مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال: اگر بازیکن سرباز تیم ملی است از مافوق سرپیچی نکند

زمان درج: ۱۳۹۸/۳/۱۸ ۸:۵۶:۳۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال: اگر بازیکن سرباز تیم ملی است از مافوق سرپیچی نکند

عضو هیات رئیسه و مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال درباره حواشی این روزهای تیم ملی گفت: اگر بازیکنی می گوید سرباز تیم ملی است نباید از مافوقش سرپیچی کند. نمی توانی سرباز باشی اما بخواهی فرمانده هم باشی.

علی شکوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط تیم ملی بسکتبال در مسیر جام جهانی ۲۰۱۹ اظهار کرد: با این اوضاع و احوال مالی دست فدراسیون بسته است اما شنیده‌ام که با تمام این شرایط برنامه ریزی خوبی انجام شده است تا ملی پوشان با شرایط خوبی راهی جام جهانی شوند.

عضور هیأت رئیسه فدراسیون بسکتبال ادامه داد: چند مسابقه خارجی خوب برنامه ریزی شده است و این می‌تواند برای ملی پوشان خیلی خوب باشد. در مسیر جام جهانی چیزی که می‌تواند بسکتبال را متحول کند بازی‌های تدارکاتی است.

مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال درباره حریفان ایران در جام جهانی نیز بیان کرد: هر سه تیمی که باید به مصاف آنها برویم قدرتمند هستند. هرکدام از دوستان و همکاران ما نظراتی داده‌اند و از کسب دو پیروزی گفته‌اند اما به نظر من اصلاً این‌طور نیست.

شکوری افزود: حتی تونس هم تیم بسیار قدرتمندی دارد. به این نکته توجه کنیم که در جام جهانی هیچ تیمی برای باخت وارد زمین نمی‌شود و همه کشورها بهترین امکاناتشان را استفاده می‌کنند و با بهترین تیم به مسابقات می آیند. جام جهانی ویترین رقابت‌های بسکتبال است و برای همه تیم‌ها اهمیت دارد.

وی با اشاره به نیازهای ملی پوشان گفت: ما آنچه لازم داریم تا بتوانیم در جام جهانی نتیجه مطلوبی بگیریم بازی تدارکاتی است و حالا انشاالله که برنامه ریزی های انجام شده با شرایط اقتصادی کنونی عملی شود. روی کاغذ همه چیز انجام شده و باید عملیاتی شود.

این پیشکسوت بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که حواشی تیم ملی باید چطور حل شود؟ بیان کرد: انشاالله هرچه که صلاح بسکتبال است انجام شود.من به این اتفاق‌ها کاری ندارم و تنها نظر شخص خودم را می‌دهم. خود من که مربی بودم از اول بر نظم و انضباط تاکید داشتم. اخلاق را رعایت می‌کردیم و دوست دارم همیشه این اتفاق بیفتد.

شکوری افزود: باید اخلاق مداری و احترام به بزرگ‌تر باشد و هرکس در جایگاه خودش باشد و پپیش برود. قطعاً این موارد رعایت شود بهترین اتفاق می‌افتد. دوست دارم که هر اتفاقی که می‌افتد احترام‌های دو طرفه از بین نرود. بازیکنان ما هم بزرگ هستند اما هرچقدر هم که بزرگ باشند فدراسیون از همه بزرگ‌تر است.

مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین گفت: باید حرمت کادرفنی و فدراسیون حفظ شود. شاید شما مربی تیم ملی را قبول نداشته باشید اما وقتی انتصاب ایجاد شده نباید به آن کاری داشت. باید به آن جایگاه احترام گذاشته شود. جایگاه سرمربی تیم ملی کوچک نیست.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون بسکتبال با اشاره به ورود رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش به حواشی بسکتبال گفت: امیدوارم آقای سلطانی فر و آقای صالحی امیری نیز به این جایگاه توجه خاص داشته باشند تا حرمت فدراسیون از بین نرود.

وی افزود: تلاش این است که بهترین اتفاق بیفتدد و بازیکنانی که قرار است به کار گرفته شوند بیایند. باید دید که حضور کدام بازیکنان به نفع است و حضور کدام یک به نفع تیم ملی نیست.

شکوری در پاسخ به این سوال که اکنون زمان این است که چنین سوالی مطرح شود که آیا حضور حدادی به نفع تیم ملی هست یا نه؟ تصریح کرد: من به حامد حدادی کاری ندارم اما این سوال برای همه بازیکنان باید مطرح و بررسی شود. آیا حضور یک بازیکن در تیم ملی به نفع است یا نه اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: این نظر من است و به دیگران کاری ندارم. من نگاه می‌کنم ببینم آیا از بازیکن بزرگ‌تر داریم؟ بله داریم. فدراسیون و سرمربی تیم ملی بزرگ‌تر هستند. خیلی مقطع‌ها بودن برخی به نفع نیست و بعد در مقطعی دیگر دوباره صحبت می‌شود و بازیکن می‌آید.

مشاور رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: اگر بازیکن می‌گوید سرباز تیم ملی است مگر می‌تواند به مافوقش دستور بدهد؟ باید ماهیت سرباز را بدانند و بعد بگویند سرباز هستیم. نمی‌شود سرباز باشی و فرمانده را قبول نداشته باشی. من منظورم حامد حدادی یا شخص خاصی نیست. همه این بازیکنان دوستان من هستند و به بسکتبال کمک کردند اما هرچیزی به جای خودش.

وی ادامه داد: سرباز که نمی‌تواند هر کاری که دلش خواست در پادگان انجام دهد. نمی‌شود سرباز باشی اما بخواهی فرمانده هم باشی. باید همه چیز رعایت شود.

شکوری همچنین گفت: البته فدراسیون و کادرفنی هم باید شأن و شخصیت فرد را رعایت کنند. باید همه چیز به لحاظ فنی و اخلاقی بررسی شود. خیلی جاها هست که به لحاظ فنی یک نفر قابل قبول است اما باید از لحاظ اخلاقی هم بررسی شود و انتخاب کنیم که ببینیم کدام به نفع بسکتبال است.

این پیشکوست بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا برای حل یک چالش کوچک نزدیک به یک سال زمان بگذرد درست است؟ تصریح کرد: بله دیر شده. این چالش همان بحث احترام سرباز و فرمانده است. این فرهنگ جا نیفتاده که اگر یک نفر در یک رده کار می‌کند حد و حدودش را بداند یا اگر بزرگ‌تری در جایگاهی قرار دارد چه زمانی باید ورود کند یا نکند.

وی افزود: من اکنون در فدراسیون کار می‌کنم و می دانم که دغدغه اصلی آقای طباطبایی این است که موضوع را به نفع بسکتبال حل کند. به دنبال نفع فرد خاص نیست و فقط به بسکتبال فکر می‌کند. یک جاهایی لازم است زمان بگذرد تا افراد به جایگاه خودشان پی ببرند و بدانند حدشان کجاست.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت