شکست گلدن استیت در شب ۵۱ امتیازی کوین دورانت

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۹ ۱۵:۳۳:۱۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

شکست گلدن استیت در شب ۵۱ امتیازی کوین دورانت

رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا با برگزاری سه مسابقه پیگیری شد.

به گزارش ایسنا، در مهمترین بازی امروز تیم تورنتو رپترز موفق شد در خانه در سالن اسکاچی بانک آرنا و در پایان وقت اضافه اول با نتیجه ۱۳۱ بر ۱۲۹ تیم گلدن استیت واریرز را شکست دهد. به اعتقاد بسیاری این بازی پیش نمایش فینال لیگ NBA امسال بود.

برای تورنتو ستاره تیم کووای لنارد ۳۷ امتیاز (بیشترین امتیاز کسب شده او در یک بازی این فصل) و ۸ ریباند و پاسکال سیاکام ۲۶ امتیاز (بیشترین امتیاز کسب شده او در یک بازی در دوران ورزشی‌اش) کسب کردند تا هفتمین پیروزی متوالی تورنتو به دست بیاید. همچنین کایل لوری ۱۰ امتیاز و ۱۲ پاس منجربه گل، سرژ ایباکا ۲۰ امتیاز و دنی گرین ۱۳ امتیاز کسب کردند تا بعد از هشت شکست متوالی مقابل گلدن استیت بالاخره طعم پیروزی را مقابل این تیم بچشند.

بازی تا ۴۵ ثانیه مانده به پایان ۱۱۹ بر ۱۱۶ به سود رپترز در جریان بود که با دو شوت سه امتیازی موفق کوین دورانت بازی به وقت اضافه کشیده‌شد. پرتاب سه امتیازی دوم دورانت در حالی وارد سبد شد که ۹ ثانیه به پایان بازی زمان باقی بود و توسط کووای در فشار دفاعی قرار داشت.

برای گلدن استیت دورانت ۵۱ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۶ پاس منجربه گل، کلی تامپسون ۲۳ امتیاز و جوناس یربکو ۲۰ امتیاز (که ۱۶ امتیازش مربوط به کوارتر چهارم و وقت اضافه بود) کسب کردند اما در نهایت گلدن استیت برای اولین‌بار از مارچ ۲۰۱۴ تاکنون مقابل تورنتو شکست را تجربه کند.

کوین دورانت با ۵۱ امتیازی که در این بازی کسب، موفق شد برای اولین بار در سه بازی متوالی حداقل ۴۰ امتیاز کسب کند (دورانت در دو بازی قبلی نیز به ترتیب ۴۹ و ۴۴ امتیاز کسب کرده بود). قبل از کوین دورانت، ستاره اوکلاهاما راسل وستبروک موفق شده بود در فوریه و مارچ ۲۰۱۷ در سه بازی متوالی این کار را انجام دهد. درتاریخ باشگاه گلدن‌استیت قبل از دورانت فقط استفن کری در فوریه ۲۰۱۶ و در سال های دورتر ویلت چمبرلین و ریک بری موفق به ثبت این رکورد شده‌اند.

دورانت برای بار ششم در طول دوران ورزشی خود موفق به انجام یک بازی ۵۰ امتیازی می‌شود و در سال‌های اخیر تنها بازیکنی مثل دورانت که موفق شده در سه بازی متوالی حداقل ۴۴ امتیاز کسب کند، کوبی برایانت در سال ۲۰۰۷ است. تیم گلدن‌استیت در حال حاضر سه بازیکن را در ترکیب خود می‌بیند که یک بازی ۵۰ امتیازی در این فصل انجام داده‌اند. تنها تیمی که در تاریخ NBA سه بازیکن مختلف در ترکیب خود با  بازی ۵۰ امتیازی داشت، لیکرز فصل ۶۲-۱۹۶۱ بود که الجین بیلور ۵ بازی ۵۰ امتیازی و جری وست و رودی لاروسو دو بازی ۵۰ امتیازی داشتند.

نیک نرس سرمربی تورنتو در بازی امروز یک کت آبی روشن اسپرت به تن کرده بود که برای ادای احترام به کرگ ساگر یکی از بزرگترین خبرنگاران NBA بود که  در سال ۲۰۱۶ در ۶۵ سالگی درگذشت. هم چنین مایک بابکاک سرمربی تیم هاکی تورنتو مپل لیفز از تماشاگران ویژه این بازی بود.

در دیگر بازی تیم لس‌آنجلس لیکرز در خانه در سالن استپلس سنتر موفق شد با نتیجه ۱۰۴ بر ۹۶ ایندیانا پیسرز را شکست دهد. ایندیانا در چند سال گذشته همیشه توسط تیم‌های لبرون جیمز شکست خورده و این موضوع برای طرفداران ایندیانا دیوانه کننده شده‌است. جیمز با کاوالیرز در دو فصل گذشته ایندیانا را در مرحله پلی‌آف حذف کرده‌ بود، همچنین در خلال سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ با تیم میامی نیز بارها ایندیانا را شکست داده‌بود و این‌بار با پیراهن لیکرز این کار را انجام داد.

لبرون جیمز موفق شد ۳۸ امتیاز، ۹ ریباند و ۷ پاس منجر به گل کسب کند و با ۱۲ امتیازی که در پنج دقیقه پایانی بازی در کوارتر چهارم به دست آورد کمک شایانی به ثبت دوازدهمین برد لیکرز کرد. برندون اینگرام ۱۴ امتیاز و جاش هارت نیز ۱۳ امتیاز کسب کردند تا روند دو شکست متوالی لیکرز را متوقف سازند.

برای پیسرز دامونتس سابونیس ۲۰ امتیاز و ۱۵ ریباند، بوگدان بوگدانویچ ۱۴ امتیاز و تادیوس یانگ ۱۱ امتیاز کسب کردند اما در نهایت بعد از دو پیروزی متوالی خارج از خانه، در بازی سوم بازنده بودند. ایندیانا برای ششمین بازی متوالی بدون ستاره خود ویکتور اولادیپو مصدوم پای به این مسابقه گذاشت ولی باز هم لیکرز برای پیروزی نیاز به ستاره خود لبرون جیمز داشت.

لنس استفنسون بازیکن سابق ایندیانا که این فصل به تیم لیکرز پیوسته، ۵ دقیقه بازی آرام و بدون امتیاز را پشت سر گذاشت در صورتی که فصل پیش در تمام ۸۲ بازی دور گروهی برای ایندیانا بازی و نمایش قابل قبولی را ارایه کرده‌بود.

در آخرین بازی نیز تیم ساکرامنتو کینگز در خانه در سالن گلدن وان سنتر با نتیجه ۱۳۳ بر ۱۲۱ مغلوب میهمان خود لس‌آنجلس کلیپرز شد.

برای کلیپرز تبایاس هریس ۲۸ امتیاز و مونترزل هارل ۲۴ امتیاز برای تیم داک ریورز کسب کردند تا روند پیروزی‌های متوالی کلیپرز در خانه ساکرامنتو به بیش از پنج سال ارتقا یابد. شای گیلجیز الکساندر بازیکن سال اولی کلیپرز ۱۷ امتیاز، دانیلو گالیناری و آوری بردلی ۱۶ امتیاز کسب کردند تا بردهای متوالی در خانه ساکرامنتو به ۱۲ بازی برسد هم چنین کلیپرز موفق شد نهمین پیروزی در ده مسابقه اخیرش را ثبت کند.

برای ساکرامنتو بوگدان بوگدانویچ ۲۶ امتیاز (بیشترین امتیاز کسب شده در یک بازی در دوران ورزشی‌اش) و ماروین باگلی ۱۸ امتیاز و ۱۰ ریباند کسب کردند اما در نهایت در سومین بازی متوالی شکست خوردند. تیم ساکرامنتو از تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۱۳ تاکنون در خانه موفق به شکست کلیپرز نشده‌است.

در پایان بازی سرمربی کینگز دیو جرگر که با مدیریت باشگاه به مشکل خورده و درخواست کنار رفتن برندون ویلیام یکی از دستیاران مدیر باشگاه را داده بود، در این رابطه مجبور به پاسخگویی شد. همچنین از باشگاه کینگز خبر می‌رسد که جرگر در مدیریت کردن تیم و بازیکنان جوان از جمله باگلی انتخاب دوم مراسم درفت امسال، مشکل دارد.

لو ویلیام از تیم کلیپرز برای شصت و سومین بازی متوالی از روی نیمکت حداقل ده امتیاز کسب کرد که طولانی‌ترین رکورد در این زمینه از فصل ۸۴-۱۹۸۳ محسوب می‌شود.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت