سرمربی تیم بسکتبال پگاه: هدف ما رده چهارم تا ششمی است

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ۱۹:۱۵:۵۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

سرمربی تیم بسکتبال پگاه: هدف ما رده چهارم تا ششمی است

تهران- ایرنا- رضا محمدی منش سرمربی تیم بسکتبال پگاه تهران از عملکرد تیمش تا این مرحله از لیگ رضایت دارد. او با اشاره به ترکیب کم تجربه تیمش به دنبال کسب رده چهارم تا ششم جدول رده بندی در این فصل است.

سرمربی تیم بسکتبال پگاه تهران دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره شرایط این تیم اظهار کرد: شرایط تیم ما رو به رشد است. به این دلیل که خیلی دیر وضعیت حضور تیم در لیگ مشخص شد هیچ بازیکن تعیین کننده ای جذب نکردیم. همه ملی پوشان قرارداد داشتند و بازیکنان آزاد کم بودند. بر همین اساس تیمی جوان تشکیل دادیم و اعتقاد داریم تیم ما نردبانی برای موفقیت بازیکنان در سال های آینده خواهد بود.
محمدی منش با اشاره به وضعیت بازیکنانش بیان کرد: نفراتی در تیم داریم که تجربه بازی در لیگ ندارند. در سال های گذشته زمان زیادی نداشتند که بازی کنند و بازیکن ترکیب اصلی نبودند. نفراتی هم داریم که بیرون مانده بودند اما اکنون زمان بازی می گیرند یا به عنوان بازیکن شروع کننده وارد زمین می شوند که باعث رشد آنها خواهد شد. 
او با اشاره به نتایج تیمش ادامه داد: با همین شرایط نیز معتقدم خوب کار کرده ایم و بازیکنان واقعا زحمت کشیده اند. برابر همه تیم ها با قدرت وارد زمین شدیم و حریف دست و پا بسته ای نبودیم. در یکسری از دیدارها از حریف جلو بودیم اما در نهایت کم آوردیم و باختیم. دستمان خالی بود و در برخی دیدارها نتوانستیم برنده باشیم. 
سرمربی تیم بسکتبال پگاه تهران افزود: برابر هیچ تیمی از پیش بازنده نبودیم و با تمام توان بازی کردیم. برابر تیم نفت آبادان که از مدعیان فصل است با اختلاف بسیار کم باختیم و برابر شیمیدر و پتروشیمی نیز رقابت خوبی داشتیم. به نظر من عملکرد بد ما برابر آویژه صنعت مشهد بود. این تیم را دست کم گرفتیم و باختیم. 
محمدی منش درباره شکست برابر نیروی زمینی نیز گفت: این تیم جوان، با انگیزه و دونده است. در کوارتر پایانی کم آوردیم. آنها خیلی دونده هستند و با سیستم تخریبی و دوندگی زیاد کار را برای حریف سخت می کنند.
سرمربی تیم بسکتبال پگاه همچنین بیان کرد: هدف ما کسب رده چهارم تا ششم جدول برای سال اول بود که بتوانیم تیم را برای فصل آینده در لیگ حفظ کنیم. گام به گام جلو می رویم و تلاش ما این است که انقدر خوب باشیم که سال آینده با شرایط بهتری وارد مسابقات شویم. این موضوع را هم در نظر بگیرید که در دور رفت بسیاری از دیدارهای ما خارج از خانه بود و قطعا در نیم فصل دوم که میزبانی ما بیشتر است می توانیم نتایج بهتری کسب کنیم. 
او افزود: به نظرم امسال اتفاق خوبی برای بسکتبال رقم زدیم. بازیکنانی اکنون در لیگ حضور دارند، زمان بازی می گیرند یا به عنوان بازیکن شروع کننده به میدان می روند که قبلا فرصت نشان دادن توانایی های خود را نداشتند. اکنون در شرایطی هستند که یک تیم رویشان حساب ویژه باز می کند. 
محمدی منش درباره دیدار بعدی تیمش برابر ذوب آهن بیان کرد: ما برابر تیم هایی که بسکتبال خوب بازی می کنند راحت تر کار می کنیم. رقابت کردن با تیم هایی که سیستم تخریبی و دوندگی دارند خیلی سخت تر از رقابت با تیم هایی است که طبق سیستم عمل می کنند. ذوب آهن تیم خوب و با تجربه است و ما تمام تلاشمان را در این مسابقه انجام خواهیم داد.
سرمربی پگاه ادامه داد: در برخی دیدارها بی تجربگی روی کار ما تاثیر گذاشته است. بازیکنان من شاید خیلی جوان نباشند اما تجربه بازی کردن در لیگ آنها کم است. به همین دلیل در خیلی مواقع این موضوع برای ما دردسرساز شده است. امیدوارم برابر ذوب آهن این اتفاق نیفتد.
او درباره نحوه حمایت های شرکت پگاه از این تیم نیز گفت: اول اینکه باید از حامیانی که در این شرایط اقتصادی وارد سرمایه گذاری در ورزش می شوند تشکر کرد. این مجموعه در بسکتبال تیم داری نمی کند بلکه اسپانسر و حامی مالی ما است. شاکله تیم ما بشگاه اسلم اسپرت است که با حمایت مالی پگاه وارد لیگ برتر شده است. سعی کرده ایم یک الگوی جدید اسپانسری را وارد کار کنیم که نتیجه بخش هم خواهد بود. 
محمدی منش در پاسخ به این سوال که آیا حامی مالی به تعهدات خود عمل کرده است؟ بیان کرد: به این دلیل که شاکله تیم متعلق به باشگاه اسلم اسپرت است و کارهای ثبتی و اداری ما کمی دیر انجام شد در قسط اول تاخیر داشتیم اما این کار انجام می شود. پول به مجموعه ما رسیده اما باید کارهای ثبت و اداری باشگاه انجام شود و سپس بتوانیم پول را به بازیکنان پرداخت کنیم. جای هیچ نگرانی نیست چرا که از ابتدای فصل این مجموعه از هر نظر تیم را حمایت کرده و خود بازیکنان نیز دیده اند که در هر شهری که می روند مسوولان پگاه آن شهر کنارشان هستند. 
او افزود: تمام تلاش ما این است که خوب کار کنیم و نتایج مناسب بگیریم. امیدوارم مسوولان فدراسیون و رسانه ها نیز از تیم ما حمایت کنند تا سال های آینده نیز شاهد حضور حامیان مالی ورزش در بسکتبال باشیم. متاسفانه در این مدت برخی به ما لطمه زدند اما خدا را شکر که در نهایت تیم به هر شکلی بود وارد مسابقات شد. اکنون نیز پگاه 300 میلیون پرداختی اول را داده و به محض انجام کارهای اداری برای شماره ثبت این پول به بازیکنان خواهد رسید. 
سرمربی پگاه در ادامه گفت: تمام تلاش من این است که برای ادامه لیگ بازیکن خارجی جذب کنم. می توانیم حتی اسپانسرهای دیگر را هم درگیر کار کنیم و با استفاده از حمایت آنها بازیکن بگیریم. همانطور که گفتم الگویی جدید داریم که به نظرم نتیجه بخش است و در همین مسیر هم گام برمی داریم. همه فکر و ذکر ما در این وضعیت اقتصادی این است که به بسکتبال کمک کنیم.
محمدی منش در پاسخ به این سوال که در ابتدای فصل برخی حواشی درباره او ایجاد شد و برخی بازیکنان از مسائل مالی صحبت کردند. دلیل این حواشی چه بود؟ بیان کرد: سال ها سابقه فعالیت و مربی گری در بسکتبال دارم. صاحب شرکت هستم و از نظر مالی مشکلی ندارم که درگیر چند میلیون تومان باشم. بازیکنانی آمدند و قرارداد بستند و برخی فکر کردند که باید همه کاره تیم باشند. این را قبول نکردیم و آنها هم رفتند. بعد با کمک برخی دوستان حاشیه سازی ایجاد شد که برای من اصلا اهمیتی نداشت.
او افزود: پله به پله بالا آمدم و تمام این اتفاق ها و عدم همکاری هایی که دیدم برایم انگیزه شد تا با قدرت بیشتری کارم را ادامه بدهم و خیلی چیزها را ثابت کنم. مجموعه ما وارد بسکتبال نشده که خیلی زود برود. ما آمده ایم که در بسکتبال بمانیم و کار کنیم.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت