اعتراض شاهین طبع به انتخاب داور چینی

زمان درج: ۱۳۹۸/۶/۱۲ ۱۰:۴۹:۱۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

اعتراض شاهین طبع به انتخاب داور چینی

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در نشست خبری بعد از بازی با تونس به انتخاب داور چینی برای بازی نخست ایران مقابل پورتوریکو اعتراض کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم ملی بسکتبال ایران عصر امروز در دیدار مقابل تونس، دومین شکست جام جهانی را تجربه کرد. مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی ایران بعد از این مسابقه در نشست خبری گفت:​ شوت‌های سه امتیازی صالح مجری قابل پیش بینی نبود. ما مسابقات را آنالیز می‌کنیم؛ اما مجری امروز ۵۶ درصد شوت سه امتیازی موفق داشت.

شاهین طبع افزود:​ ما در نیمه اول تعدادی ریباند دفاعی و تا حدودی کنترل زیر سبد را از دست دادیم؛ اما در نیمه دوم همه چیز برابر بود. از طرفی شاید بازی اول ما مقابل پورتوریکو تا حدود زیادی روی این مسابقه هم تاثیر گذاشت.

وی سوالی را درباره داوری بازی با پورتوریکو مطرح کرد و گفت: اگر چین بازی داشته باشد،​ آیا حضور داور ایرانی را قبول می‌کنند؟ همه تیم‌های آسیایی در این جام جهانی با یکدیگر رقابت دارند. من به داوران چینی احترام می‌گذارم،​ ما امتیازات زیادی بالا بودیم و در نهایت بازی را واگذار کردیم. از جنبه روانی می‌گویم،​ چطور داور چینی برای بازی ایران انتخاب کردند​؟ در حالی که هیچ داوری از قاره آسیا نباید برای بازی تیم آسیایی دیگری انتخاب می‌شد.

شاهین طبع افزود: آیا داور اروپایی در جام جهانی نداریم؟ چند داور در جام جهانی داریم؟ وقتی به بازی می‌روید و می‌بینید که یک داور چینی در زمین است، ذهنیت شما خراب می‌شود. این سوال بزرگی برای ماست.

سرمربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد:​ شانس بقیه تیم‌های آسیایی را ببینید. ژاپن و اردن در گروه سختی قرار دارند، ما تنها تیمی بودیم که امید به صعود داشتیم. من دنبال جواب سوالم هستم، چون برایمان خیلی مهم است. این قضیه روی ذهنیت ما تاثیر گذاشت، چون همه انسان هستیم. این بازیکنان سخت کار می‌کنند و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، برایم جای سوال دارد.

شاهین طبع در پاسخ به سوالی درباره آینده حامد حدادی گفت: شخصیت حدادی فوق العاده است. تمرینات چند ماه گذشته واقعا سخت بود، به نظرم حدادی دانش بسکتبال خیلی خوبی دارد. او در ۱۵ سال گذشته، کار خود را به خوبی انجام داده است و به حفظ شرایط فیزیکی خود ادامه می‌دهد. ما هم از حدادی ممنونیم.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت