برد لشگر مصدومان میامی در NBA

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۱۲ ۱۶:۲۱:۵۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

برد لشگر مصدومان میامی در NBA

رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای امریکا با برگزاری ۶ مسابقه در شهرهای مختلف در هفته هفتم به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، در یکی از بازی های برگزار شده تیم شارلوت هورنتس در خانه در سالن اسپکتروم سنتر با نتیجه ۱۱۹ بر ۱۰۹ مغلوب میهمان خود نیواورلینز پلیکانز شد.

بعد از گذشت ۶ سال تیم شارلوت هنوز جای خالی آنتونی دیویس را در ترکیب خود حس می کند. بعد از رکورد ۷ پیروزی و ۵۹ شکست برای شارلوت در فصل ۱۲-۲۰۱۱ که بدترین درصد پیروزی یک تیم در تاریخ NBAاست، آن ها خود را برای انتخاب اول درفت سال ۲۰۱۲ آماده می کردند تا آنتونی دیویس را به تیم خود اضافه کنند اما شانس با نیواورلینز یار بود و انتخاب اول درفت به آن ها رسید و دیویس را انتخاب کردند. شارلوت نیز که انتخاب دوم را به دست آورده بود مجبور به انتخاب هم تیمی دیویس در تیم دانشگاه کنتاکی یعنی مایکل کید گیلچریست شد. آنتونی دیویس تاکنون ۵ بار آل استار را تجربه کرده در صورتی گیلچریست به عنوان یار ذخیره برای شارلوت بازی می کند و به همین خاطر طرفداران شارلوت هیچ گاه مراسم درفت سال ۲۰۱۲ را از یاد نخواهند برد.

برای پلیکانز ستاره تیم آنتونی دیویس ۳۶ امتیاز و ۱۹ ریباند و جرو هالیدی ۱۹ امتیاز کسب کردند تا تعداد برد و باخت های پلیکانز در عدد ۱۲ مساوی شود. دیویس علاوه بر امتیازی گیری و کسب ریباندها، در این فصل به هم تیمی هایش میانگین ۴.۸ پاس گل در هر بازی داده است که دو برابر بیشتر از فصل های گذشته است. در این بازی نیز ۸ پاس منجر به گل به هم تیمی هایش داد.

برای تیم شارلوت فرانک کامینسکی ۱۹ امتیاز کسب کرد در حالی بیشتر اوقات مشغول یارگیری با آنتونی دیویس بود. کمبا واکر خیلی زود از ناحیه مچ پا دچار آسیب شد اما بازی را ادامه داد و موفق شد ۱۳ امتیاز نیز کسب کند اما در نهایت شارلوت در دومین بازی متوالی شکست را تجربه کرد.

 هم چنین شارلوت فوروارد خود ماروین ویلیام را در کواتر دوم به خاطر مصدومیت شانه از دست داد. نیکی باتوم نیز که بیشترین حقوق را در تیم می گیرد (تقریبا ۱۲۰ میلیون دلار در ۵ سال)، در بازی دیشب فقط دو امتیاز و ۱ شوت موفق از ۷ اقدام خود را وارد سبد کرد. شارلوت بعد از ۲۲ بازی که با ترکیب ثابت بازی ها را شروع کرده بود، در ترکیب شروع کننده دیشب از ویلی هرنانگومز به جای کدی زلر در پست سنتر استفاده کرد.

در یکی دیگر از بازی های انجام شده، تیم میامی هیت در خانه در سالن امریکن ایر لاین آرنا موفق شد با نتیحه نزدیک ۱۰۲ بر ۱۰۰ میهمان خود یوتا جاز را شکست دهد. داناوان میچل در تابستان حدود ۲ ساعت به صورت تلفنی با دوین وید به صحبت در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک ستاره در NBA پرداخته بود و در این بازی نزدیک و پر فشار که هیت ۱۹ امتیاز از حریف عقب بود و ۱۷ بار پیروز مسابقه عوض شد و ۱۶ بار نتیجه به تساوی کشیده شد، درس های زیادی به داناوان میچل داد.

دوین وید ستاره تیم در آخرین فصل حضورش در NBA پیروزی دیگری برای تیمش به دست آورد. وید در حالی که فقط ۳.۲ ثانیه تا پایان بازی وقت بود موفق شد با دریبل زنی و نفوذ به دفاع جاز از رودی گوبرت خطا بگیرد و هر دو پرتاب پنالتی اش را تبدیل به گل و باعث پیروزی ۱۰۲ بر ۱۰۰ هیت شود.

برای تیم میامی حسن وایت ساید ۲۳ امتیاز و ۲۰ ریباند، جاش ریچاردسون و کلی اولینیک هر کدام ۱۶ امتیاز و دوین وید ۱۵ امتیاز کسب کردند تا دومین پیروزی متوالی برای هیت ثبت شود

برای یوتا ریکی روبیو ۲۳ امتیاز،  جی کروادر ۱۹ امتیاز و داناوان میچل ۱۸ امتیاز کسب کردند تا یوتا برای سیزدهمین بار در این فصل شکست بخورد. یوتا بازی را عالی شروع کرد و با نتیجه ۲۰ بر ۵ و در ادامه با نتیجه ۳۵ بر ۱۶ و با درصد شوت موفق ۶۵% از میامی پیش افتاد ولی در ادامه گویی تیم یوتا دچار یخ زدگی شد و هیت توانست ۲۰ امتیاز متوالی کسب کند در حالی که یوتا هیچ امتیازی در این فاصله کسب نکرد و ۱۴ شوت متوالی را از دست داد و در نهایت منجر به شکست یوتا شد.

در این بازی باز هم نامی دیگر به لیست بلند بالای مصدومین میامی اضافه شد. رادنی مک گرودر یکی از بهترین بازیکنان تدافعی میامی  با آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا از بازی خارج شد دیگر به بازی برنگشت. گوران دراگیچ، تایلر جانسون، دریک جونز و دیون ویترز از جمله مصدومین میامی هستند.

برنامه بازی های یوتا در این فصل کمی عجیب است. آن ها تاکنون ۲۴ بازی انجام داده اند که ۱۶ بازی خارج از خانه و ۸ بازی داخل خانه. تیم یوتا تا پایان نیم فصل نیز ۲۵ بازی خارج از خانه و ۱۶ بازی خانگی خواهد داشت که این شرایط در نیم فصل دوم برعکس خواهد شد و یوتا در نیم فصل دوم شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

در دیگر بازی مهم برگزار شده تیم سن آنتونیو اسپرز در خانه در سالن ای تی اند تی سنتر موفق شد با نتیجه ۱۳۱ بر ۱۱۸ پورتلند تریل بلیزرز را شکست دهد.

برای اسپرز دمار دروزان ۳۶ امتیاز ( بیشترین امتیاز کسب شده در یک بازی این فصل )، لامارکوس آلدریج ۲۹ امتیاز و رودی گی ۱۸ امتیاز کسب کردند تا بعد از دو شکست سنگین متوالی با اختلاف ۳۹ و ۳۱ امتیاز، پیروزی روحیه بخشی کسب کنند. اسپرز موفق شد ۱۱ پرتاب سه امتیازی موفق از ۱۵ اقدام را وارد سبد کند یعنی ۷۳ درصد شوت سه امتیازی موفق که این درصد بالا زمانی که حداقل ۱۰ شوت سه امتیازی موفق دارند از سال ۲۰۰۶ تاکنون در تیم اسپرز بی سابقه بوده است.

برای پورتلند دمین لیلارد ۳۷ امتیاز و سی جی مک کام ۲۴ امتیاز کسب کردند که این چهارمین شکست در پنج بازی اخیر پورتلند می باشد و به طور میانگین ۱۲۳.۲ امتیاز در این شکست ها به حریفان تقدیم کردند. تمام بازیکنان شروع کننده ترکیب پورتلند به جز ماوریس هارکلس حداقل ۱۰ امتیاز کسب کردند. هارکلس فقط ۸ امتیاز به دست آورد.

کرگ پاپاویچ از سرمربی تیم ملی بسکتبال آمریکا جف ون گوندی که موفق شد با کسب پیروزی ۷۸ بر ۷۰ مقابل تیم ملی اروگوئه جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ چین را به دست آورد، تقدیر و قدردانی کرد. پاپاویچ سرمربی تیم اصلی امریکا در جام جهانی ۲۰۱۹ و المپیک ۲۰۲۰ خواهد بود.

لامارکوس آلدریج به ۶۹ امین بازیکن در تاریخ NBA تبدیل شد که ۷۰۰۰ پرتاب موفق کسب کردند و به جمع بزرگانی از تیم اسپرز مانند پاول گسول، جورج ژروین، دیوید رابینسون، تونی پارکر، کوین ویلیس، دیل الیس، تری کامینگز، موسس مالون و دامنیک ویلکینز اضافه شد. آلدریج در حال حاضر جز ۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ لیگ در کسب امتیاز، ریباند، بلک شات، تعداد پرتاب های موفق و تعداد بازی هایی که از ابتدا شروع کرده، محسوب می شود.

*نتایج سایر بازی های برگزار شده به شرح زیر  است:

فینیکس سانز ۹۶ – لس آنجلس لیکرز ۱۲۰

ممفیس گریزلیز ۹۵ – فیلادلفیا سونتی سیکسرز ۱۰۳

لس آنجلس کلیپرز ۱۱۰ – دالاس ماوریکس ۱۱۴

در پایان هفته هفتم رقابت ها، تیم های تورنتو رپترز با ۲۰ پیروزی و ۴ شکست صدرنشین و کلیولند کاوالیرز با ۴ پیروزی و ۱۸ شکست قعرنشین جدول کنفرانس شرق و تیم های دنور ناگتس با ۱۵ پیروزی و ۷ شکست صدرنشین و فینیکس سانز با ۴ پیروزی و ۱۹ شکست قعرنشین کنفرانس غرب هستند.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت