کارشناس بسکتبال: گروه دشواری در جام جهانی داریم

زمان درج: ۱۳۹۸/۳/۱۲ ۱۰:۱۰:۳۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کارشناس بسکتبال: گروه دشواری در جام جهانی داریم

تهران- ایرنا- کارشناس بسکتبال ایران با اشاره به مسیر دشوار تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۹، گفت: باید فضایی را ایجاد کنیم که بازیکنان با جان و دل برای تیم ملی به میدان بروند.

«عباس آقاکوچکی» در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره مسیر تیم ملی بسکتبال تا جام جهانی، اظهار کرد: تیم ملی ایران گروه دشواری در جام جهانی دارد که به نظرم مهم‌ترین نیازش شناخت از حریفان است تا با برنامه ریزی پیش رفت.

پیشکسوت بسکتبال ایران ادامه داد: اسپانیا که شرایط خاص خودش را دارد، اما مطمئن باشید پورتوریکو هم تیم خوبی است. به همین دلیل می گویم برای عملکردی قابل قبول در جام جهانی باید شناخت کامل از حریفان داشته باشیم و این مهم‌ترین نکته است.

وی با اشاره به اهمیت بالای بازی‌های تدارکاتی قبل از جام جهانی گفت. باید پیش از حضور در این رویداد مهم، دیدارهایی با کیفیت بالا داشته باشیم تا بازیکنان به مرز آمادگی برسند. به نظرم جدا از اسپانیا، برابر پورتوریکو و تونس شانس داریم اما کارمان آسان نیست. امیدوارم فدراسیون از تیم ملی حمایت کند و ملی پوشان با آمادگی کامل به میدان بروند.

سرمربی اسبق تیم ملی امید درباره حاشیه‌های تیم ملی از جمله دعوت نشدن حامد حدادی و ارسلان کاظمی بیان کرد: همیشه گفته‌ام باید خیر بسکتبال را در نظر بگیریم. حدادی بازیکن بزرگی است که همیشه از جان و دل برای تیم ملی زحمت کشید و نقش زیادی در موفقیت‌ها داشته است. همچنین بازیکنانی مثل صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، حامد آفاق، اوشین ساهاکیان و ارسلان کاظمی همیشه در کنار تیم ملی بوده‌اند.

وی ادامه داد: امیدوارم فضایی ایجاد شود که بازیکنان با تمام توان و با جان و دل و قلبشان بیایند و برای تیم ملی بازی کنند. قطعاً باید احترام‌ها و جایگاه‌ها هم حفظ شود. بازیکن جایگاه خودش و مربی جایگاه خودش را دارد و باید همه در اندیشه موفقیت ایران باشند.

آقاکوچکی با اشاره به پادرمیانی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای حل مشکلات بسکتبال بیان کرد: فکر می‌کنم با پادرمیانی وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک نیز به شکل خوبی مشکلات حل می‌شود. البته در کنار این موارد به عنوان مربی می گویم که نباید از صلاحدید سرمربی تیم چشم پوشی کنیم و باید به او میدان بدهیم.

سرمربی اسبق تیم ملی نوجوانان ایران همچنین گفت: جا دارد به این نکته اشاره کنم که اکنون همه تیم‌های ملی ورزش ما مربیان خارجی دارند به جز بسکتبال. از زمانی که باوئرمن رفته خوشبختانه مربیان ایرانی در تیم ملی هستند و این خوب است و باید از آنها حمایت کنیم. مربیان ایرانی توانمند هستند و می‌توان با استفاده از آنها از هزینه بیت المال جلوگیری کنیم.

سرمربی اسبق تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران در خصوص شرایط این رشته نیز، صریح کرد: زمانی که سرمربی تیم ملی سه نفره بودم و در آسیا سوم شدیم، گفتم که تیم‌های آسیایی سرمایه گذاری خوبی در این بخش انجام می‌دهند. با توجه به المپیکی شدن این رشته سرمایه گذاری ها بیشتر هم شده است.

آقاکوچکی ادامه داد: به نظرم ما باید فعالیت داخلی را خیلی بیشتر کنیم. اینکه یک اردو برای تیم ملی سه نفره بگذاریم و راهی مسابقات شویم نتیجه‌ای ندارد و باید تورنمنت‌های زیادی در ایران برگزار کنیم و در رویدادهای مختلف شرکت داشته باشیم.

پیشکوست بسکتبال با بیان این مطلب که بسکتبال سه نفره باید جدا شود، گفت: به هیچ وجه بسکتبال پنج نفره و سه نفره را نباید کنار هم پیش برد. از طرف دیگر باید بدانیم که برای بسکتبال سه نفره چه نوع بازیکنی نیاز است. این رشته بازیکنان بلند قامت نمی‌خواهد بلکه بازیکنانی سرعتی و امتیاز آور نیاز دارد.

وی افزود: ساختار این دو رشته باید جدا شود و با ایجاد پایگاه‌های مختلف پرورش بازیکن را آغاز کنیم. قطعاً هرچقدر هم در مسابقات مختلف شرکت کنیم رنکینگ تیم ملی بالاتر می‌رود و این برایمان خوب است. اینکه یک هفته قبل از مسابقات اردو برگزار کنیم و از بازیکنان پنج نفره به مسابقات سه نفره ببریم هیچ رشدی نخواهیم کرد.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت