نباید بگویم چرا آن‌ها با بنز و ما با گاری هستیم

زمان درج: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۹:۳۳:۲۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

نباید بگویم چرا آن‌ها با بنز و ما با گاری هستیم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان دانشگاه گلستان گفت: خودم انتخاب کردم که با تیمی مثل گلستان کار کنم و نمی‌توانم بگویم چرا حریفان با بنز و ما با گاری پیش می‌رویم؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ نیکا بیک لیک لی سرمربی تیم بسکتبال بانوان دانشگاه گلستان بعد از دو پیروزی هفته‌های قبل در پیامی اینستاگرامی از خوشحالی به دليل تلاش‌های تيم خود به جای بازیکن ملی و پول نوشته بود. او در پاسخ به اینکه آیا طعنه‌ای به تیم‌های دانشگاه آزاد، گروه بهمن و هیرو زده است؟ توضیح داد: در واقع نگاهی کلی داشتم. بخش کوچکی به این تیم‌ها در لیگ بانوان باز می‌گردد و شاید بیشتر نگاهم به تیم پسران خودمان در گرگان باشد که حدود سه میلیارد تومان هزینه کردند و بازی‌های با اختلاف را به سختی بردند یا مقابل تیم‌های بالاتر موفق نبودند.

بیک لیک لی افزود: البته تصمیم خودم به عنوان مربی این بود که با این شرایط کار کنم و نمی‌توانم بگویم چرا آن‌ها با بنز هستند و من با گاری پیش می‌روم؟ دنیا همینطور است و راضی ام که در شهر خودم، بازیکنی مانند زهرا سوخته سرایی ۱۹۰ سانتیمتری و سارینا یوری را تربیت می‌کنم. شاید فشار استفاده از بازیکنان کم تجربه، روی من باشد؛ اما در هر حال هدفم بازیکن سازی است.

سرمربی دانشگاه گلستان با اشاره به تیم شهرداری گفت:​ اگر تیم پسران ما سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند، ده درصد این مبلغ یعنی ۳۵۰ میلیون تومان، تیم بانوان را روی سکو می‌برد. دلیلش این است که در لیگ بانوان ایران اگر سه بازیکن خوب داشته باشی، ​می‌توانی نتیجه بگیری.

بانوان ما سال‌ها دنبال سهم ۱۰ درصد بودند

او با اشاره به قانونی در ورزش شهرداری تاکید کرد: ​۱۵ سال است که در گرگان می‌گویند ده درصد بودجه ورزش باید به تیم بانوان و تیم‌های پایه اختصاص یابد. این موضوع را از کودکی می‌شنیدیم که مربیان خانم دنبال این ده درصد می‌دوند. هنوز هم رنگ این مبلغ را ندیده ایم.

نباید بگویم چرا آن‌ها با بنز و ما با گاری هستیمبیک لیک لی ادامه داد: ​البته همه در گرگان دوستان ما هستند؛ اما نمی‌دانم چرا به این مصوبات عمل نمی‌شود. همان ده درصد بودجه، تیم ما را تکان می‌دهد. شهر‌های دیگری مثل تبریز این کار را کردند، ​در حالی که ما خود را پایتخت بسکتبال ایران می‌دانیم و از ابتدای لیگ برتر بانوان، تیم داشته ایم. این شرایط برای گرگان جالب نیست.

سرمربی دانشگاه گلستان با تاکید بر حفظ بازیکنان بومی خود گفت:​ این بازیکنان در هر حال به پاداش نیاز دارند. سال بعد همین سوخته سرایی را هم نمی‌توانم حفظ کنم یا مهلا طاهری مطمئنا با این آمار از سه تیم پیشنهاد خواهد داشت. تیم دیگری ۴۰ میلیون تومان پیشنهاد می‌دهد و حق آن بازیکن است که پول بهتری بگیرد. من این اخلاق را ندارم که بازیکن حتما باید در تیم ما بماند، ولی بد به حال شهر من که قدر نیرو‌های خودمان را ندانیم.

قرارداد‌های ما صفر است

او درباره مبالغ قرارداد تیم دانشگاه گلستان توضیح داد: ​قرارداد خودم و همه بازیکنان تیم گلستان صفر است. ۶۰ میلیون تومان مصوبه دانشگاه گلستان برای تیم است که باز هم دست آن‌ها درد نکند، چون یک ارگان دولتی هستند و به دلیل آشنایی با خودم، این کمک را به تیم کردند. در حالی که شهر گرگان پر از افراد پولدار و روشنفکر است که می‌توانند به تیم کمک کنند. 

انگیزه بازیکنان با دو برد پایین آمد

بیک لیک لی درباره باخت با اختلاف مقابل هیرو تهران گفت:​ بازی رفت کمی بیشتر تیم هیرو را کنترل کردیم و بیشترین امتیاز را در بین حریفان مقابل این تیم با نزدیک ۷۰ امتیاز به دست آوردیم؛ اما بعد از دو برد آخر مقابل بوشهر و گاز تهران، کمی از نظر انگیزشی پایین آمدیم. آن دو مسابقه خیلی برای صعودمان به پلی آف اهمیت داشتند. حس می‌کنم بازیکنان تیم از نظر روانی راضی شده بودند.

از تیم هیرو می‌توان ۹ بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد. کاش چند تیم ملی سه نفره داشتیم که بازیکنان بیشتری را پوشش می‌دادیم.
سرمربی دانشگاه گلستان با تاکید به اینکه از نظر مهره‌ای با تیم حریف قابل مقایسه نبودند، ​افزود:​ هیرو خیلی کم در جریان بازی تعویض می‌کرد. پنج بازیکن اصلی این تیم تا ثانیه‌های پایانی در زمین بودند. به این مسائل، انگیزه‌های بازیکنان حریف را مقابل مربی ملی هم اضافه کنید. بیشتر تیم‌ها مقابل تیم ما سختتر بازی می‌کنند. 

کاش ۲ یا ۳ تیم ملی داشتیم

او درباره انگیزه‌های بازیکنان لیگ برتری مقابل مربیان ملی گفت:​ به بازیکنان حق می‌دهم. از تیم هیرو می‌توان ۹ بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد. کاش چند تیم ملی سه نفره داشتیم که بازیکنان بیشتری را پوشش می‌دادیم. بیشتر از همه دنبال اسپانسر هستم که بازیکنان ۲۳ یا ۲۴ ساله را دعوت کنم. چنین بازیکنانی نه در رده بزرگسالان شانس پیدا می‌کنند و نه رده سنی آن‌ها به جوانان و زیر ۲۳ سال می‌خورد. شادی عبدالوند و فائزه شهریاری بازیکنانی از این دست هستند که واقعا هم خوب کار می‌کنند. 

بیک لیک لی با اشاره به تیم خود تاکید کرد: ​گل‌های تیم من از روی تاکتیک زده می‌شود،​ یعنی اگر ۴۰ امتیاز می‌آوریم، ۲۵ امتیاز آن از روی یک بازی مرتب تیمی است. این را با تیمی مقایسه کنید که ۱۰۰ تا ۱۱۰ امتیاز به دست می‌آورد و بسیاری از این امتیازات از روی بازی فردی است. البته من هم اگر بازیکن داشتم، ​شاید به تاکتیک فکر نمی‌کردم و خیالم از تیم راحت بود.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت