افطار چند ثانیه قبل از بازی در لیگ NBA

زمان درج: ۱۳۹۸/۲/۲۰ ۲۳:۵۲:۴۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

افطار چند ثانیه قبل از بازی در لیگ NBA

تهران- ایرنا- دیدار حساس پورتلند و دنور در شرایطی شروع شد که بازیکن مسلمان پورتلند چند ثانیه قبل از شروع بازی روزه اش را باز و افطار کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا بامداد امروز دو دیدار حساس در کنفرانس های شرق و غرب برگزار شد که در این مسابقات فیلادلفیا و پورتلند اجازه ندادند حریفانشان به فینال برسند و رقابت را به دیدار هفتم رساندند.
در کنفرانس شرق فیلادلفیا به مصاف تورنتو رفت و توانست با درخشش جیمی باتلر 112 بر 101 به برتری برسد. جیمی باتلر در این مسابقه 25 امتیاز، 6 ریباند و 8 پاس منجربه گل داشت و بهترین بازیکن میدان شد. در کنارش جوئل امبیدی نیز 17 امتیاز و 12 ریباند کسب کرد و دیگر ستاره میدان بود. بن سیمونز هم برای فیلادلفیا 21 امتیاز گرفت.
با این نتیجه تقابل فیلادلفیا و تورنتو برای رسیدن به فینال کنفرانس شرق به بازی هفتم رسید. میلواکی فینالیست این کنفرانس همچنان باید منتظر بماند تا حریفش در مسیر قهرمانی را بشناسد.
در کنفرانس غرب هم این شرایط تکرار شد و پورلتند با شکست دادن دنور رقابتش با این تیم را به مسابقه هفتم کشاند. در این مسابقه پورتلند با نتیجه 119 بر 108 به برتری رسید. برای این تیم سی جی مک کولوم و دامیان لیلارد با کسب 30 و 32 امتیاز بهترین بودند. نیکولا جوکیچ سنتر صربستانی دنور نیز در این مسابقه مثل همیشه درخشید و کارش را با 29 امتیاز، 12 ریباند و 8 پاس منجربه گل تمام کرد اما نتوانست باعث فینالیست شدن تیمش شود.
اتفاق جالب توجهی که امروز رسانه ها به آن اشاره کرده اند به بازیکن مسلمان و ترک تیم پورتلند بازمی گردد که با شروع ماه مبارک رمضان روزه گرفته و در حساس ترین دیدارهای NBA به میدان می رود. اینس کانتر سنتر ترکیه ای پورتلند با شروع ماه مبارک رمضان روزه گرفته و قبل از بازی پنجم تنها چند دقیقه فرصت داشته تا افطار کند.
او قبل از بازی پنجم با یک ساندویچ کوچک افطار کرده و وارد زمین شده و این اتفاق امروز نیز تکرار شده است. کانتر امروز به واشنگتن پست گفته است: رمضان امسال برای من شرایط خاصی دارد چرا که باید در مرحله پلی آف لیگ هم بازی کنم. بازیکنان از من سوال می پرسیدند که ماجرا چیست و برایشان جالب بود. اما من قبل از بازی به آنها گفتم خودتان را گرم کنید و من هم می آیم.
کانتر درباره دلیل تصمیمش برای روزه گرفتن گفت: می خواهم الگویی برای همه کودکان مسلمان در جهان باشم. به آنها نشان دهم که می توانند همه چیز را به چالش بکشند و قوی باشند. روزه بگیرند اما در بالاترین سطح بسکتبال جهان بازی کنند.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت