کلاس های داوری بسکتبال در یاسوج با حضور مدرس فدراسیون

زمان درج: ۱۳۹۸/۵/۱۶ ۱۰:۵۷:۵۶ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کلاس های داوری بسکتبال در یاسوج با حضور مدرس فدراسیون

دوره آموزشی داوری بسکتبال با حضور داور بین المللی و مدرس فدراسیون بسکتبال ایران در یاسوج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد،مدیر کل ورزش و جوانان این استان در روز نخست آغاز این دوره با بیان اینکه ۴۰ نفر از داوران بسکتبال مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد در این کلاس به مدت 4 روز با آخرین فنون و مقررات بسکتبال آشنا می شوند گفت: این دوره از کلاس های آموزشی با همکاری خوب آموزش و پرورش استان برگزار می شود.
سید محمد تقی علوی افزود: کلاس داوری بسکتبال با حضور رضا آذرافزار مدرس بین المللی فدراسیون در شهر یاسوج مرکز این استان آغاز شد.
علوی با اشاره به ظرفیت های جوانان کهگیلویه و بویراحمد در رشته بسکتبال گفت: وقتی جوانان بسکتبالیست استان می توانند در مقابل تیم های تهرانی یا دیگر قطب های این رشته با قدرت حاضر شوند به معنی وجود پتانسیل های مهم در این استان است که باید تلاش کنیم این ظرفیت ها را به فعلیت برسانیم.
وی افزود: شرکت کنندگان در این کلاس جدیدترین قوانین و مقررات داوری رشته ورزشی بسکتبال را زیرنظر مدرس بین المللی فدراسیون فرامی گیرند.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این کلاس به صورت تئوری و عملی در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.
علوی همچنین از تحرک جدی در هیئت بسکتبال استان پس از تصدی ریاست این هیئت توسط حشمت الله اقبال پناه تقدیر کرد.
معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هم در مراسم آغاز کلاس های دوره آموزشی داوری درجه 3 در یاسوج گفت: همواره تعامل خوبی بین آموزش و پرورش استان و اداره کل ورزش و جوانان بوده است و این همکاری ها ادامه خواهد داشت.
سیده فریبا حسینی با اشاره به حضور برخی از دبیران تربیت بدنی در این دوره افزود: یکی از سیاست های آموزش و پرورش توانمند سازی نیروی انسانی است که در این زمینه تا شهریور ماه برنامه های دیگری اجرا خواهد شد.
رئیس هیئت بسکتبال استان هم گفت: ترویج رشته جذاب و حرفه ای بسکتبال به صورت جدی در دستور کار این هیئت قرار دارد.
حشمت الله اقبال پناه افزود: برای رساندن بسکتبال استان به جایگاه واقعی ، برنامه های زیادی چه در سطح استانی و چه در سطح کشوری در دست اقدام است.
اقبال پناه گفت: برای اولین بار است که کلاس داوری بسکتبال درجه 3 به منظور آموزش داوران در این سطح در استان برگزار می شود ضمن اینکه پس از پایان کلاس های داوری ، کلاس های مربیگری سطح 3 هم برگزار خواهد شد.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت