تیم ملی بسکتبال بانوان فراموش نشود

زمان درج: ۱۳۹۸/۶/۱۶ ۹:۲۷:۵۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تیم ملی بسکتبال بانوان فراموش نشود

سرمربی تیم ملی بسکتبال با اشاره به مدال برنز این تیم در غرب آسیا گفت: تیم ملی بانوان برای ادامه این روند به حمایت نیاز دارد و نباید فراموش شود.

شایسته متشرعی  با یادآوری مدال برنز تیم ملی بسکتبال بانوان در مسابقات غرب آسیا گفت: درست است که رقابت‌ها با حضور تنها چهار تیم برگزار شد اما همه تیم‌ها با قدرت و آمادگی بالا در مسابقات شرکت کرده بودند. ضمن اینکه تیم ملی ایران اولین حضور خود با پوشش اسلامی را بعد از ۴۰ سال تجربه می‌کرد. با این حال توانست از مسابقات دست پر خارج شود.

وی با یادآوری میزبانی اردن در مسابقات غرب آسیا تصریح کرد: در جلسه هماهنگی، ما و مسئولان تیم سوریه نسبت به حضور بازیکنان خارجی در ترکیب تیم‌های لبنان و اردن اعتراض کردیم. بعد از آن بود که اردنی‌ها برنامه مسابقات را به خواست خود تغییر دادند. طبق برنامه جدید، لبنان که در کل رقیب اصلی ما در غرب آسیا به حساب می‌آید، حریف روز نخست برای ایران شد درحالی‌که ابتدا قرار بود با اردن بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان ادامه داد: طبق برنامه تغییر یافته، میزبان مسابقات در روز نخست با سوریه رقابت کرد. آنها برنامه را تغییر دادند تا راه را برای فینالیست شدن خود مهیا کنند اما اصلاً تصور هم نمی‌کردند در همان روز اول مغلوب سوریه شوند و سپس مقابل ما هم شکست بخورند. تیم ملی ایران در این رقابت‌ها دوبار اردن را با اقتدار شکست داد.

متشرعی تصریح کرد: ما مقابل سوریه شکست خوردیم اما بدون‌شک مسائل داوری در نتیجه بازی، تأثیر مستقیمی داشت. در روز اول هم مغلوب لبنان شدیم که سطح بسکتبال بالایی دارد؛ البته که معتقدم با تدارکات بیشتر و تمرینات متوالی، می‌توانیم لبنان را هم در میادین پیش‌رو شکست دهیم.

وی با یادآوری اینکه حضور در مسابقات دسته دوم کاپ آسیا در برنامه تیم ملی بسکتبال بانوان قرار دارد، گفت: البته هنوز زمان و محل برگزاری این رقابت‌ها مشخص نیست درحالی‌که در مورد رقابت‌های دسته اول کاپ آسیا، همه موارد مشخص شده است. با این حال باید خود را برای این رقابت‌ها آماده کنیم تا هر زمان که برای برگزاری مسابقات اعلام شد، مشکلی به لحاظ حضور نداشته باشیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان در مورد برنامه‌های خود برای این تیم و حضورش در کاپ آسیا افزود: صحبت‌هایی با فدراسیون شده است البته از الان نمی‌توانم در مورد برنامه‌ها صحبت کنم بخصوص با تعطیلاتی که در پیش داریم اما این امیدواری را دارم که حمایت لازم از طرف فدراسیون انجام شود؛ همان‌طور که امروز شاهد این حمایت بوده‌ایم ضمن اینکه امیدوارم اسپانسرها هم گرایش بیشتری نسبت به بسکتبال بانوان داشته باشند که قطعاً حضورشان در پیگیری برنامه‌ها مؤثر است.

وی همچنین تأکید کرد: تیم ملی بسکتبال بانوان نباید فراموش شود. مسئولان توجه لازم را به این تیم داشته باشند؛ بخصوص اینکه تیمشان در غرب آسیا نشان داد که پتانسیل و انگیزه لازم را برای نتیجه‌گیری و مدال‌آوری دارد.

متشرعی همچنین در مورد صحبت‌های نایب رئیس فدراسیون بسکتبال و اینکه وی نسبت به صعود تیم ملی بانوان از دسته دوم کاپ آسیا ابراز امیدواری کرده است، گفت: من به عنوان مربی همیشه بالاترین را می‌بینم و هدفم از هر حضوری، قهرمانی است. ملی‌پوشانمان هم به قدری انگیزه دارند که فقط به صعود فکر می‌کنند اما باید این را در نظر گرفت که از دسته دوم کاپ آسیا، فقط یک تیم صعود می‌کند و قطعاً همه تیم‌ها برای همین صعود، وارد مسابقات می‌شوند. تلاش ما هم این است که به این مهم دست یابیم.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت