عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال: برابر استرالیا انسجام دفاعی نداشتیم

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۱۰ ۱۷:۵۳:۴۲ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال: برابر استرالیا انسجام دفاعی نداشتیم

عباس مرشدی با اشاره به عملکرد ضعیف تیم ملی در سیستم های دفاعی برابر استرالیا گفت: تیم ملی انسجام لازم در کار دفاعی را نداشت.

پیشکسوت بسکتبال ایران در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی ایران برابر استرالیا اظهار کرد: ملی پوشان ایران در بازی با استرالیا نتوانستند آنطور که باید و شاید خوب باشند. آنچه که مشهود بود ما در دفاع انسجام لازم را نداشتیم و اگر بازی را دوباره تماشا کنیم به این مساله می رسیم که کار دفاعی ما در این دیدار خوب جواب نداد.

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال همچنین گفت: برخی بازیکنان ما اراده می کردند می توانستند کار موفقیت آمیز را در حمله انجام بدهند. مثلا بهنام یخچالی بارها نشان داد که می تواند امتیاز بیاورد اما دیگر بازیکنان در این زمینه موفق نبودند که نشان می داد متاسفانه بازیکنانمان تجربه چنین بازی را نداشتند.

مرشدی ادامه داد: رسول مظفری را در زمین زیاد دیدیم اما مثبت نبود. آرن داوودی مثبت نبود، نوید رضایی فر می توانست فضای بیشتری داشته باشد، میثم میرزایی آنطور که باید نبود، امیر صدیقی در حمله و در دفاع خوب کار نکرد و به نظرم باید بیشتر از محمد حسن زاده استفاده می شد.

او افزود: من چندین بار قسمت های مختلف این بازی را دیدم. برخی اشتباه های ما بارها تکرار می شد. متاسفانه نحوه ایستادن در دفاع هم درست نبود. نمی شود از مربی خرده گرفت که چرا بازیکن در جای نادرست ایستاده است. تیم ملی جای این نیست که این بدیهیات را بگوییم. خود بازیکنان باید می دانستند و می فهمیدند و تلاش بیشتر می کردند.

پیشکسوت بسکتبال درباره اشتباه های حمله ای تیم ملی نیز بیان کرد: بازیکنان تعیین کننده در زمین کم داشتیم. بازیکنانی که اعتماد به نفس داشته باشند نداشتیم. مگر می شود در تیم ملی بدون دفاع سنگین تخلف 8 ثانیه بدهیم. شروع کننده های ما مشخص نبودند. آرن داوودی گارد تیم بود اما بهنام توپ می آورد و آرن سردرگم بود. من نمی دانم چه اصراری است که در تیم ملی چنین اتفاق هایی می افتد.

مرشدی ادامه داد: یک بازیکن 17، 18 دقیقه در زمین بود اما فکر می کنم فقط یک توپ ربایی و یک پاس منجربه گل داشته و هیچ اقدامی نکرده است. در تیم ملی باید هر بازیکن در زمین این توانایی را داشته باشد که شوت بزند، حمله کند و امتیاز بیاورد. هرکس به تناسب خودش باید تلاش کند اما دیدیم که متاسفانه اینطور نبود.

کارشناس بسکتبال همچنین گفت: به نظرم رسول مظفری خیلی زیاد در زمین بود. در شرایطی که روزبه ارغوان سال ها پشت خط بود و باید فرصت پیدا می کرد اما اینطور نشد. به نظرم باید کمی روی تعویض ها دقت بیشتری می شد.

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال درباره دیدار با فیلیپین نیز بیان کرد: به نظرم با همین تیم و با توجه به باخت فیلیپین برابر قزاقستان، شکست دادن فیلیپین در مانیل دور از دسترس نیست. نمی گویم 100 درصد است اما دور از دسترس نیست. باخت فیلیپین برابر قزاقستان خیلی به نفع ما شد. آنها از نظر روانی بهم ریخته اند اما چون بازی برابر ما برایشان اهمیت زیادی دارد قطعا با دقت بیشتری وارد زمین می شوند. بازیکنان و کادرفنی ایران واقعا تلاش می کنند و امیدوارم در بازی بعدی عملکردی در خور شان ایران داشته باشند.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت