فدراسیون بسکتبال از میزبانی مسابقات کشوری در قم حمایت می کند

زمان درج: ۱۳۹۸/۳/۲۲ ۹:۳۰:۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

فدراسیون بسکتبال از میزبانی مسابقات کشوری در قم حمایت می کند

دبیرکل فدراسیون بسکتبال ایران، با اشاره به ظرفیت های قم گفت: این فدراسیون از میزبانی قم برای مسابقات کشوری و اردوهای تیم ملی بسکتبال حمایت می کند.

مسعود عماری روز سه شنبه در مجمع سالیانه هیأت بسکتبال قم، ادامه داد: مزیت قم نسبت به سایر استان‌ها، قرار گرفتن در مرکز کشور است که این موضوع بستر لازم را برای برگزاری میزبانی مسابقات کشوری به ویژه در رشته سه به سه توسط این استان را فراهم می‌کند.

وی افزود: رشته سه به سه در زمان کم و در ۲ روز قابل برگزاری است که فدراسیون از برگزاری مسابقات این رشته در قم حمایت کرده و کمک لازم را نیز انجام می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت‌های این فدراسیون در سال گذشته گفت: مسابقات آسیایی، انتخابی جام جهانی، توجه به توسعه بسکتبال بانوان، برگزاری رویدادهای مختلف بسکتبال در بخش بانوان، ۱۳ اعزام بانوان و ۳۰ اعزام بسکتبالیست‌های آقا به مسابقات بین المللی از جمله اقدام‌های صورت گرفته این فدراسیون در سال گذشته است.

وی با بیان اینکه با وجود مشکلات سخت اقتصادی تلاش شده است تا اعزام ورزشکاران به مسابقات مهم متوقف نشود گفت: بسکتبال رشته المپیکی است و وزارت ورزش و جوانان به این رشته نگاه ویژه ای دارد و این زمینه برای رشد و تحول در بسکتبال را فراهم کرده است.

وی تلاش برای افزایش مسابقات در کشور را از جمله برنامه‌های فدراسیون دانست و گفت: به منظور استعدادیابی و ظرفیت سازی بسکتبال، نحوه برگزاری لیگ‌های کشور به گونه‌ای تغییر کرده است تا ورزشکاران تیم‌های مختلف در مسابقات بیشتری شرکت داشته باشند.

عماری، با بیان اینکه هر ورزشکار سالانه حداقل باید در ۲۰ مسابقه شرکت کند، گفت: پشتیبانی سازی برای تیم‌های ملی از دیگر برنامه‌های مهم فدراسیون است و برای هر تیم ملی در رده‌های مختلف، سه تا چهار تیم به عنوان پشتیبان ایجاد شده است.

دبیرکل فدراسیون بسکتبال ایران، با اشاره به توجه به توسعه ورزش بانوان در رشته بسکتبال، ادامه داد: در گذشته لیگ بانوان به صورت متمرکز و در دو هفته برگزار می‌شد که سال گذشته شرایط برگزاری مسابقات بانوان تعییر کرد و مسابقات را به جای برگزاری در دو هفته، در طول سال و مشابه لیگ آقایان برگزار شد.

وی استفاده از ظرفیت استان‌ها برای توسعه بسکتبال کشور را ضروری دانست و گفت: بسکتبال قم دارای ظرفیت بالایی در کشور است که می‌تواند میزبان مسابقات ملی و بین المللی شود.

عماریاظهار داشت: سیاست فدراسیون بسکتبال، فعال کردن ظرفیت‌های استان‌ها برای برگزاری مسابقات بین المللی در خارج از تهران است که لازمه آن ارتقای ظرفیت‌ها و بهبود زیرساخت‌ها در استان‌های مستعد و پیشتاز این رشته است.

دبیرکل فدراسیون بسکتبال ایران، با بیان اینکه متأسفانه هیچ باشگاه ثبت شده در استان قم وجود ندارد گفت: در سال جاری تمام تیم‌های فعال در لیگ‌های کشور باید ثبت شده باشند که در این زمینه لازم است اقدام‌های جدی تری در این استان صورت گیرد.

وی فعال سازی بخش بسکتبال بانوان را از برنامه‌ها و اولویت‌های جدید این فدراسیون دانست و افزود: آموزش، استعدادیابی، میزبانی از مسابقات و اردوهای تیم ملی و همچنین توجه به آموزش داوری و مربیگری از جمله اقدام‌هایی است که باید در دستور کار استان‌ها قرار گیرد.

دبیر فدراسیون بسکتبال ایران، عملکرد هیأت بسکتبال قم در سال‌های گذشته را بسیار چشم گیر دانست و گفت: انتظار داشتیم که این استان در سال ۹۷ در لیگ برتر صاحب تیم باشد که این موضوع محقق نشد که باید توسط اداره کل ورزش و جوانان پیگیری و کمک لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سال ۹۷، نقطه شکوفایی بسکتبال سه به سه کشور بود گفت: ۱۳ اعزام بین المللی تیم‌های دختران کشور در رشته بسکتبال سه به سه در سال گذشته صورت گرفته است که توجه به این رشته ورزشی در بخش بانوان ضروری است.

عماری، با بیان اینکه فعالیت بانوان کشور در رشته سه به سه بسکتبال بسیار فعال‌تر از آقایان است گفت: از جمله نقاط ضعف بسکتبال استان در سال ۹۷، حضور کمرنگ بانوان استان در رشته سه به سه کشور بود.

با رأی اعضای این مجمع، عملکرد مالی و اجرایی هیأت بسکتبال قم تأیید و تقویم ورزشی این هیأت در سال جاری به تصویب رسید.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت