پایگاه های استعدادیابی بسکتبال در استان ها ایجاد می شود

زمان درج: ۱۳۹۸/۲/۱۹ ۱۷:۴۱:۵۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

پایگاه های استعدادیابی بسکتبال در استان ها ایجاد می شود

سمنان- ایرنا- دبیر فدراسیون بسکتبال گفت: آیین نامه تاسیس پایگاه های استعدادیابی این رشته ورزشی به هیات بسکتبال استان ها اعلام شد.

مسعود عماری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان بیان کرد: افرادی که تمایل به تاسیس پایگاه های استعدادیابی دارند، می توانند براساس دستورالعمل این آیین نامه اقدام می کنند.
دبیر فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: اقدامات پایگاه های استعدادیابی بسکتبال در استان ها به طور کامل توسط این فدراسیون نظارت می شود.
عماری با بیان اینکه نحوه برگزاری رقابت های رده سنی پایه برای استعدادیابی تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: آیین نامه این رقابت ها به استان ها ارائه شده که در آن رده سنی زیر 14 و 15 سال مطرح است.
دبیر فدراسیون بسکتبال یادآور شد: تمام برنامه ها در استعدادیابی بسکتبال سبب می شود تا تیم ملی بزرگسالان قدرتمندی در بلندمدت پرورش یابد.

** جوانگرایی رمز آینده سازی برای تیم ملی
عماری بیان کرد: حضور بازیکنان جوان در تیم ملی بسکتبال علاوه بر کسب تجربه برای آن ها، آینده این رشته ورزشی کشور را تضمین می کند
دبیر فدراسیون بسکتبال افزود: بهره گیری از همه ظرفیت ها برای حضور در رقابت های قهرمانی بسکتبال جهان با هدف کسب سهمیه المپیک ضروری است.
وی بیان کرد: با این اوصاف، جوانگرایی در تیم ملی باید مد نظر قرار گیرد تا بسکتبالیست های جوان کشور با کسب تجربه در آینده جایگاه ایران را در این رشته ورزشی ارتقا دهند.

** هدف گذاری کسب سهمیه المپیک است
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در رنکینگ جهانی سیزدهم است، گفت: این فدراسیون، برای حضور این تیم در رویدادهای بین المللی مختلف به منظور ارتقای رنکینگ آن برنامه ریزی کرده است.
وی به حضور تیم ملی بسکتبال بانوان در رقابت های قهرمانی جهان در هلند اشاره و خاطرنشان کرد: سه تیم برتر این رقابت ها سهمیه المپیک را کسب می کنند.
عماری تاکید کرد: تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان می تواند با قرار گرفتن در جمع 6 تیم برتر رنکینگ جهانی، سهمیه المپیک را از آن خود کند.
وی اظهارداشت: با حضور تیم ملی بسکتبال آقایان در رقابت های جام جهانی شنژن چین، مسابقه های مهمی پیش روی این تیم است.
دبیر فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: اردوی آمادگی تیم ملی بسکتبال ایران برای درخشش در این رقابت ها از هجدهم خرداد آغاز می شود، این تیم در تورنمنت هایی از جمله در پرتغال، روسیه و یونان حضور خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، جام جهانی بسکتبال 2019 چین، شهریور 98 برگزار می شود و ایران با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم گروه است.
عماری شامگاه چهارشنبه در مجمع عمومی هیات بسکتبال استان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان سمنان حضور یافت.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت