برد اوکلاهاما در شب مصدومیت وست بروک در NBA

زمان درج: ۱۳۹۷/۸/۱۵ ۱۴:۴۰:۲۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

برد اوکلاهاما در شب مصدومیت وست بروک در NBA

رقابت‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا با برگزاری ۹ مسابقه ادامه پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، تیم اوکلاهاما سیتی تاندر در خانه در سالن چیساپیک انرژی سنتر با نتیجه ۱۲۲ بر ۱۱۶ نیواورلینز پلیکانز را شکست داد. پنجمین پیروزی متوالی اوکلاهاما با مصدومیت ستاره این تیم راسل وستبروک همراه شد. وستبروک در ۴ دقیقه و ۲۵ ثانیه مانده به اتمام کوارتر سوم پس از فرودی سخت روی پای چپش مصدوم شد و با کوبیدن مشت روی زمین و با ناامیدی زمین مسابقه را ترک کرد. وستبروک تا قبل از مصدومیت ۱۷ امتیاز، ۷ ریباند و ۹ پاس منجر به گل کسب کرده بود. پاول جورج مسابقه را با ۱۳ امتیاز، دنیس شرودر با ۲۲ امتیاز و استفن آدامز با ۱۸ امتیاز به پایان رساندند. برای تیم نیواورلینز جولیوس رندل موفق شد همه ۱۰ اقدام خود را وارد سبد و ۲۸ امتیاز کسب کند. درحالی که ستاره تیم آنتونی دیویس فقط ۷ شوت از ۲۰ اقدام خود را تبدیل به گل و در پایان ۲۰ امتیاز کسب کرد. به دست آوردن ۱۱ ریباند حمله ( ۱۱ فرصت مجدد برای کسب امتیاز )، گل کردن ۲۵ پرتاب آزاد پنالتی از ۳۰ پرتاب و کسب بیشترین ریباند دوران ورزشی نیکولا میروتیچ با ۱۶ ریباند در یک بازی هم برای جلوگیری از ششمین شکست متوالی نیواورلینز، کافی نبود.

در دیگر بازی مهم تیم دنور ناگتس موفق شد در خانه در سالن پپسی سنتر میهمان خود بوستون سلتیکس را با نتیجه ۱۱۵ بر ۱۰۷ شکست دهد. نهمین پیروزی دنور ناگتس در این فصل با درخشش جمال ماوری همراه بود. جمال موفق شد در این بازی ۴۸ امتیاز ( بیشترین امتیاز دوران ورزشی او در یک بازی ) کسب کند که ۱۹ امتیاز از آن را در کوارتر چهارم برای تیمش به دست آورد. دنور خیلی زود در کوارتر اول با ۱۵ امتیاز اختلاف از حریف عقب افتاد ولی با درخشش جمال ماوری و کسب ۲۳ امتیاز، بازی را در پایان نیمه اول به تساوی کشاند. با توجه به مشکلات پیش آمده برای ستاره دنور نیکولا یوکیچ، توانست بازی را با ۸ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۸ پاس منجر به گل تمام کند. امتیاز آورترین بازیکن بوستون کایری آیروینگ با کسب ۳۱ امتیاز و آمار ۱۳ پرتاب موفق از ۱۷ اقدام، بود.

در بازی که دو تیم در آن از بهترین تیم‌های دفاعی لیگ بودند، این تاکتیک‌های متنوع هجومی بود که بر بازی تسلط داشت و در پایان منجر به کسب نهمین پیروزی دنور و ثبت بهترین شروع این تیم در لیگ بعد از فصل ۷۷-۱۹۷۶ شد.

در دیگر بازی جذاب امروز تیم دیترویت پیستونز در خانه در سالن لیتل سیسز آرنا با نتیجه ۱۲۰ بر ۱۱۵ که در وقت‌های اضافه نخست به دست آمد، مغلوب مهمان خود میامی هیت شد. میامی هیت با سه شکست متوالی و دیترویت با ۴ شکست متوالی پای به این مسابقه گذاشته بودند. برای میامی جاش ریچاردسون با کسب ۲۷ امتیاز و با پرتاب‌های پنالتی موفقی که در ۲.۱ ثانیه مانده به پایان بازی گل کرد، باعث چهارمین پیروزی فصل میامی و پایان دادن به سه شکست متوالی در لیگ شد. میامی در بازی دیشب بدون حضور سنتر خود حسن وایتساید کسی که با میانگین ۱۴.۶ ریباند در هر بازی جایگاه دوم و با میانگین ۲.۷۵ بلاک شات در هر بازی جایگاه دوم لیگ را در اختیار دارد، بازی کرد.

وایتساید به خاطر مصدومیت زانوی راست بازی را از دست داد. کلی اولینیک جایگزین وایتساید در بازی دیشب ۱۰ امتیاز از ۱۳ امتیاز خود را در نیمه دوم کسب کرد، گوران دراگیچ گارد آل استاری میامی۲۱ امتیاز و دوین وید از روی نیمکت (در آخرین فصل حضور خود در ان بی ای) ۱۸ امتیاز کسب کردند. برای دیترویت اما آندر دروموند ۲۵ امتیاز و ۲۴ ریباند کسب کرد و موفق شد در لحظات پایانی در صورتی که فقط ۰.۵ ثانیه به پایان بازی فرصت باقی بود با تیپ شات ۲ امتیازی خود بازی را به تساوی و وقت‌های اضافی بکشاند. دروموند بهترین ریباندر لیگ و بالاتر از حسن وایتساید محسوب می‌شود. دیگر ستاره دیترویت یعنی بلیک گریفین که از لحاظ میاتگین امتیازات کسب شده رتبه دوم لیگ را داراست با ۲۴ امتیاز، ۱۵ریباند و ۷ پاس منجر به گل کار خود را به پایان رسانید. بلیک گریفین به همراه ستاره میلواکی باکس جیانیس آنتتکونپو تنها بازیکنان لیگ با میانگین ۲۵ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۴ پاس منجر به گل هستند.

طرفداران دیترویت بعد از این که دوین وید یکی از پرتاب‌های پنالتی خود را در لحظات پایانی نیمه اول خراب کرد با هو کردن او و فریاد زدن شعار MVP قصد تمسخر دوین وید را داشتند (چرا که وید هیچ گاه موفق به کسب این عنوان نشده است) که با یک اسلم دانک ترسناک، پاسخ هوادارن دیترویت را داد و بازی را در امتیاز ۵۱ به تساوی کشاند. این اولین پیروزی میامی در سالن لیتل سیسز آرنا بود که این سالن در فصل گذشته افتتاح شد.

دوین وید و اودانیس هاسلم تنها بازماندگان میامی سال ۲۰۰۶ بودند که در فینال کنفرانس شرق موفق به شکست دیترویت و راه یابی به فینال آن سال شدند.

سایر نتایج دیدارهای امروز به شرح زیر است:
کلیولند کاوالیرز ۱۰۰ – اورلاندو مجیک ۱۰۲
هوستون راکتس ۹۸ – ایندیانا پیسرز ۹۴
شیکاگو بولز ۱۱۶ – نیویورک نیکس ۱۱۵ (برنده بازی در پایان وقت های اضافی دوم مشخص شد)
تورنتو رپترز ۱۲۴ – یوتا جاز ۱۱۱
ممفیس گریزلیز ۱۰۱ – گلدن استیت واریرز ۱۱۷
مینه سوتا تیمبرولوز ۱۰۹ – لس آنجلس کلیپرز ۱۲۰


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت