بردی دیگر برای هیوستون در شب درخشش جیمز هاردن / تاریخ سازی دیگر برای پاپاویچ

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۸:۵۹:۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بردی دیگر برای هیوستون در شب درخشش جیمز هاردن / تاریخ سازی دیگر برای پاپاویچ

رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا با برگزاری 8 مسابقه در شهرهای مختلف وارد هفته سیزدهم شد.

به گزارش ایسنا ، در اولین بازی برگزار شده تیم دیترویت پیستونز در خانه در سالن لیتل سیسرز آرنا با نتیجه 119 بر 107 مغلوب میهمان خود سن آنتونیو اسپرز شد. در کوارتر اول وقتی اسپرز با 8 امتیاز از حریف عقب افتاد، پاپاویچ درخواست وقت استراحت کرد. بعد از ورود دو تیم به زمین بلافاصله سن آنتونیو توپ را لو داد و تیم دیترویت با یک اسلم دانک توپ را وارد سبد اسپرز کرد تا دوباره پاپاویچ بعد از گذشت فقط 14 ثانیه، مجددا درخواست وقت استراحت کند تا خطای ذهنی به وجود آمده در دفاع تیمش را اصلاح کند. در نهایت پاپاویچ توانست تیمش را برنده بازی و رکورد دیگری در NBA به نام خود ثبت کند.

برای اسپرز دمار دروزان 26 امتیاز، 9 ریباند و 7 پاس منجر به گل، لامارکوس آلدریج 25 امتیاز و دریک وایت 17 امتیاز کسب کردند تا برای اولین بار در این فصل پنجمین پیروزی متوالی را کسب کند.

گرگ پاپاویچ سرمربی افسانه ای تیم اسپرز با کسب این پیروزی گامی دیگر در راستای جاودانه شدن در تاریخ لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا به عنوان مربی برداشت. پاپاویچ اکنون در لیگ 1221 پیروزی کسب کرده است و با رکورد جری سولان در رتبه سوم برابر شد و به زودی و با کسب پیروزی بعدی به تنهایی رتبه سوم را در اختیار خواهد گرفت و بعد از آن فقط دان نلسون و لنی ویلکینز را پیش روی دارد. هم چنین با کسب پیروزی در خانه دیترویت پاپاویچ تعداد پیروزی های خود در خانه حریفان را به 518 پیروزی ارتقا داد تا با عبور از دان نلسون رتبه دوم لیست را به دست آورد. در لیست پیروزی های خارج از خانه پت رایلی رکورد دار است.

برای دیترویت بلیک گریفین 34 امتیاز و 8 پاس منجر به گل، آندره دروموند 19 امتیاز و 14 ریباند و رجی جکسون 14 امتیاز کسب کردند تا دومین شکست متوالی و پنجمین شکست در شش مسابقه اخیر را کسب کند.

تیم اسپرز در هر بازی به طور متوسط 12.3 بار توپ را لو داده است که کمترین معدل را بین همه تیم های NBA دارد. آن ها در این بازی نیز فقط 9 بار توپ را به حریف لو دادند. اسپرز در این بازی از 32 پرتاب پنالتی 26 عدد را وارد سبد کرد و دیترویت از 17 پرتاب پنالتی 14 عدد را گل کرد. برای پیستونز زازا پاچولیا و ایش اسمیت و برای اسپرز رودی گی غایبان این دیدار بودند.

در دیگر بازی مهم برگزار شده تیم هیوستون راکتس در خانه در سالن تویوتا سنتر با نتیجه 125 بر 113 میهمان خود تیم صدرنشین کنفرانس غرب یعنی دنور ناگتس را شکست داد. با دبل تیم کردن جیمز هاردن در طول بازی توسط مدافعین ناگتس، هاردن زمانی که توپ را در اختیار داشت به دنبال گزینه مطمئن دیگری برای کسب امتیاز بود و کلینت کاپلا بهترین گزینه موجود در ترکیب راکتس بود که توانست بیشترین امتیاز کسب شده در یک بازی را در طول دوران ورزشی اش به ثبت برساند.

برای راکتس جیمز هاردن 32 امتیاز و 14 پاس منجر به گل ( سیزدهمین بازی متوالی که هاردن در آن حداقل 30 امتیاز کسب می کند ) ، کلینت کاپلا 31 امتیاز و 9 ریباند و پی جی تاکر با 21 امتیاز و 7 شوت سه امتیازی موفق ( بیشترین تعداد شوت سه امتیازی موفق در یک بازی برای تاکر ) کسب کردند تا هیوستون برای دوازدهمین بار در چهارده بازی اخیر با پیروزی زمین بازی را ترک کند.

تیم هیوستون نسبت به ابتدای فصل در آمار پرتاب های سه امتیازی موفق بسیار پیشرفت کرده است. با شش شوت سه امتیازی که جرالد گرین از روی نیمکت برای راکتس کسب کرد تعداد شوت های سه امتیازی موفق هیوستون در این بازی به عدد 22 رسید و این ششمین بازی بود که تیم هیوستون حداقل 20 شوت سه امتیازی را وارد سبد حریفان می کند.

برای دنور نیکولا یوکیچ 24 امتیاز و 13 ریباند، مونته موریس 21 امتیاز و 5 پاس منجر به گل، گری هریس و مالیک بیسلی هر کدام 14 امتیاز برای دنور کسب کردند تا بعد از ثبت پنج پیروزی متوالی، دوباره طعم شکست را بچشد.

تیم هیوستون روز گذشته مایکل کارتر ویلیامز را طی یک معامله راهی تیم شیکاگو بولز کرد و به ازای آن انتخاب دور دوم درفت سال 2020 را دریافت کرد و تیم شیکاگو نیز قصد دارد با پرداخت مبلغ قرارداد کارتر ویلیامز او را تبدیل به بازیکن آزاد کند.

از زمانی که مایک دی آنتونی هدایت هیوستون را در دست دارد، در بازی هایی که هیوستون حداقل 120 امتیاز کسب می کند، تاکنون 59 پیروزی و فقط 2 شکست به دست آورده که آمار جالب توجهی است.

در دیگر بازی برگزار شده تیم پورتلند تریل بلیزرز در خانه در سالن مودا سنتر با نتیجه 111 بر 101 میهمان خود نیویورک نیکس را مغلوب کرد.


برای پورتلند یوسف نورکیچ 20 امتیاز ( چهارمین بازی متوالی که این سنتر بوسنیایی حداقل 20 امتیاز کسب می کند ) ، دمین لیلارد و سی جی مک کام هر کدام 17 امتیاز، ست کری 13 امتیاز و جیک لایمن و ایوان ترنر هر کدام 10 امتیاز کسب کردند تا دومین پیروزی متوالی و چهارمین پیروزی در پنج مسابقه اخیر را به دست آورد.

برای نیویورک انس کانتر 18 امتیاز و 14 ریباند ( سومین دبل دبل متوالی کنتر ) ، امانوئل مودیای 17 امتیاز و 7 پاس منجر به گل و نوح ونله 16 امتیاز و 14 ریباند کسب کردند تا برای نهمین بار در ده مسابقه اخیر با تحمل شکست زمین بازی را ترک کند.

بازیکن سابق بسکتبال NBA و رئیس فدراسیون بسکتبال ترکیه هدو ترک اغلو با گذاشتن پستی در توئیتر درباره سفر نیویورک و انس کانتر در تاریخ 17 ژانویه به لندن، جنجالی به پا کرده و انس کانتر به خاطر اینکه توسط دولت ترکیه دشمن محسوب می شود به خاطر حفظ جانش از سفر به لندن همراه با تیم نیویورک اعلام انصراف کرد. چندی پیش دولت ترکیه مدارک و روادید شهروندی کانتر را باطل اعلام کرد که در پی آن سفر کانتر همراه با تیم نیویورک به کانادا برای بازی مقابل تورنتو به مشکل خورده بود، که با پادرمیانی دولت کانادا امکان سفر کانتر به این کشور فراهم شد. ترک اغلو که مشاور رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز هست اعلام کرده بود کانتر به خاطر نداشتن مدارک و روادید اصلا امکان سفر به لندن را ندارد که کانتر با انتشار عکس مدارک و روادیدش برای سفر به لندن نوشت: " من می‌توانم به لندن سفر کنم. شما فریب کار و دروغ گو هستید". باید صبر کنیم و ببینیم آیا کانتر به همراه تیم نیویورک به لندن سفر می کند با خیر.

از باشگاه نیویورک خبر می رسد که مدیران باشگاه قصد معاوضه کورتنی لی را دارند  که در سه بازی اخیر نیویورک به میدان نرفته است. لی در گفت و گو با روزنامه دیلی نیوز اعلام کرده بود که مدیران نیویورک را درک می کند چون آن ها روی بازیکنان جوانتر تمرکز و سرمایه گذاری می کنند.

نتایج سایر دیدار های برگزار شده به شرح زیر است :

بروکلین نتس 95 – بوستون سلتیکس 116

یوتا جاز 102 – میلواکی باکس 114

ممفیس گریزلیز 95 – نیواورلینز پلیکانز 114

لس آنجلس لیکرز 107 – دالاس موریکس 97

اورلاندو مجیک 95 – ساکرامنتو کینگز 111


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت