پیشکسوت بسکتبال: دلم روشن است که تیم‌ملی نتایج خوبی در جام‌جهانی می‌گیرد

زمان درج: ۱۳۹۸/۵/۱۹ ۱۰:۲۹:۵۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

پیشکسوت بسکتبال: دلم روشن است که تیم‌ملی نتایج خوبی در جام‌جهانی می‌گیرد

سعید تابش‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس،‌در مورد شرایط تیم ملی بسکتبال در آستانه جام جهانی اظهار داشت: به نظر من نقطه عطف حال حاضر تیم ملی به تابوهایی برمی‌گردد که شکسته شد، تابوهایی که قبلا اذیت می‌کرد. البته مشکلات دیگری هم بود که خوشبختانه کنار رفته و تیم ملی الان شرایط خوبی دارد و بچه ها همه همدل هستند.

* بازگشت حدادی روحیه خوبی به تیم‌ملی تزریق کرد

وی گفت:‌ بارگشت حامد حدادی به تیم هم خیلی اثر خوبی در روحیه بچه‌ها داشت و بار فنی تیم را بالا برد. در چند سال اخیر که نسل طلایی حضور داشت همه نگران این بودند که شاید دیگر تیم ملی آن شرایط قبل را نداشته باشد اما نسل فعلی هم کم کم به آن نسل طلایی تیم ملی نزدیک می‌شود و این نقطه قوت خوبی است. بچه‌های ما باور کردند که می‌توانند نتایج خوبی در آسیا و جهان بگیرند.کم کم ثابت می‌شود که می‌توان با مربی داخلی هم به نتایج خوبی رسید. 

* دلم به نتایج خوب تیم ملی روشن است

پیشکسوت بسکتبال ایران تاکید کرد: با شرایطی که تیم ملی در حال حاضر دارد  و روند خوبی که سپری می‌کند دلم روشن است که در جام جهانی جدای از نتیجه بازی‌های خیلی خوبی هم به نمایش بگذاریم. من با دو سه نفر از بچه‌ها که صحبت می‌کنم می‌بینم همگی روحیه خوبی دارند.

تابش‌نیا با اشاره به پیروزی تیم ملی در مسکو گفت: همین که توانستیم روسیه را که یکی از قدرت‌های آسیاست در خانه‌اش شکست دهیم، اتفاق خیل بزرگی است.

* برد اسپانیا دور از انتظار است/ صعودمان به دیدار با پورتوریکو بستگی دارد

وی در مورد شرایط حریفان ایران در جام جهانی گفت: برتری مقابل اسپانیا دور از انتظار و دور از دسترس است. همه شرایط این تیم را می‌دانیم اما با این وجود می‌توانیم بازی خوبی انجام داده و قدرت خود را به بسکتبال جهان نشان دهیم. در مورد پورتوریکو شرایط فرق می‌کند ما می‌توانیم این تیم را شکست دهیم و در حد برد با آنها بازی کنیم. به نظرم صعود ما به این دیدار بستگی دارد. ما اگر از سد این تیم بگذریم شانس خیلی خوبی برای رفتن به دور بعد خواهیم داشت.

بازیکن سابق تیم ملی در مورد وضعیت تونس هم گفت: شانس برد ما به نوعی از تونس بیشتر است اما این تیم هم یکی از قدرت‌های آفریقاست و نباید با این تصور که این تیم را می‌بریم وارد میدان شویم. در مجموع با شرایطی که می‌بینم شانس ما در این دوره برای صعود زیاد است. البته اول از همه همه چیز به شرایط خودمان بستگی دارد.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت