فیلیپینی‌ها از دو تبعه متفاوت استفاده می‌کنند

زمان درج: ۱۳۹۷/۹/۷ ۱۶:۴۲:۲۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

فیلیپینی‌ها از دو تبعه متفاوت استفاده می‌کنند

تیم ملی بسکتبال فیلیپین قصد دارد از دو بازیکن سهمیه خارجی مختلف در دو مسابقه پنجره پنجم انتخابی جام جهانی استفاده کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ینگ گیائو سرمربی تیم ملی بسکتبال فیلیپین از برنامه خود برای استفاده از دو بازیکن تبعه متفاوت در مسابقه مقابل قزاقستان و ایران خبر داد. تیم ملی فیلیپین جمعه نهم آذر در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ با قزاقستان مسابقه می‌دهد و دوشنبه دوازدهم آذر با ایران روبرو می‌شود.

فیلیپینی‌ها در بازی نخست از استنلی پرینگل گارد شوتزن خود استفاده می‌کنند و در بازی مقابل ایران از کریستین استندهاردینگر سنتر جوان تیم بهره می‌برند.

پرینگل تابعیت فیلیپینی-آمریکایی و استندهاردینگر تابعیت فیلیپینی-آلمانی دارند. استندهاردینگر با وجود داشتن مادر فیلیپینی، پیش از ۱۶ سالگی پاسپورت این کشور را دریافت نکرده و به همین دلیل به عنوان بازیکن فیلیپینی حق بازی ندارد. به این ترتیب این بازیکن به عنوان سهمیه تبعه خارجی فیلیپین بازی می‌کند.

گیائو در این باره به سایت اینکوایرر فیلیپین گفت: "درباره استفاده از پرینگل تا ۹۰ درصد مطمئنیم، مگر اینکه در جلسه تیم قبل از مسابقه، تصمیم دیگری بگیریم. به این ترتیب استنلی پرینگل مقابل قزاقستان و استندهاردینگر مقابل ایران بازی می‌کنند. "

هر دو بازیکن پیش از این در جریان بازی‌های آسیایی جاکارتا برای فیلیپین بازی کرده بودند.

بازیکنان شوتزن قزاقستان و بازیکنان قدبلند ایران، بزرگترین نگرانی فیلیپینی‌ها در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی به شمار می‌روند.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت