20 مربی بین المللی در بسکتبال کشور فعالیت می کنند

زمان درج: ۱۳۹۸/۳/۱۲ ۱۰:۱۱:۳۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

20 مربی بین المللی در بسکتبال کشور فعالیت می کنند

مسئول دپارتمان آموزش و مربیان فدراسیون بسکتبال گفت: 20 مربی بین المللی در بسکتبال کشور فعالیت می کنند که این موضوع می تواند به رونق این ورزش و ظهور استعدادهای درخشان کمک کند.

جواد رحمتی پور در حاشیه کلینیک دانش افزایی مربیگری بسکتبال که در اهواز برگزار شد در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: برگزاری کلینیک‌های آموزشی در ارتقای سطح علمی بسکتبال کشور مؤثر است لذا انتظار داریم که تعداد این نوع دوره‌های آموزشی بیشتر شود تا مربیان تمام نقاط کشور بتوانند از این کلاس‌ها استفاده و دانش خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی با اشاره به اینکه مربیان جوان و مستعدی در کشور داریم که اگر آموزش‌های لازم را ببینند، می‌توانند بازیکنان خوبی پرورش دهند افزود: زحمات بسیاری در مجموعه فدراسیون انجام می‌شود و امیدوارم ورزش بسکتبال که مورد علاقه بسیاری از قشرها است روز به روز شکوفاتر شود.

رحمتی پور در خصوص حضور مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ ایران گفت: یکی از مواردی که لیگ همه کشورها را جذاب‌تر می‌کند حضور بازیکنان و مربیان خارجی است و به طور قطع حضور بیشتر این افراد در لیگ ایران اثرگذار است. بسکتبال کشورمان در چند سال اخیر با حضور بازیکنان و مربیان خارجی به خوبی پیشرفت کرده، هر چند مربیان داخلی بسیار خوبی در کشور داریم.

مسئول دپارتمان آموزش و مربیان فدراسیون بسکتبال در خصوص بسکتبال بانوان گفت: نگاه جنسیتی به بسکتبال ندارند و تمام کلینیک‌های آموزشی برای آقایان و خانم‌ها برگزار می‌شود. فکر می‌کنم با توجه به علاقه مندی بانوان، در چند سال آینده ظرفیت‌های خوبی در بسکتبال بانوان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در کشور ما حدود ۲۰ مربی بین المللی وجود دارد افزود: ما مربیان درجه یک، ۲، و سه زیادی در کشور داریم اما چون در گذشته بانک اطلاعاتی خوبی نداشتیم اکنون آمار مشخصی از آنها نداریم به همین دلیل سیستم جدیدی طراحی کردیم و در آینده نزدیک یک بانک اطلاعاتی قوی از تمام مربیان کشور خواهیم داشت.

رحمتی پور ساماندهی کلاس‌های مربیگری درجه یک، ۲ و سه در سطح کشور جزو برنامه‌های ما در فدراسیون است گفت: صدور کارت‌های مربیگری و نظارت بر عملکرد مربیان دیگر کارهایی است که باید انجام دهیم همچنین برگزاری کارگاه‌ها و کلینیک‌های مختلف برای مربیان به منظور باز آموزی و ارتقا سطح دانش مربیان از دیگر برنامه‌های مهم ما است.

وی افزود: با توجه به اینکه بسکتبال یک ورزش دانشگاهی است تلاش می‌کنیم که ارتباط خود را با دانشگاه‌ها پر رنگ تر کنیم و این رشته را به لحاظ علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها رونق دهیم.

کلینیک آموزش مربیگری بسکتبال روز پنجشنبه زیر نظر مهران شاهین طبع، مدرس فدراسیون بسکتبال و سرمربی تیم ملی بزرگسالان ایران به میزبانی هیأت بسکتبال خوزستان در سالن ۲۲ بهمن اهواز برگزار شد.

این دوره آموزشی یک روزه با حضور ۷۰ مربی آقا و خانم از استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و آذربایجان شرقی برگزار شد.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت