کمی از نگاه حرفه‌ای دور هستیم

زمان درج: ۱۳۹۷/۸/۱۶ ۱۶:۴۱:۳۲ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کمی از نگاه حرفه‌ای دور هستیم

سرمربی تیم بسکتبال دختران جوان ایران بعد از تجربه مسابقات دسته ب. آسیا گفت: نگاه حرفه‌ای بر کشور‌های شرکت کننده حاکم است و ما هنوز کمی از این نگاه دور هستیم.

افسانه حسن نایبی سرمربی تیم بسکتبال دختران جوان درباره تجربه حضور در مسابقات دسته ب زیر ۱۸ سال آسیا به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تجربه خوبی از نظر کیفی بود. به خصوص که نگاهی حرفه‌ای بر تمام کشور‌هایی حاکم است که در این مسابقات شرکت کردند. ما از آن نگاه کمی دور هستیم و باید تلاش کنیم که با برنامه محوری، فاصله خود را با آن کشور‌ها کوتاه کنیم.

او با تاکید بر اینکه بسکتبالِ سایر کشور‌های آسیایی متفاوت است، ادامه داد: آن‌ها در مسابقات خیلی خوبی شرکت داشته اند و هیچ خلائی در کار خود ندارند. بازیکنان ما هم مستعد هستند و به زمان برای پر کردن فاصله با کشور‌های دیگر نیاز داریم.
 
ورزش سوريه از شرايط جامعه تاثير نگرفته

حسن نایبی درباره سطح تیم‌های دسته ب تاکید کرد: جالب اینجاست که در دسته ب هم تیم‌ها شرایط خیلی خوبی دارند. حتی در سوریه که شرایط جنگ را تحمل کرده، ورزش جایگاه خود را دارد و از شرایط تاثیر نپذیرفته است. تیم بسکتبال سوریه هم اعزام‌های خود را دارد. ضمن اینکه کشور‌هایی مثل سنگاپور و حتی گوام با برنامه به نظر می‌رسند و حضور خوبی داشتند.

سرمربی تیم بسکتبال دختران درباره شرایط هند به عنوان میزبان گفت: هندی‌ها قراردادی پنج ساله با زوران سرمربی صربستانی بسته اند که وارد دسته آ شوند و به قهرمانی برسند. قطعا با این برنامه ریزی به موفقیت هم می‌رسند. این در حالی است که ما فاصله زیادی با این شرایط داریم و جبران این فاصله نیاز به انرژی مضاعف دارد.
 
اميدوارم اعزام پنج نفره بيشتري داشته باشيم

کمی از نگاه حرفه‌ای دور هستیماو همچنین با درخواست کمک از مسئولان افزود: اعزام‌های سه نفره که انجام می‌شود، امیدوارم علاوه بر تداوم اعزام‌های آن‌ها در بخش پنج نفره هم اعزام داشته باشیم، چون بسکتبال دختران با مسابقات پنج نفره جا مي افتد. همین بازی با هند که در ثانیه‌های پایانی واگذار کردیم، نشان می‌داد که مشکل اصلی تجربه است.

حسن نایبی درباره مسابقه نخست ایران با هند گفت: اوایل بازی به دلیل نداشتن تجربه عقب افتادیم؛ اما ۱۳ امتیاز را جبران کردیم. با این وجود نیاز به کنترل فردی و خودباوری داشتیم. ما از روانشناس هم قبل از مسابقات استفاده کردیم؛ اما این مسائل زمانبر است. تیم ما در مجموع ۱۰ اردو داشت که شامل ۶ اردوی چهار روزه و ۴ اردوی سه روزه می‌شد. با همین شرایط هم پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشتیم و در بازی با هند نشان دادیم هیچ چیز کم نداریم.
 
باور بازيکنان به حرف نيست

سرمربی تیم بسکتبال جوانان ادامه داد: یکی از مشکلات این بود که بازیکنان نوجوان، سال قبل با اختلاف به هند باخته بودند و می‌گفتند امکان پیروزی مقابل این تیم نیست. هر چند که به آن‌ها گفته بودیم می‌توان در این بازی به برد رسید؛ اما باور بازیکنان به حرف نیست و به ذهنیت آن‌ها بستگی دارد.

او با اشاره به عناوین بهترین امتیازآور برای آقازادگان و دومین ریباندر برای نگین رسولی گفت: من در مجموع سعی کردم از همه بازیکنان تیم استفاده کنم تا خودشان را پیدا کنند. اگر این بازیکنان به زمین نمی‌رفتند، تجربه هم به دست نمی‌آوردند. در مجموع هم از این تجربه راضی هستم، چون بازیکنان خیلی پیشرفت کردند.
 
کمی از نگاه حرفه‌ای دور هستیماز دنيا دور هستيم

حسن نایبی همچنین با نارضایتی از صعود فقط یک تیم به دسته آ آسیا تاکید کرد: تیم‌های دسته ب خیلی کار می‌کنند. روز اول شاید همه فکر می‌کردند تیم ما در بین همین تیم‌ها هم زنگ تفریح باشند؛ اما اولین بازی مقابل هند که بسیار پرتماشاگر هم بود، شرایط دیگری را رقم زد. وقتی ۱۳ امتیاز را جبران کردیم، تماشاگران هند سکوت کردند و زوران سرمربی صربستانی هم که قبلش خیلی آرامش داشت، یکباره استرس گرفت و تا پايان بازي کنار زمین ماند.

سرمربی تیم بسکتبال جوانان افزود: بعد از بازی با هند خیلی‌ها تبریک گفتند که انقدر خوب عمل کردیم. تجربه خوبی بود؛ اما خیلی از دنیا دور هستیم و باید تلاش بیشتری کنیم. برنامه ریزی برای مسابقات برون مرزی بیشتر لازم است که به بازیکنان اعتماد به نفس بدهد. البته از فدراسیون بسکتبال تشکر می‌کنیم که با همه مشکلات ارزی، این تیم را اعزام کرد. امیدوارم این حمایت از تیم‌های پنج نفره ادامه داشته باشد.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت