حدادی: مارک گسول بهترین دوستم در ممفیس بود

زمان درج: ۱۳۹۸/۶/۱۳ ۱۴:۱:۲۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

حدادی: مارک گسول بهترین دوستم در ممفیس بود

ملی پوش بسکتبال ایران اعلام کرد سنتر اسپانیایی بهترین دوستش در تیم ممفیس بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، حامد حدادی ۳۴ ساله در دو بازی با ایران در جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین ۶۹ دقیقه در میدان حضور داشت و توانست ۳۵ امتیاز به دست آورد. بسکتبالیست ایرانی برابر پورتوریکو ۲۲ امتیاز کسب کرد و مقابل تونس ۱۳ امتیاز را به ثبت رساند. با این حال ایران در هر دو بازی شکست خورد. بازیکن ایرانی با لبخند از هم بازی بودن با مارک گسول در ممفیس گریزلیز یاد کرد. او درباره بسکتبالیست اسپانیایی اظهار کرد: مارک بهترین دوستم و یکی از بهترین ها در ممفیس بود. همیشه با هم صحبت می کردیم. او به چیزی که می خواست در دوران ورزشی اش رسید و اکنون یکی از بهترین سنتر های جهان محسوب می شود. زمانی که قهرمان شد برایش پیام فرستادم. شایسته قهرمانی بود.

یکی از دلایل رابطه خوب دو بسکتبالیست این بود که همزمان در ممفیس بازی کردند. در سال ۲۰۰۸ قبل از المپیک گسول با گریزلیز قرارداد امضا کرده بود. حدادی کمی بعد به این تیم پیوست. محدودیت های تجاری میان دولت ایران و آمریکا باعث شد قراردادش به خطر بیفتد اما در نهایت این اتفاق رخ داد. بازیکن ایرانی که یک سال قبل پیشنهاد پارتیزان بلگراد را رد کرده بود به نخستین بازیکن ایرانی تبدیل شد که در NBA بازی می کند. این تصمیم مورد خوشایند برخی ها قرار نگرفت. با این حال حدادی هرگز تیم ملی ایران را کنار نگذاشت و در سه جام جهانی با کشورش شرکت کرد. مانند دیگر بازیکنان نخواست تا بعد از جام جهانی با تیمی قرارداد امضا کند اما احتمالا در چین بازی کند، جایی که خیلی ارزشمند است و در آن جا سابقه بازی داشته است.

در آسیا بحثی وجود دارد که بهترین سنتر حدادی است یا یائو مینگ. دوران ورزشی حدادی بسیار قابل احترام است. او چهار بار جایزه بهترین بسکتبالیست را در کاپ آسیا به دست آورد. این در حالی است که یائو مینگ سه بار این عنوان را به کسب کرد. مینگ در سه دوره ای که حضور داشت توانست این جایزه را به دست آورد اما حدادی در هفت دوره حضورش در کاپ آسیا موفق به کسب 4 عنوان شد.

حدادی درپایان قول داد که در دیدار ایران برابر اسپانیا تمام تلاشش را خواهد کرد.

تیم ملی ایران در آخرین بازی مرحله گروهی ساعت ۱۷ امروز (چهارشنبه) به مصاف اسپانیا می رود.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت