کارشناس بسکتبال: استرالیا نسبت به گذشته ضعیف تر بود

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۱۰ ۱۷:۵۴:۵۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کارشناس بسکتبال: استرالیا نسبت به گذشته ضعیف تر بود

تهران- ایرنا- کارشناس بسکتبال ایران با اشاره به شکست تیم ملی در دیدار مقابل استرالیا گفت: ضعف در کارهای هجومی دلیل اصلی این شکست بود و به اعتقاد من استرالیا نسبت به گذشته افت شدیدی کرده است.

مصطفی هاشمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال کشورمان برابر استرالیا اظهار کرد: با توجه به اینکه کار آماده سازی ملی پوشان را از نزدیک زیر مشاهده نکردم اطلاعات دقیقی از فضا و شرایط داخل تیم ملی ندارم و به همین دلیل نمی توان تحلیل صد درصد دقیقی ارائه کنم.
وی ادامه داد: امیدوارم صحبت های من بتواند به تیم ملی در بازی آینده مقابل فیلیپن کمک کند. این دیدار برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و خوشبختانه با توجه به شکست فیلیپین مقابل قزاقستان ثابت شد آنها شرایط مساعدی ندارند و نمی توانند حریف خطرناکی برای ایران باشند. 
هاشمی اظهار داشت: اطمینان دارم اگر مجموعه تیم ما بتواند نیمی از کیفیت واقعی خود را به نمایش بگذارد فیلیپین را با اختلاف از پیش رو بر خواهد داشت. 
پرافتخارترین مربی بسکتبال ایران با اشاره به شکست مقابل استرالیا، گفت: استرالیا در مقایسه با کاپ آسیا بسیار ضعیف تر شده و به اعتقاد من بی تجربگی در این تیم کاملا موج می زند. 
وی تصریح کرد: نمی خواهم زیاد به این موضوع بپردازم اما معتقدم می توانستیم حداقل کار این مسابقه را به دقایق آخر بکشانیم.
هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا امتیاز کم ایران در دیدار مقابل استرالیا نشان دهنده ضعف در سیستم های حمله ای نبود؟ تصریح کرد: به موضوع درستی اشاره کردید و مدت هاست که تیم ملی دچار این مشکل شده است. بدست آوردن امتیاز کم فقط مخصوص دیدار مقابل استرالیا نبود بلکه چندین سال است که با این مشکل روبه رو شدیم.
وی افزود: برخی ناخودآگاه یا خودآگاه و برای نمایش روی کار دفاعی مانور بیهوده می دهند و حاصل آن کسب 47 امتیاز در دیدار مقابل استرالیا شد.
هاشمی ادامه داد: اگر آمار گلزنی تیم ملی در چهار سال اخیر را مشاهده کنید متوجه افت ما در کار هجومی خواهید شد. نظر و فلسفه کار من که همیشه به بازیکنانم انتقال دادم این است که دفاع، اصلی بدیهی در بسکتبال است و بدون آن نمی شود کار کرد اما باید بدانیم تیمی هم که گل نزند برنده مسابقه نمی شود. 
وی افزود: در بسکتبال باید کار دفاعی همراه با گلزنی وجود داشته باشد و در دنیا تیمی برنده می شود که هردو کار را به بهترین شکل انجام می دهد.
سرمربی فصل گذشته تیم بسکتبال مهرام با اشاره به دیدار روز دوشنبه مقابل فیلیپین بیان کرد: بازی با استرالیا تمام شده و اکنون همه چیز باید برای بازی با فیلیپین هماهنگ شود. باید همه در جهتی کار کنیم که بتوانیم در این مسابقه برنده باشیم. عیار این تیم مشخص شده و معتقدم که می توانیم دوشنبه برنده میدان شویم. 
هاشمی افزود: باخت فیلیپین برابر قزاقستان خیلی در مسیر کسب سهمیه جام جهانی به ما کمک می کند. با این حال باید در بازی های پیش رو برد داشته باشیم و همه باید به تیم ملی کمک کنیم. Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت