تجربه بالای بازیکنان یونان باعث شکست ما شد/ تیم پورتوریکو هنوز برای‎مان ناشناخته است

زمان درج: ۱۳۹۸/۵/۱۹ ۹:۵۵:۳۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تجربه بالای بازیکنان یونان باعث شکست ما شد/ تیم پورتوریکو هنوز برای‎مان ناشناخته است

مسعود قاسمی، سرپرست تیم ملی بسکتبال گفت: کیفیت و تجربه بین‌المللی بازیکنان یونان باعث شکست ما در این بازی غیررسمی شد.

مسعود قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشیخبرگزاری میزان، در خصوص شکست تیم ملی بسکتبال مقابل یونان اظهار داشت: در کوارتر اول، بازی را خوب شروع نکردیم اما در سه کوارتر بعدی بازیکنان فراتر از حد تصور ما کار را دنبال کردند. معتقدم این مسابقه می‌توانست به شکلی رقم بخورد تا با اختلافی اندک شکست را بپذیریم. هدف و تشخیص کادرفنی این بود که در این دیدار، تمام بازیکنان به میدان بروند و خوشبختانه بازی خوبی از آنها شاهد بودیم.

وی ادامه داد: به نظرم کیفیت و تجربه بین‌المللی بازیکنان یونان بر تیم ما غالب بود و همین مسئله باعث شکست تیم ما شد. مطمئنم در بازی‌های آینده، کیفیت تیم ما بهتر خواهد شد. امیدوارم حضور در تورنمنت اروپا به ملی‌پوشان از لحاظ تجربه کمک کرده باشد تا بتوانند در جام‌جهانی مقابل حریفان دیگر، حداکثر استفاده ممکن را ببرند. صددرصد تمام برنامه‌ریزی کادرفنی و بازیکنان این است تا در جام‌جهانی بهترین نمایش را ارائه دهیم. خوشبختانه تیم ملی بسیار خوبی داریم. نسبت به پشتوانه‌سازی هم فدراسیون تاکنون کارهای خوبی انجام داده است تا در سالیان آینده با رفتن بازیکنان با تجربه تیم ملی مشکلی از این بابت احساس نشود.

سرپرست تیم ملی بسکتبال تصریح کرد: بازیکنان در دیدار‌های انجام شده، فراتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت، بازی کردند. جا دارد از مسئولان فدراسیون بسکتبال نیز تشکر و قدردانی کنیم که با وجود شرایط سخت اقتصادی، زمینه اعزام تیم ملی بسکتبال و حضور در تورنمنت‌های پرتغال، روسیه و یونان را فراهم آوردند.

قاسمی اظهار داشت: پس از پایان دیدار مقابل یونان، کادرفنی این تیم برای ما در جام‌جهانی آرزوی موفقیت کرد. آن‌ها می‌دانستند ما، روسیه را در خانه خودش شکست داده‌ایم و برای‎شان قابل لمس بود که این برد در روسیه تصادفی به دست نیامده است. به اعتقاد من، بازی با یونان از جهاتی، برای‎مان تاثیرگذار بود. در این دیدار بنا به تصمیم کادرفنی، حدادی در کوارتر چهارم به زمین نرفت و بازیکنان جایگزین او توانستند مثمرثمر واقع شوند. 

وی در مورد شانس ایران برای صعود به مرحله دوم جام‌جهانی گفت: امیدوارم بهترین شرایط در چین برای ما رقم بخورد تا دست پر از جام‌جهانی بازگردیم. اگر به دور دوم صعود نکنیم، در واقع چیزی از دست نداده‌ایم. نفرات تیم ملی کاملا با انگیزه کار می‌کنند و عملکردشان از نظر ما قابل قبول است. تاکنون سابقه نداشته تیم ملی پشت سر هم در سه تورنمنت سطح بالا شرکت کند و همین اتفاق، اعتماد به نفس بازیکنان را افزایش می‌دهد تا در جام‌جهانی تنها برای کسب بهترین نتیجه به زمین بروند.

سرپرست تیم ملی بسکتبال با اشاره به اینکه در جلسات فنی تیم‌های اسپانیا، پورتوریکو و تونس را مورد آنالیز قرار می‌دهند، تصریح کرد: کادرفنی، فیلم بازی رقیب‌مان را در اختیار دارد و از نقاط ضعف و قوت این تیم‌ها شناخت داریم. البته پورتوریکو هنوز هم برای ما ناشناخته است و تلاش می‌کنیم این تیم را هم آنالیز کنیم. مرحله به مرحله برنامه‌های‌مان را پیش می‌بریم. کادرفنی تا الان خیلی زحمت کشیده و آن‌ها شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا اگر مشکلی وجود دارد، نکات فنی را در تمرینات به بازیکنان گوشزد کنند.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه هفته جاری به ایران بازمی‌گردیم و پس از سه روز استراحت، تمرینات را از سر می‌گیریم تا مهیای حضور در تورنمنت چین و پس از آن جام‌جهانی شویم. ان‌شاءالله در چین با نتایجی که ملی‌پوشان می‌گیرند، شرمنده مردم نشویم.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت