بردی دیگر برای لیکرز و ادامه بحران های سن آنتونیو در NBA

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۱۰ ۱۷:۵۱:۳۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بردی دیگر برای لیکرز و ادامه بحران های سن آنتونیو در NBA

 

رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا با برگزاری ۱۱ مسابقه در شهرهای مختلف پیگیری شد.

به گزارش ایسنا، در یکی از بازی‌های انجام شده تیم سن آنتونیو اسپرز در خانه در سالن ای تی اند تی سنتر با نتیجه ۱۳۶ بر ۱۰۵ مغلوب میهمان خود هیوستون راکتس شد.

برای هیوستون کلینت کاپلا ۲۷ امتیاز و ۱۲ ریباند و جیمز هاردن ۲۳ امتیاز و ۱۰ پاس منجر به گل کسب کردند تا بعد از کسب چهار شکست متوالی، یک پیروزی به دست آورند. کریس پاول هم بعد از رهایی از مصدومیت و سه بازی غیبت ۱۴ امتیاز و ۱۰ پاس منجر به گل کسب کرد. مایک دی آنتونی سرمربی هیوستون بعد از اینکه در پایان کوارتر سوم با نتیجه ۱۱۰ بر ۷۴ از حریف پیش افتاد، به ستاره ها و بازیکنان اصلی تیم در کوارتر چهارم استراحت داد.

برای تیم سن آنتونیو که با مشکلات زیادی در تیم مواجه است لامارکوس آلدریج ۲۰ امتیاز و دمار دروزان ۱۸ امتیاز کسب کردند تا بعد از شکست سنگین با ۳۹ اختلاف امتیاز مقابل مینه سوتا، بار دیگر با ۳۱ اختلاف امتیاز شکست تلخ دیگری را تجربه کنند. رکورد اسپرز با این شکست به ۱۰ پیروزی و ۱۲ شکست تنزل پیدا کرد که دو شکست بیشتر از تعداد پیروزی هایش تا این جای فصل به دست آورده که از تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۰۹ که با رکورد ۴ پیروزی و ۶ شکست دو بار بیشتر شکست خورده بود، بی سابقه است.

تیم هیوستون در پایان نیمه اول ۷۰ امتیاز کسب کرد که بعد از ۷۶ امتیازی که در تاریخ ۲۱ نوامبر مقابل دیترویت کسب کرد، دومین نیمه پر امتیاز هیوستون می باشد. برای اسپرز دمار دروزان در ۲۲ بازی خود تا کنون حداقل در یکی از آمارهای بسکتبال دو رقمی شده است که در تاریخ اسپرز فقط یک بازیکن سال اولی به نام دیوید رابینسون در سال ۱۹۸۹ این کار را انجام داده بود.

در دیگر بازی برگزار شده تیم میامی هیت در خانه در سالن امریکن ایرلاین آرنا موفق شد با نتیجه ۱۰۶ بر ۱۰۱ میهمان خود نیواورلینز پلیکانز را شکست دهد.

میامی بالاخره در خانه پیروز شد. یک چهره جدید درون زمین و یک بازیکن باتجربه روی نیمکت دقیقا چیزی است که میامی به آن نیاز دارد. جاش ریچاردسون ۲۰ امتیاز و دواین وید از روی نیمکت ۱۸ امتیاز کسب کردند و با وجود اینکه ۳۱ امتیاز از حریف پیش بودند در پایان این اختلاف، به ۵ امتیاز کاهش پیدا کرد. میامی بعد از شش شکست متوالی در خانه برای اولین بار به پیروزی رسید.

برای پلیکانز ستاره تیم آنتونی دیویس ۴۱ امتیاز ( سومین بازی ۴۰ امتیازی دیویس در این فصل )، جرو هالیدی ۲۱ امتیاز و نیکولا میروتیچ ۱۵ امتیاز کسب کردند تا دهمین شکست خارج از خانه پلیکان ثبت شود. رکورد پلیکانز در خانه ۹ پیروزی و ۲ شکست و در خارج از خانه ۲ پیروزی و ۱۰ شکست می باشد. تیم پلیکانز هیچ وقت موفق نشده اختلاف امتیاز بیش از ۲۳ امتیاز در یک بازی را جبران و برنده آن بازی شود ولی در مقابل میامی برای انجام این کار تلاش بسیاری کردند که باعث جذابیت بیشتر بازی شد. جبران ۱۹ اختلاف امتیاز که در پایان یک نیمه ایجاد شده و منجر به پیروزی نیو اورلینز شده، مربوط به زمانی است که نیواورلینز هورنتس بودند و در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۰ مقابل ممفیس اختلاف ۱۹ امتیازی را جبران و پیروز بازی شدند. در ۳۸ بازی که نیواورلینز در پایان یک نیمه ۲۰ امتیاز یا بیشتر از حریف عقب افتاده، هیچ کام بک و پیروزی کسب نکردند.

برای میامی هیت سیصد و نودمین بازی متوالی بود که تمام بلیط های سالن فروخته می شود و با رکورد تیم فینیکس سانز که طی سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ به دست آمده بود در رتبه هفتم این لیست مساوی شود.

در یکی از بازی های بسیار جذاب، تیم بروکلین نتس در خانه در سالن بارکلایس سنتر و در پایان وقت اضافه دوم با نتیجه ۱۳۱ بر ۱۲۵ مغلوب میهمان خود ممفیس گریزلیز شد. بازی درخشان مایک کانلی با تجربه و جرن جکسون سال اولی باعث ایجاد هماهنگی و متعادل در تیم و بازی تک نفره فوق العاده کانلی در وقت اضافه دوم باعث پیروزی ممفیس شد.

برای ممفیس مایک کانلی ۳۷ امتیاز و ۱۰ پاس منجر به گل و جرن جکسون ۳۶ امتیاز کسب کردند. جرن جکسون در کوارتر چهارم وقتی ممفیس با نتیجه ۱۱۱ بر ۱۰۴ از حریف عقب بود، در ۲۶ ثانیه مانده به پایان بازی با یک حمله چهار امتیازی ( پرتاب سه امتیازی موفق همراه با یک پرتاب پنالتی ) و سپس در حمله بعدی وقتی که ۱۵ ثانیه زمان باقی مانده بود با یک شوت سه امتیازی راه دور بازی را در امتیاز ۱۱۱ مساوی و به وقت اضافه کشاند. دو تیم در وقت اضافه اول هر کدام ۶ امتیاز به دست آوردند تا بازی به وقت اضافه دوم کشیده شود جایی که مایک کانلی با یک بازی تک نفره فوق العاده ۱۳ امتیاز از ۱۴ امتیاز ممفیس را کسب کرد و باعث پیروزی تیمش شد. مارک گسول نیز ۱۵ امتیاز و ۱۵ ریباند کسب کرد تا ممفیس بعد از سه شکست متوالی دوباره پیروز شود.

جرن جکسون تبدیل به سومین بازیکن سال اولی شد که موفق به انجام یک بازی ۳۰ امتیازی می شود. دو نفر دیگر کوین دورانت و لبرون جیمز هستند. برای اولین دو بازیکن ممفیس موفق می شوند در یک بازی دور گروهی لیگ حداقل ۳۰ امتیاز کسب کنند بعد از ۳۱ امتیاز مایک کانلی و ۳۰ امتیاز مارک گسول در تاریخ ۷ مارچ ۲۰۰۹ مقابل فیلادلفیا.

برای بروکلین دی آنجلو راسل ۲۶ امتیاز و ۸ پاس منجر به گل، دمار کرول ۲۱ امتیاز و ۱۲ ریباند و شهباز ناپیر ۱۸ امتیاز کسب کردند. دی آنجلو راسل در شوت زنی شانه به شانه کانلی حرکت می کرد ولی ۸ امتیازی که در وقت اضافی به دست آورد در نبرد با کانلی کافی نبود تا برای پنجمین بازی متوالی متحمل باخت شوند

حکیم نواح سنتر ۳۳ ساله سابق نیویورک نیکس که توسط این تیم بازخرید و بازیکن آزاد شده بود، با قردادی یک ساله با حداقل دستمزد به تیم ممفیس گریزلیز پیوست. نواح سابقه دو بار حضور در آل استار و برنده عنوان بهترین بازیکن دفاعی را در سال ۲۰۱۴ در کارنامه دارد. به نظر این انتقال برای تیم ممفیس که رتبه پنجم در دفاع موثر لیگ را در اختیار دارد، مناسب است.

در دیکی دیگر از بازی های انجام شده، تیم لس آنجلس لیکرز در خانه در سالن استپلس سنتر موفق شد با نتیجه ۱۱۴ بر ۱۰۳ دالاس ماوریکس را شکست دهد. لیکرز که در نیمه اول عملکرد خوبی نداشت در نیمه دوم با دفاع عالی و کسب امتیاز مانند بسیاری از نیمه های دوم با قدرت ظاهر و برنده بازی شد. مانند لبرون جیمز که در شروع بازی ۵ شوت از ۶ اقدام خود را هدر داد ولی در ادامه ۱۱ شوت از ۱۵ اقدام خود را تبدیل گل کرد تا درپایان ۲۸ امتیاز به دست آورد.

برندون اینگرام که توسط لوک والتون سرمربی لیکرز مامور یارگیری لوکا دونچیچ بود، ۱۹ امتیاز و کایل کوزما نیز ۱۵ امتیاز و ۱۲ ریباند کسب کردند تا دومین پیروزی متوالی لیکرز ثبت شود.

برای دالاس هریسون بارنز ۲۹ امتیاز و دوایت پاول از روی نیمکت ۱۷ امتیاز کسب کردند تا بعد از سه پیروزی متوالی مقابل لیکرز مغلوب شوند. در پایان نیمه اول تیم دالاس ۲۷ اقدام سه امتیازی داشت که بیشترین تعداد اقدام های سه امتیازی در پایان نیمه اول در این فصل برای دالاس است. رکورد قبلی با ۲۶ پرتاب را در تاریخ ۲۰ اکتبر و مقابل مینه سوتا ثبت کرده بودند.

لبرون جیمز موفق شد ماه نوامبر را با میانگین ۲۸.۳ امتیاز در هر بازی تمام کند و برای ششمین بار در طول دوران ورزشی اش میانگین حداقل ۲۸ امتیاز را در یک ماه به دست آورد.

نتایج سایر دیدارهای انجام شده به شرح زیر است:

شیکاگو بولز ۸۸ – دیترویت پیستونز ۱۰۷

کلیولند کاوالیرز ۹۵ – بوستون سلتیکس ۱۲۸

یوتا جاز ۱۱۹ – شارلوت هورنتس ۱۱۱

واشنگتن ویزاردز ۹۸ – فیلادلفیا سونتی سیکسرز ۱۲۳

آتلانتا هاوکس ۱۰۹ – اوکلاهاما سیتی تاندر ۱۲۴

اورلاندو مجیک ۹۹ – فینیکس سانز ۸۵

دنور ناگتس ۱۱۳ – پورتلند تریل بلیزرز ۱۱۲


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت