیاز در رده‌های اول و دوم جای گرفته اند و تیم‌های سنگال و اردن با ۴ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.
--
جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ در چین جنبه انتخابی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ و رقابت‌های انتخابی این بازی‌ها را دارد. از ۲ قاره آمریکا و اروپا دو تیم برتر و از قاره آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، تیم برتر از نظر عملکرد مجوز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهد کرد. تا کنون تیم استرالیا به عنوان بهترین تیم اقیانوسیه مجوز حضور در المپیک را گرفته است.
در دوره قبل در سال ۲۰۱۴ تیم‌های آمریکا، صربستان و فرانسه اول تا سوم شدند.
جام جهانی بسکتبال در سال ۱۹۴۸ با پیشنهاد رناتو ویلیام جونز دبیر فدراسیون بین المللی تاسیس شد و هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود. در تاریخ جام جهانی بسکتبال تیم آمریکا با ۵ قهرمانی، ۳ نایب قهرمانی و ۴ سومی رکورد دار است و تیم‌های صربستان با احتساب نتایج یوگسلاوی سابق با ۵ قهرمانی ۳ نایب قهرمانی و ۲ سومی در رده دوم و روسیه با احتساب نتایج شوروی سابق با ۳ قهرمانی ۵ نایب قهرمانی و دو سومی در رده سوم قرار دارند. تیم برزیل ۲ بار و تیم‌های آرژانتین و اسپانیا یک بار قهرمان شده اند.
تیم ایران در این دوره برای سومین بار در جام جهانی حضور یافت. این تیم در سال ۲۰۱۰ در رده نوزدهم و در سال ۲۰۱۴ در رده بیستم قرار گرفت. تیم ایران در ۱۱ دیدار خود در تاریخ جام جهانی بسکتبال ۲ برد و ۹ شکست کسب کرده است.
- دوره آتی جام جهانی بسکتبال سال ۲۰۲۳ و به میزبانی مشترک کشور‌های ژاپن، فیلیپین و اندونزی برگزار خواهد شد.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت