روزه‌داری بسکتبالیست مسلمان در پلی‌آف NBA

زمان درج: ۱۳۹۸/۲/۱۹ ۱۶:۵۳:۴۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بازیکن ترک تیم بسکتبال پورتلند بلیزرز: برای روزه‌داری در جریان مسابقات سطح بالا از ستاره اسبق مسلمان مشاوره گرفته است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، "انس کانتر" بازیکن مسلمان تیم پورتلند با وجود رقابت‌های سخت نیمه نهایی مقابل دنور ناگتز در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرد. او برای حفظ سطح بالای بازی خود به سراغ "حکیم اولاجوان" ستاره مسلمان اسبق NBA رفت تا توصیه‌های اولاجوان را برای روزه گرفتن در جریان مسابقات سطح بالای پلی آف بشنود.
کانتر می‌گوید: "به حکیم پیغام دادم، چون دو سال پیش او را ملاقات کرده بودم و می‌دانستم که در جریان پلی آف سال ۱۹۹۵ روزه می‌گرفت و حتی عنوان ارزشمندترین بازیکن (MVP) را برد. به همین علت از او پرسیدم، ​ چه طور در ماه رمضان روزه می‌گرفت و در این سطح بالا بازی می‌کرد؟ اولاجوان توصیه‌هایی برایم داشت که چه چیز‌هایی می‌خورد، چه زمانی بیدار می‌شد و چه مقدار آب می‌نوشید."
کانتر در حالی به روزه گرفتن ادامه می‌دهد که کتف او نیز آسیب دیده و نیاز به مصرف دارو دارد. او به خبرنگاران علاقه‌مند به ماجرا توضیح داد:​ "من ساعت ۴ صبح داروهایم را خوردم و عصر قبل از بازی (زمان افطار) یک بار دیگر داروهایم را مصرف می‌کنم​؛ اما وضعیتم خوب است."
وی توضیح می‌دهد: حدود نیم ساعت قبل از بازی مرحله نیمه نهایی کنفرانس غرب مقابل دنور است و احتمالا ساندویچ مربا و کره بادام زمینی روی نیمکت می‌خورد. جالب این جاست که این بازیکن ترک تبار در جریان فصل عادی مسابقات NBA هم یک تا دو بار در هفته روزه می‌گیرد تا بدن خود را آماده رمضان نگه دارد​، به همین سبب هم این بازیکن نگران تاثیر روزه روی بازی خود نبود. کانتر همچنین تاکید می‌کند از آغاز ماه مبارک رمضان با مربی خود صحبت کرده است و او نیز با احترام نسبت به این جریان برخورد کرد.
گفتنی است به گزارش ESPN، اولاجوان ستاره اسبق NBA در جریان ماه رمضان حتی آمار بهتری با وجود روزه داری ثبت می‌کرد. او در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۷ گفته بود: "به لطف خدا در جریان رمضان احسان قدرت و انرژی بیشتری داشتم. "
کانتر نیز از خوشحالی و احساس غرور اولاجوان با شنیدن روزه داری او در سری پورتلند - دنور می‌گوید و ادامه می‌دهد:​"​مهم نیست که جایگاه و موقعیت شما چگونه است. من فقط می‌خواهم مثالی برای نسل جوان‌تر باشم. کمک گرفتن از یک بازیکن افسانه‌ای برایم عالی بود. حالا دوست دارم من هم برای نسل جوان مانند اولاجوان باشم. "Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت