کادر فنی تیم‌های ملی بسکتبال زنان این هفته مشخص می‌شوند

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۲۰:۱۱:۴۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کادر فنی تیم‌های ملی بسکتبال زنان این هفته مشخص می‌شوند

تهران- ایرنا- فدراسیون بسکتبال تصمیم دارد بالاخره به تیم های پنج نفره زنان نیز سر و سامان بدهد. به گفته فریده شجاعی نایب رئیس بانوان این فدراسیون، در جلسه این هفته کمیته فنی کادر فنی تیم‌های ملی انتخاب می‌شوند.

شجاعی امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره دلیل اعزام نشدن تیم سه نفره جوانان به جام جهانی اظهار کرد: بخش عمده این تصمیم به محدودیت های مالی بازمی گردد. سه تیم دختران ما برای جام جهانی انتخاب شده اند و این باعث خوشحالی و افتخار ما است اما هماهنگ کردن برنامه های سه تیم کار آسانی نیست و با توجه به مسائل مالی چنین تصمیمی گرفتیم.
وی ادامه داد: همه فدراسیون های ورزشی مشکلات مالی دارند و ما هم داریم. موضوع دیگر در کنار مساله مالی این بود که جام جهانی سطح بالایی دارد و احتمال دادیم که اگر تیم ایران به مسابقات برود شاید شکست ها از نظر روانی باعث افت بازیکنان شود و رویشان تاثیر بگذارد. 
شجاعی افزود: با توجه به این شرایط تصمیم گرفتیم که تنها در دو جام جهانی بزرگسالان و زیر 23 سال شرکت کنیم. البته دو بازیکن تیم جوانان هم در اردوی بزرگسالان هستند و اینطور نیست که آنها را کنار بگذاریم و توجهی نداشته باشیم. برای این سه رویداد در کمیته فنی همه جوانب را در نظر گرفتیم و تصمیم نهایی این شد.
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که جلسه تعیین سرمربی تیم پنج نفره چه زمانی خواهد بود؟ گفت: برای تیم بزرگسالان و نوجوانان که سال آینده باید در قهرمانی آسیا شرکت کنند سرمربی را انتخاب کرده بودم و قرار بود در کمیته فنی درباره این افراد صحبت کنیم. تصمیم بر این شد که برای هر تیم چند گزینه داشته باشیم و با بررسی همه جوانب تصمیم نهایی را بگیریم.
او ادامه داد: گزینه ها انتخاب شده اند و این هفته قرار است کمیته فنی جلسه ای داشته باشد و درباره 2 تیم پنج نفره تصمیم نهایی را بگیرد. برای این بخش هم برنامه داریم به خصوص اینکه دو تیم بزرگسالان و نوجوانان سال آینده باید در قهرمانی آسیا شرکت کنند.
شجاعی با اشاره به فعالیت های تیم های ملی بیان کرد: در این مدت تیم های ملی سه نفره فعالیت خوبی داشتند و در اردو بودند. تیم های پنج نفره نیز از همین بازیکنان تغذیه می شوند. این بازیکنان که توانایی بالایی دارند در یک سال گذشته کنار هم تمرین کرده اند و اعزام داشته اند و قطعا با شروع برنامه های تیم پنج نفره تنها کار هماهنگی و تاکتیکی انجام می شود. اصلا نگران نیستم و دلم به تیم های ملی زنان قرص است چون پتانسیل بسیار خوبی داریم.
وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر محدودیت مالی نداشتیم این تیم ها قبل از جام جهانی هم برنامه های تدارکاتی داشتند تا با شرایط بهتری به مسابقات اعزام شوند. می دانم که پتانسیل تیم هایمان بالا است و اگر تدارکات بهتری برایشان مهیا کنیم نتایج بهتری هم کسب می کنند اما فعلا محدودیت مالی کمی باعث شده آرام تر کار کنیم. Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت