دلیل دو تغییر تیم بسکتبال سه نفره بانوان

زمان درج: ۱۳۹۸/۳/۲۰ ۱۱:۵۵:۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

دلیل دو تغییر تیم بسکتبال سه نفره بانوان

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان درباره دلایل تغییرات این تیم بعد از کاپ آسیا توضیح داد

نیکا بیک لیک لی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره دلایل حذف معصومه اسماعیل زاده و مژگان خدادادی از ترکیب تیم ملی سه نفره بعد از کاپ​ آسیا توضیح داد: نام معصومه اسماعیل زاده از قبل برای جام جهانی هلند هم در کنار شادی عبدالوند، دلارام وکیلی و سعیده علی به فیبا اعلام شده بود. متاسفانه رباط زیر کشکک زانوی اسماعیل زاده در بازی دوم کاپ آسیا (اوایل خرداد امسال) دچار کشیدگی شد و حالا آزمایش MRI نشان می‌دهد که مینیسک این بازیکن پارگی دارد.

وی افزود: پزشکان تشخیص دادند که اسماعیل زاده با ۱۲ تا ۱۵ جلسه فیزیوتراپی به جام جهانی می‌رسد و البته باید فیزیوتراپ هم همراه تیم می‌آمد. ما که فیزیوتراپ همراه خود نداریم؛ اما در کنار آن ریسک بازیکن مصدوم را هم نمی‌پذیریم، چون در بسکتبال سه نفره با آسیب دیدن یک بازیکن،​ یار تعویضی نخواهیم داشت و طبق تجربه قبلی، کار واقعا سخت می‌شود.

 تجربه خدادادی را ترجیح دادیم

بیک لیک لی درباره کنار گذاشتن مژگان خدادادی گفت: مژگان و شادی عبدالوند از نظر سطح آمادگی به هم نزدیک هستند. مژگان را برای مسابقات کاپ آسیا به این دلیل انتخاب کردیم که بازیکن باتجربه‌ای است و در واقع می‌خواستیم ریسک تیم را برای نتیجه گرفتن کم کنیم، چون احتمال رفتن روی سکو را می‌دادیم. جام جهانی سه نفره شرایط متفاوتی دارد و تقریبا می‌توان گفت رفتن روی سکو محال است. به همین دلیل می‌توان با نیروی جوانتر شرکت کرد و عبدالوند را از قبل برای این مسابقات در نظر گرفته بودیم.

سرمربی تیم سه نفره بانوان تاکید کرد: کیمیا یزدیان و شیدا شجاعی از دیگر بازیکنانی هستند که به عنوان ذخیره در اردو داریم. یاسمن محمدی را هم به این دلیل دعوت کردیم که در ایونت‌ها (مسابقات) داخلی، عملکرد خیلی خوبی داشت. او با توجه به اینکه در بین ۱۰ نفر اول ایران نیست و شرایط قانونی برای حضور در مسابقات را ندارد،​ امکان اعزام به مسابقات نداشت؛ اما از آنجایی که بازیکن خوبی است، نخواستیم از او بگذریم و به اردو دعوتش کردیم.

اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان تا ۲۵ خرداد ادامه دارد و در صورت نهایی شدن ویزای هلند محل برگزاری جام جهانی سه نفره، ​ ملی پوشان ۲۶ خرداد به این کشور سفر می‌کنند.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت