رقابت ایران و استرالیا از نوع بسکتبال

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۷ ۱۶:۴۶:۴۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

رقابت ایران و استرالیا از نوع بسکتبال

۲۱ سال و یک روز بعد از مسابقه معروف فوتبال ایران و استرالیا، تیم‌های بسکتبال دو کشور در مسیر جام جهانی با یکدیگر روبرو می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فردا هشتم آذر، بیست و یکمین سالگرد بازی معروف تیم‌های ملی فوتبال ایران و استرالیا در ملبورن است که تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل حریف خود به جام جهانی ۱۹۹۸ راه یافت. تیم ملی بسکتبال ایران این بار در مسیر جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹، نهم آذر به میزبانی ملبورن با تیم استرالیا روبرو می‌شود. هر چند این مسابقه برای دو تیم حیاتی نیست و پس از آن سه مسابقه دیگر تا تعیین تکلیف نهایی تیم‌های صعود کننده به جام جهانی تا پایان امسال برگزار می‌شود.

استرالیا بدون بازیکنان NBA

بسکتبال استرالیا چندین بازیکن در لیگ حرفه‌ای NBA دارد که در پنجره‌های انتخابی جام جهانی برای این تیم بازی نمی‌کنند. استرالیا از حدود ۱۰ روز قبل، ترکیب ۱۲ بازیکن را برای پنجره پنجم انتخابی جام جهانی اعلام کرد و در این کار سرعت عمل بیشتری نسبت به سایر تیم‌های منطقه آسیا داشت. با این وجود استرالیایی‌ها روز دوشنبه مجبور به جایگزینی نیت جاوای به جای انگوس برنت مصدوم شدند.

تان میکر و دنیل کیکرت دو بازیکن استرالیا هستند که بعد از درگیری فصل تابستان با بازیکنان فیلیپین محروم شدند و هنوز محرومیت این بازیکنان به پایان نرسیده است.

رقابت ایران و استرالیا از نوع بسکتبالتیم ملی ایران هم برخی ستاره‌های فصل تابستان خود را برای این بازی در اختیار ندارد. حامد حدادی که علاقه‌ای به حضور در تیم ملی نشان نداد و تصاویری از تمرینات خود در جزیره کیش منتشر کرد. سجاد مشایخی که به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داد. ارسلان کاظمی که به دلایل اعلام نشده به اردوی تیم ملی دعوت نشد و در نهایت صمد نیکخواه بهرامی که به دلیل مشغله کاری در آمریکا ماند.

تیم ملی بسکتبال ایران با این ترکیب برای بازی مقابل استرالیا، دیروز به ملبورن رسید:

۱-روزبه ارغوان ۲- محمد ترابی ۳- محمد حسن زاده ۴- حامد حسین زاده ۵- محمد جمشیدی ۶- آرن داوودی ۷ – نوید رضایی ۸- کیوان ریاعی ۹- امیر صدیقی ۱۰- رسول مظفری ۱۱- میثم میرزایی ۱۲- بهنام یخچالی

تیم ملی استرالیا هم امروز نخستین تمرین را با ترکیب کامل بازیکنان برای این بازی انجام داد.

دو تیم در حال حاضر صدرنشینان گروه F هستند.

فیلیپین، حریف در دسترس

در حالی که اهالی بسکتبال، تقریبا هیچ امیدی برای پیروزی تیم ملی ایران مقابل استرالیا ندارند؛ فیلیپین حریف بعدی، بیشتر در دسترس به نظر می‌رسد. تیم ملی فیلیپین در مسابقات دوستانه پیش از بازی با ایران یک پیروزی و ۳ شکست را تجربه کرد و روز جمعه پیش از دیدار با ایران مقابل قزاقستان بازی می‌کند.

رقابت ایران و استرالیا از نوع بسکتبالتیم ملی ایران بعد از دیدار با استرالیا به فیلیپین سفر می‌کند و مسابقه دو تیم روز دوشنبه ۱۲ آذر به میزبانی فیلیپین برگزار می‌شود.

ایران و فیلپین پیش از این در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی با هم روبرو شدند که ایران با نتیجه ۸۱ بر ۷۳ برنده شد. ارسلان کاظمی، صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، سجاد مشایخی و وحید دلیرزهان بازیکنانی بودند که در ترکیب ایران قرار داشتند و در این پنجره انتخابی حضور ندارند. هر چند سجاد مشایخی در صحبت های خود تاکید کرده بود که در صورت نیاز برای بازی با فیلیپین به طور مستقیم راهی این کشور می شود.
 
ادامه محرومیت چند فیلیپینی

تیم ملی فیلیپین هم با محدودیت در استفاده از نفرات به ایران آمده بود. چند بازیکن فیلیپینی بعد از پنجره سوم انتخابی جام جهانی به دلیل درگیری فیزیکی با بازیکنان استرالیا، محروم شده بودند.

راجر پوگوی، کارل کروز، جیو جلالون و کالوین ابوئه وا بازیکنان فیلیپینی هستند که محرومیت آن‌ها همچنان تا بازی دوم از پنجره پنجم انتخابی جام جهانی ادامه دارد.

فیلیپینی‌ها در بازی دوستانه مقابل لبنان از کای سوتو بازیکنی استفاده کردند که همراه با تیم نوجوانان این کشور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا شرکت کرد. سوتو در ۱۶ سالگی این شانس را پیدا کرد که در اردوی تیم بزرگسالان شرکت کرده و دقایقی هم همراه با بزرگسالان بازی کند. هنوز مشخص نیست که ینگ گیائو سرمربی فیلیپین از این بازیکن در پنجره پنجم انتخاب می‌کند یا نه. فیلیپین رقابت ایران و استرالیا از نوع بسکتبالبرخلاف ایران و استرالیا هنوز ترکیب نهایی را برای دو مسابقه اعلام نکرده است.

تیم‌های اقیانوسیه در صدر

در مرحله دوم انتخابی جام جهانی دو گروهِ شش تیمی تشکیل شده است. تیم‌های هر گروه برای قرار گرفتن در سه رده نخست رقابت می‌کنند تا به طور مستقیم راهی جام جهانی شوند. بهترین تیم چهارم یکی از گروه‌های E و F هم به جام جهانی صعود می‌کند و چین به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱۹، نیازی به کسب سهمیه در رقابت‌های انتخابی ندارد.

رده بندی گروه E به این شرح است:
۱- نیوزیلند با ۷ برد و یک باخت
۲- لبنان با ۶ برد و دو باخت
۳- کره جنوبی با ۶ برد و دو باخت
۴-اردن با ۵ برد و ۳ باخت
۵-چین با ۴ برد و ۴ باخت
۶- سوریه با ۲ برد و ۶ باخت

رده بندی گروه F به این شرح است:
۱- استرالیا با ۷ برد و یک باخت
۲- ایران با ۶ برد و ۲ باخت
۳- فیلیپین با ۵ برد و ۳ باخت
۴- ژاپن با ۴ برد و ۴ باخت
۵-قزاقستان با ۳ برد و ۵ باخت
۶- قطر با ۲ برد و ۶ باخت

برنامه پنجره پنجم انتخابی جام جهانی بسکتبال در قاره آسیا:
پنجشنبه ۸ آذر:
ساعت ۹:۴۰ نیوزیلند – اردن
ساعت ۱۴:۰۰ کره جنوبی – لبنان
ساعت ۱۵:۳۰ چین – سوریه
جمعه ۹ آذر:
ساعت ۱۲:۰۵ استرالیا – ایران
ساعت ۱۳:۳۰ ژاپن – قطر
ساعت ۱۵:۰۰ فیلیپین – قزاقستان
یکشنبه ۱۱ آذر:
ساعت ۵:۴۰ نیوزیلند – سوریه
ساعت ۹:۳۰ کره جنوبی – اردن
ساعت ۱۵:۰۵ چین – لبنان
دوشنبه ۱۲ آذر:
ساعت ۱۲:۰۵ استرالیا-قطر
ساعت ۱۳:۳- ژاپن-قزاقستان
ساعت ۱۵:۰۰ فیلیپین - ایران
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت