تیمی جوان با میانگین سنی 26 سال!

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۱۰ ۱۷:۴۲:۳۵ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تیمی جوان با میانگین سنی 26 سال!

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در حالی تاکید می کند در تیم ملی جوانگرایی کرده و با بازیکنانی جوان در انتخابی جام جهانی شرکت کرده که میانگین سنی تیم ملی ایران 26 سال است.

به گزارش ایرنا، عملکرد ضعیف تیم ملی بسکتبال برابر استرالیا صدای انتقاد همه را بلند کرده و اکنون بسیاری از اهالی دنیای توپ و تور تلاش کردند تا آرامش ملی پوشان برای دیدار با فیلیپین حفظ شود و پس از آن درباره نتیجه برابر استرالیا از سرمربی تیم ملی توضیح بخواهند اما نکته جالب توجه در صحبت های مهران شاهین طبع بعد از شکست برابر استرالیا این بود که او تاکید داشت تیمی جوان در اختیار دارد.
شاهین طبع که پیش از این نیز اشاره های زیادی درباره جوان بودن تیمش کرده در نشست خبری بعد از باخت به استرالیا گفته که با تیمی جوان کارش را انجام می دهد اما نکته اینجاست که با میانگین سنی 26 سال تیم ملی ایران به هیچ وجه به عنوان تیمی جوان شناخته نمی شود. 
البته میانگین سنی تیم ملی ایران نسبت به حریفانش پایین تر است اما این مصداق جوان بودن تیم ملی ایران نیست.
در ترکیب 12 نفره ایران فقط بهنام یخچالی، رسول مظفری، نوید رضایی فر و کیوان ریاعی زیر 25 سال سن دارند که به ترتیب 23، 24، 22 و 24 ساله هستند. کیوان ریاعی نیز که برابر استرالیا حتی یک ثانیه فرصت بازی نداشت.
دیگر بازیکنان تیم ملی بالای 25 سال و حتی بالای 30 سال سن دارند. حامد حسین زاده 31 سال، آرن داودی 32 سال، روزبه ارغوان 30 سال، میثم میرزایی 26 سال، محمد جمشیدی 27 سال، محمد ترابی 26 سال و محمد حسن زاده 28 سال سن دارند که نشان می دهد ترکیب تیم ملی ایران نه تنها جوان نیست بلکه بازیکنان با تجربه ای در اختیار دارد و باخت با نتیجه سنگین و با اختلاف 30 امتیاز از چیز دیگری نشات می گیرد. 
تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدارش از پنجره پنجم انتخابی جام جهانی 76 بر 47 برابر استرالیا باخت و دوشنبه در مانیل به مصاف فیلیپین می رود.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت