بازیکن تیم بسکتبال نفت: یک تیم واقعی بودیم و قهرمان شدیم

زمان درج: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۱۹:۵۶:۵۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بازیکن تیم بسکتبال نفت: یک تیم واقعی بودیم و قهرمان شدیم

تهران- ایرنا- ملی پوش سابق بسکتبال ایران و بازیکن تیم نفت آبادان درباره قهرمانی این تیم در لیگ برتر گفت: هیچکس در تیم ما به فکر خودش نبود و با یک عملکرد گروهی به قهرمانی رسیدیم.

سعید داورپناه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره عملکرد این فصل نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال اظهار کرد: امسال نفت آبادان در شرایطی لیگ را شروع کرد که بازیکن کافی برای تمرین نداشتیم. واقعا وضعیت سخت بود. لیگ هم تحت تاثیر مسابقات تیم ملی بود و زمانی که ملی پوشان وارد اردو می شدند کار ما سخت تر می شد.
بازیکن تیم بسکتبال نفت آبادان ادامه داد: وقتی لیگ هفته ای یک بازی داشت و تعطیل می شد ما بازیکن کافی برای تمرین نداشتیم و به همین دلیل از شرایط مسابقه دور می شدیم. با این حال همه تلاش می کردیم که بدون نوسان بازی کنیم.
ملی پوش سابق تیم بسکتبال نفت آبادان بیان کرد: با اشاره شدن مایک رستم پور و علیار نجفی وضعیت تیم بهتر شد. وحید حاجیان هم برگشت و اندک اندک وضع بهتری پیدا کردیم و توانستیم نتیجه مناسبی کسب کنیم.
داورپناه در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث موفقیت تیم در شرایط دشوار بود؟ گفت: ابتدا اینکه همه بازیکنان تیم با تمام توان تلاش کردند و به این نتیجه رسیدیم که جز کار گروهی به نتیجه نمی رسیم. محمد حسن زاده، آرن داوودی و رسول مظفری در کنار دیگر بازیکنان واقعا فوق العاده کار کردند. آقای سامری هم به خوبی تیم را مدیریت کرد و توانستیم به نتیجه ای برسیم که هیچ کس آن را پیش بینی نمی کرد.
بازیکن تیم بسکتبال نفت آبادان با اشاره به دیدارهای نیمه نهایی و فینال لیگ برتر تصریح کرد: بسکتبالی سیستماتیک و گروهی انجام دادیم. در دیدار نیمه نهایی رقابت دشواری با پتروشیمی داشتیم اما اصلا اجازه کار به آنها ندادیم. من گفته بودم تیمی نتیجه می گیرد که تمرکز داشته باشد و ما واقعا تمرکز داشتیم و برنده شدیم.
او افزود: بعد از اینکه به فینال رسیدیم هم دوباره کسی برای ما شانس قائل نمی شد و همه اعتقاد داشتند که شهرداری گرگان شانس بیشتری برای قهرمانی دارد اما دوباره ما بدون توجه به مسائل حاشیه ای رقابت کردیم. با بردی هم که در گرگان کسب کردیم توانستیم کار را ساده تر کنیم و در نهایت قهرمان شویم.
داورپناه با اشاره به نبود فشار روانی بر تیم نفت آبادان به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از ویژگی های اصلی تیم ما این بود که فشار روانی نداشتیم. هیچ کس فکر نمی کرد ما به فینال برسیم یا قهرمان شویم و به همین دلیل فشار روانی نداشتیم. از طرفی این تفکر باعث شد تیم ما انگیزه مضاعف بگیرد و با قدرت بیشتری به کارش ادامه بدهد.
او با اشاره به حضور چهره های جدید در فینال لیگ بسکتبال بیان کرد: امسال اتفاق جالب این بود که چهره های جدیدی با تیم هایشان به فینال رسیدند. بازیکنانی جوان که توانمند هستند و باید حفظ شوند. به نظرم بازیکنانی مثل امیر صدیقی و عدنان دورقی نسبت به سال های قبل پیشرفت خوبی داشتند.
بازیکن تیم نفت آبادان ادامه داد: مایک رستم پور، علیار نجفی و رسول مظفری خیلی خوب کار کردند. مبین شیخی نیز عالی بود. شیخی به عنوان یک بازیکن جوان در فینال خیلی خوب کار می کرد و به نظرم بسکتبال ما باید این بازیکنان را حفظ کند. البته میانگین قدی در بسکتبال ما کوتاه است و اینکه بازیکنی قامت بلندی ندارد نباید رها شود.
داورپناه در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون این بازیکنان را حفظ می کند یا نه؟ بیان کرد: اکنون همه در فدراسیون تحصیل کرده هستند و به خوبی باید مدیریت کنند. این بازیکنان حیف هستند. نباید تیم ملی ما تنها چند بازیکن داشته باشد و همه نگران آنها باشیم. باید چندین بازیکن خوب داشته باشیم که هر لحظه بتوانند به تیم ملی کمک کنند. باید بازیکنان تیم ملی جوانان در کنار بزرگسالان قرار بگیرند و وارد تیم ملی شوند.
او درباره ناراحتی اش درباره حذف از تیم ملی گفت: از کسی ناراحت نیستم و تنها یک گلایه کردم که در 27، 28 سالگی کنار گذاشته شدم. همیشه تمریناتم را انجام می دهم و اگر آماده نباشم خودم وارد تیمی نمی شوم. آماده نباشم برای تیمی بازی نمی کنم و وارد اردوی ملی نیز نمی شوم اما آماده بودم و به من گفتند که سرحال نیستی. آن اردو ما 3 هفته بدنسازی داشتیم و تمرین کردیم بعد به من این حرف را زدند.
ملی پوش سابق بسکتبال ایران تصریح کرد: من عقب نکشیدم و بازهم با قدرت تمرین کردند . خدا را شکر که لیگ خوبی هم داشتم و توانستم خودم را نشان بدهم. من به کسی بی احترامی نکرده ام و همیشه اگر حرفی داشته ام آن را در زمین مسابقه زده ام و خودم را نشان داده ام.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت