باختی دیگر برای کلیولند در شب برد شارلوت و ممفیس

زمان درج: ۱۳۹۷/۸/۲۹ ۱۴:۳۸:۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

باختی دیگر برای کلیولند در شب برد شارلوت و ممفیس

رقابتهای لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا با برگزاری ۹ مسابقه وارد هفته ششم شد.

به گزارش ایسنا، تیم شارلوت هورنتس در خانه در سالن اسپکتروم سنتر با نتیجه ۱۱۷ بر ۱۱۲ میهمان خود بوستون سلتیک را شکست داد. درخشش کمبا واکر برای تیم شارلوت ادامه دارد. کمبا موفق شد در بازی دیشب ۴۳ امتیاز کسب کند تا در دو بازی اخیر ۱۰۳ امتیاز کسب کرده باشد. کمبا در بازی قبلی مقابل فیلادلفیا با یک عملکرد عالی ۶۰ امتیاز کسب کرده بود. این بازیکن ۱۴ شوت موفق از ۲۵ اقدام خود (که ۷ شوت موفق از ۱۳ اقدام سه امتیازی بود ) را وارد سبد کرد و در کوارتر چهارم ۲۱ امتیاز کسب کرد تا تلاش‌هایش در این بازی بیهوده نباشد و باعث پیروزی تیمش شود. کمبا واکر موفق شد با میانگین ۲۹.۶ امتیاز در هر بازی جای ستاره مصدوم گلدن استیت استفن کری را در صدر لیست امتیاز آورترین بازیکنان لیگ در این فصل بگیرد. همچنین او با ۶۵ شوت سه امتیازی موفق از رکورد استفن کری در زمینه پرتاب‌های سه امتیازی موفق  نیز عبور کرد. در کنار این بازیکن، جرمی لمب ۱۸ امتیاز و ویلی هرنانگومز ۱۴ امتیاز کسب کردند تا شارلوت موفق شود برای اولین بار در ۸ تقابل اخیر با بوستون برنده شود.

برای بوستون ستاره تیم کایری آیروینگ ۲۷ امتیاز و ۱۱ پاس منجر به گل و جیسون تاتوم ۱۸ امتیاز و ۶ ریباند کسب کردند اما نتوانستند از هشتمین شکست بوستون در این فصل جلوگیری کنند. برد استیونز تصمیم گرفته در ترکیب شروع کننده بازی از آرون باینز به جای گوردون هیوارد در پست فوروارد استفاده کند که این تغییر جواب نداد و خیلی زود هیوارد به ترکیب اضافه شد. آرون باینز در ۷ دقیقه حضورش در بازی از ۴ اقدام خود برای کسب امتیاز فقط ۲ امتیاز کسب کرد.

تونی پارکر که هجدهمین سال حضورش در NBA را تجربه می‌کند در بازی دیشب ۷ امتیاز کسب کرد که دو پرتاب دو امتیازی بسیار حساس در دو دقیقه پایانی بازی را گل کرد تا بازی با برتری شارلوت به پایان برسد.

در یکی دیگر از بازی های شب گدشته تیم نیواورلینز پلیکانز موفق شد در خانه در سالن اسموتی کینگ سنتر و با نتیجه ۱۴۰ بر ۱۲۶  میهمان خود سن آنتونیو اسپرز را شکست دهد.

برای نیو اورلینز ستاره تیم آنتونی دیویس ۲۹ امتیاز و ۹ ریباند، ایتوان موور ۲۴ امتیاز و جرو هالیدی ۲۱ امتیاز کسب کردند تا سومین برد متوالی پلیکانز رقم بخورد.

جولیوس رندل که این فصل به تیم پلیکانز پیوسته تا جای خالی دمارکوس کازینز را پر کند موفق شد در ۲۵ دقیقه حضورش در بازی با ۲۱ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۱۰ پاس منجر به گل تریپل دابل کند که این ششمین تریپل دابل رندل محسوب می شود. وقتی لی آپ یان کلارک از لبه سبد به پایین افتاد جولیوس رندل با یک شیرجه سریع به درون محوطه رنگی ریباند حمله را انجام داد و توپ را به محیط مناسب برای شوت زدن فرستاد جایی که داریوش میلر توپ را دریافت کرد و با یک شوت سه امتیازی موفق تلاش رندل را به ثمر رساند که این یک نمونه از تاثیرات بازی پر قدرت رندل و تزریق انرژی و بازی سازی از روی نیمکت برای پلیکانز است.

برای سن آنتونیو دمار دروزان ۲۱ امتیاز، برایان فوربس ۲۰ امتیاز و رودی گی ۱۷ امتیاز کسب کردند تا چهارمین شکست در پنج مسابقه اخیر برای اسپرز رقم بخورد. اسپرز در پنج بازی گذشته فقط گلدن استیت را شکست داده است. دانته کانینگهام با گل کردن هر پنج اقدام سه امتیازی خود، ۱۹ امتیاز کسب کرد ولی درنیمه دوم نتوانست هیچ امتیازی کسب کند.

تیم نیواورلینز با کسب این پیروزی رکورد بازی‌های خانگی‌اش را به ۸ برد و ۱ شکست ( تنها شکست نیواورلینز در خانه در نبود آنتونی دیویس رقم خورده ) ارتقا داد. از مجموع ۵۹ اقدام موفق تیم پلیکانز، ۳۴ مورد با پاس منجر به گل همراه بود که جرو هالیدی ۹ پاس منجر به گل صادر کرد و در عین حال، سهم او از ۱۱ توپ از دست رفته پلیکانز ۵ بار بود.

در دیگر بازی شب گذشته تیم ممفیس گریزلیز موفق شد در خانه در سالن فدکس فروم با نتیجه ۹۸ بر ۸۸ میهمان خود دالاس ماوریکس را شکست دهد.

در حالی که اکثر تیم های NBA تمایل به کسب امتیازات بالا و طراحی حملات سریع دارند گریزلی‌ها به دفاع مستحکم و همکاری طولانی مدت مایک کانلی و مارک گسول تکیه دارند.

مایک کانلی ۲۸ امتیاز و مارک گسول ۱۷ امتیاز و ۱۵ ریباند برای ممفیس کسب کردند و به چهار پیروزی متوالی دالاس پایان دادند. هم چنین یرن جکسون ۱۳ امتیاز و گرت تمپل ۱۲ امتیاز کسب کردند تا ممفیس برای ششمین بار در هفت بازی اخیرش پیروز شود.

در این بازی تیم برنده ۱۷ بار تغییر کرد و ۱۵ مرتبه بازی به تساوی کشیده شد و تا ۵ دقیقه و ۱۷ ثانیه ماند به پایان بازی دو تیم در امتیاز ۸۴ برابر بودند که دو پرتاب سه امتیازی متوالی توسط گرت تمپل و مایک کانلی ممفیس را در امتیازات تا پایان بازی پیش انداخت و این اولین باری بود که در این فصل تیمی امتیازات دالاس را زیر ۱۰۰ نگه می‌دارد.

پیروزی مقابل دالاس یازدهمین پیروزی این فصل ممفیس بود. آن ها فصل گذشته را با رکورد ۲۲ پیروزی ۶۰  باخت به پایان بردند ولی در این فصل در ۱۶ بازی نصف پیروزی های فصل گذشته را به دست آوردند.

برای دالاس دی آندره جوردن با ۱۷ امتیاز و ۲۰ ریباند و لوکا دونچیچ با ۱۵ امتیاز و ۱۰ ریباند دبل دبل کردند که این اولین دبل دبل دنچیچ در NBA محسوب می‌شود هر چند وی در بازی دیشب  فقط ۶ اقدام پرتاب موفق از ۲۰ اقدام خود را وارد سبد کرد. کم‌ترین امتیازی که دالاس قبل از این بازی به دست آورده بود، ۱۰۰ امتیاز در بازی افتتحایه مقابل فینیکس بود.

دو تیم عضو دسته جنوب غرب هستند و تا تاریخ ۲ مارچ در خانه دالاس دیگر باهم رو به رو نخواهند شد.

نتایج سایر دیدارهای شب گذشته به شرح زیر است :

کلیولند کاوالیرز ۱۰۲ –دیترویت پیستونز ۱۱۳

یوتا جاز ۹۴ –ایندیانا پیسرز ۱۲۱

فینیکس سانز ۱۱۴ –فیلادلفیا سونتی سیکسرز ۱۱۹

لس آنجلس کلیپرز ۱۲۷ –آتلانتا هاوکس ۱۱۹

دنور ناگتس ۹۸ –میلواکی باکس ۱۰۴

اوکلاهاما سیتی تاندر ۱۱۳ –ساکرامنتو کینگ ۱۱۷


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت