سرنوشت تیم‌های بسکتبال بعد از اتمام فصل

زمان درج: ۱۳۹۸/۲/۲۱ ۱۴:۴۲:۴۲ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

سرنوشت تیم‌های بسکتبال بعد از اتمام فصل

مسئولان چند تیم لیگ برتری بسکتبال بعد از اتمام فصل ۹۷-۹۸ درباره شرایط فصل بعد صحبت کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ وضعیت سال‌های اخیر لیگ برتر بسکتبال نشان داده است که حتی تا هفته نخست مسابقات هم به حضور هیچ یک از تیم‌ها اعتباری نیست؛ اما چند تیم از حالا تکلیف خود را برای فصل آینده روشن کرده اند. لیگ برتر بسکتبال ۹ تیم در فصل ۹۷-۹۸ داشت که آخرین شرایط آن‌ها بعد از اتمام فصل به این شکل است:
 
 »»   نفت آبادان 
شرایط مجموعه نفت از پارسال به گونه‌ای بود که در طول فصل هم بار‌ها صحبت از انحلال نفت آبادان بعد از این فصل مطرح شد؛ اما قهرمانی این تیم در لیگ برتر باعث شد که مسئولان مختلفی از شورای ورزش نفت و شهر آبادان به این تیم قول بدهند که پی گیر حضور قطعی آن‌ها در جام باشگاه‌های آسیا باشند و به نظر می‌رسد این تیم در لیگ برت هم ماندنی باشد. هر چند تجربه پارسال شهرداری تبریز باعث شده است که نتوان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد.
 
 »»   شهرداری گرگان 
تیم بسکتبال شهرداری گرگان با پایگاه اجتماعی خاصی که در این شهر دارد، ​ هر سال در لیگ برتر می‌ماند. شورای شهر گرگان هم بلافاصله بعد از نایب قهرمانی این تیم، قول‌هایی را برای فصل آینده دادند. بودجه تیم گرگان برای فصل بعد همان دو میلیارد و پانصد میلیون تومان است. دادبود شهردار گرگان هم از تلاش برای جذب اسپانسر و افزایش بودجه تا پنج میلیارد تومان خبر داده است.
 
سرنوشت تیم‌های بسکتبال بعد از اتمام فصل »»   پتروشیمی بندرامام 
امین معاوی مدیرعامل جدید باشگاه پتروشیمی بندرامام نخستین ماه‌های حضور در این سمت را تجربه می‌کند. معاوی بعد از اتمام فصل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که بودجه تیم برای فصل آینده کمترمی شود و حق جذب یار خارجی ندارند. با توجه به دو فصل بازماندن پتروشیمی از فینال لیگ برتر، ​ فشار افکار عمومی در منطقه برای استفاده بیشتر از بازیکنان بومی در این مجموعه هم بیشتر شده است.
 
 »»   شیمیدر تهران 
وضعیت تیم شیمیدر در حال حاضر مشخص نیست؛ اما از شواهد پیداست که مسئولان باشگاه علاقمند به ادامه حضور در لیگ برتر هستند. دو پسر هنریک درغوکاسیان مالک باشگاه شیمیدر در این تیم بازی می‌کنند و از انگیزه‌های اصلی برای حضور این تیم در لیگ برتر هستند. از طرفی شایعات مربوط به کنار رفتن امیرحسین صفرزاده مدیرعامل باشگاه از چند ماه پیش از پایان سال ۹۷ مطرح شد و همچنان ادامه دارد.
 
 »»   ذوب آهن اصفهان 
تیم بسکتبال ذوب آهن فصل قبل درست یک هفته پیش از شروع مسابقات به ناگهان تشکیل شد و صحبت‌های آذری مدیرعامل باشگاه نشان می‌داد که دستور تشکیل این تیم از هیئت رئیسه ذوب آهن بوده و خود او علاقه زیادی به تشکیل تیم‌های هندبال و بسکتبال نداشت. 
در هفته‌های اخیر، ​صحبت‌هایی درباره کنار گذاشتن آذری از این سمت مطرح شد که با توجه به رویکرد فوتبالی او می‌تواند روی سرنوشت تیم بسکتبال ذوب آهن هم تاثیرگذار باشد. در هر حال شنیده می‌شود مسئولان کارخانه ذوب آهن علاقمند به ادامه تیمداری در بسکتبال هستند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، ​ ذوب آهن هم سال بعد به لیگ برتر بسکتبال باز می‌گردد.
 
سرنوشت تیم‌های بسکتبال بعد از اتمام فصل »»   آویژه صنعت پارسا مشهد 
تیم مشهدی در فصل گذشته با ترکیب جوانی در لیگ برتر بسکتبال شرکت کرد و در لیگ‌های دیگر مثل جوانان و نوجوانان هم حضور داشتند. مشهدی‌ها برای فصل آینده هم قصد حفظ این تیم را در لیگ برتر دارند.
 
 »»   پگاه ایران 
باشگاه اسلم اسپرت طبق شنیده‌ها به دلیل پرداخت نکردن ورودی لیگ ۹۷-۹۸ (با نام پگاه ایران) از فعالیت‌های بسکتبالی منع شده است. این باشگاه همچنین فقط ۲۰ درصد از مطالبات بازیکنان را از فصل قبل پرداخت کرده است و با این شرایط مشخص نیست اجازه حضور این تیم در فصل آینده صادر شود یا نه.
 
 »»   نیروی زمینی 
تیم اول نظامی لیگ برتر بسکتبال در چند سال گذشته حضور ثابتی در مسابقات داشته است. هر چند شرایط برای این تیم با اتمام دوران سربازی بازیکنان در میانه فصل سخت می‌شود. 
 
 »»   پدافند هوائی دزفول 
نماینده دزفول بدون اسپانسر به سختی فصل قبل را سپری کرد. مسئولان این تیم در تلاشند که این بار اسپانسر مناسبی برای حضور دوباره در لیگ برتر پیدا کنند. 
گفتنی است تیم‌های اکسون تهران، ​ نماینده کرمانشاه و شهرداری بندرعباس از تیم‌های دسته یکی بودند که در جریان فصل قبل شنیده می‌شد به دنبال حضور در لیگ برتر هستند. شهرداری تبریز قهرمان فصل ۹۶ هم پارسال در تلاش برای بازگشت به لیگ برتر بعد از چند هفته بود که در نهایت فدراسیون بسکتبال با این ورود دیرهنگام مخالفت کرد. حتی نام تراکتورسازی تبریز هم به عنوان اسپانسر جدید تیم بسکتبال تبریز مطرح شده بود. 
با توجه به میزبانی تبریز در مسابقات جوانان غرب آسیا به نظر می‌رسد مسئولان بسکتبال این شهر همچنان در این رشته فعال هستند و در صورت پی گیری آنها، ​ احتمال بازگشت نماینده تبریز در لیگ برتر هم وجود دارد. 
باید دید در ماه‌های آینده چه تغییراتی در شرایط این باشگاه‌ها ایجاد می‌شود و در نهایت چند تیم به لیگ آینده راه پیدا می‌کنند.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت