لباس تیم ملی باید از حالت سنتی خارج شود

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ۱۸:۵۳:۵۹ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

لباس تیم ملی باید از حالت سنتی خارج شود

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره مسابقه طراحی لباس تیم ملی گفت: می‌خواهیم طرح‌های جدید را بررسی کنیم تا لباس تیم ملی از حالت سنتی خارج شود.

مسعود قاسمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره مسابقه طراحی لباس و گرمکن تیم ملی بسکتبال گفت: از جوانان خواستیم طرح‌های خود را ارائه دهند تا از حالت سنتی طرح لباس‌ها خارج شویم. لباس تیم ملی باید در حد و اندازه تیم‌های خوب آسیا باشد. 

وی افزود: این مسابقه را تمدید کرده ایم تا شاید طرح‌های زیبای بیشتری به دستمان برسد. در نهایت اگر طرح ها، نیاز ما را برطرف نکرد به سراغ یک طراح می‌رویم.
 
"پیک" تابع سیاست‌های چین است

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره فسخ قرارداد پیک به عنوان اسپانسر لباس تیم ملی گفت: این را قبلا هم توضیح داده بودیم که شرکت پیک، چون تابع سیاست‌های کشور چین است، با قرار گرفتن در تحریم ها، ​عذرخواهی کرده و گفته است که در آینده بار دیگر با ما همکاری می‌کند.

قاسمی درباره لباس‌های تیم ملی برای پنجره ششم جام جهانی تاکید کرد: ما برای پنجره‌های انتخابی جام جهانی، ​لباس داریم و از این نظر مشکلی نیست. برای سال ۹۸ به بعد، ​احتمال تغییراتی وجود دارد.
 
اعزام تیم نوجوانان به شورای برون مرزی بستگی دارد

وی همچنین درباره برنامه تیم ملی نوجوانان گفت: مرحله دوم مسابقات نوجوانان غرب آسیا اسفند امسال در لبنان برگزار می‌شود. تیم نوجوانان دو اردوی دیگر قبل از اعزام دارد. سفر برون مرزی هم مدنظر هست، ​به شرطی که شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان هم موافقت کند. 

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره ترونیچ مربی سابق تیم ملی نوجوانان که این اواخر به کار تدریس می‌پرداخت، ​افزود:​ ترونیچ در حقیقت مدرس بود؛ اما چون در بندی از قرارداد او ذکر شده بود که یکی از تیم‌های پایه به او سپرده شود، ​تیم نوجوانان ۲۰۱۷ را در اختیار گرفت که به چین اعزام شد. ما ترجیح دادیم در ادامه از قابلیت‌های مربی داخلی خود استفاده کنیم.

قاسمی درباره فسخ قرارداد ترونیچ گفت:​ ترونیچ زحمات زیادی کشید که از او تشکر می‌کنیم. مدرس خوبی بود و برای کار پایه هم زحمت کشید. با این وجود منافع بسکتبال ما را تامین نمی‌کرد.

وی در پاسخ به اینکه احتمال جذب مربی خارجی جدید برای تیم‌های پایه وجود دارد؟ توضیح داد: ممکن است مربی خارجی برای تیم‌های پایه در آینده استفاده کنیم؛ اما این موضوع به شرایط اقتصادی کشور و وضعیت ارز بستگی دارد.
 
سیستم تیم‌های ملی باید یکپارچه باشد

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره جدا کردن کار تیم‌های پایه از بزرگسالان گفت: سیستم تیم‌های ملی باید یکپارچه باشد. ما در ایران قبلا تیم‌های نوجوانان و ​جوانان داشتیم که هنوز هم با همین عناوین خوانده می‌شوند؛ اما باید با استاندارد‌های جهانی کار کنیم که تیم‌ها را به صورت پیوسته و با عناوین زیر ۱۷ سال و زیر ۱۹ سال و ... در جهان خوانده می‌شوند.

قاسمی ادامه داد:​ قرار است کارگروهی با همکاری کمیته آموزش و مربیان تشکیل شود و به یک توافق نظر برای یکپارچه سازی کار تیم‌های ملی در سال‌های آینده برسیم.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت