دوره داوری درجه 2 ملی بسکتبال در مهاباد برگزار شد

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۸:۵۳:۲۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

دوره داوری درجه 2 ملی بسکتبال در مهاباد برگزار شد

مهاباد - ایرنا - رییس هیات بسکتبال مهاباد گفت: دوره آموزشی ارتقا داوری بسکتبال از درجه سه به 2 ملی با حضور داوران سراسر کشور به میزبانی این شهرستان برگزار شد.

شریف عبده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره آموزشی 50 نفر از داوران مرد از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، قزوین و مازندران که دارای مدرک داوری درجه سه هستند، برای ارتقا به درجه 2 ملی حضور دارند. 
وی اظهار داشت: این دوره با تدریس «ورژ آبکاریان» رییس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال، ذبیح الله ملک محمدی داور بین المللی و با حضور داوران مطرح کشور برگزار می شود.
عبده اضافه کرد: این دوره آموزشی در 2 بخش تئوری و علمی برگزار می شود و در پایان پس از برگزاری آزمون و با تایید فدراسیون بسکتبال به داوران موفق گواهینامه درجه 2 ملی اعطا می شود. 
رییس هیات بسکتبال مهاباد بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی داوران و مربیان باعث ارتقای سطح آگاهی ها و نیز دانش روز داوری و مربیگری خواهد شد.
به گزارش ایرنا رشته بسکتبال دارای سابقه 60 ساله در مهاباد بوده و «کمال شاه مرادیان» اولین داور این شهرستان است که در مسابقات لیگ برتر بسکتبال کشور سابقه قضاوت دارد.
شهرستان 237 هزار نفری مهاباد دارای 9 هزار ورزشکار در قالب 43 هیات، 70 باشگاه خصوصی و 20 باشگاه دولتی است.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت