تونی پارکر:می خواهم در اسپرز بازنشسته شوم

زمان درج: ۱۳۹۷/۶/۱۴ ۱۲:۵:۲۹ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تونی پارکر:می خواهم در اسپرز بازنشسته شوم

خبرنگار توپ و تور گروه ورزش برای اولین بار از فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰، سن انتونیو اسپرز کارخود را بدون گارد سرشناس خود تونی پارکر شروع خواهد کرد.

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پارکر که سابقه انتخاب به عنوان ارزشمند ترین بازیکن فینال وهمچنین ۶ حضور در مسابقات all star را دارد در آغاز فصل نقل و انتقالات به عنوان بازیکن آزاد به تیم بسکتبال شارلوت هورنتس پیوست.

به نظر میرسد احساس سختی در هر دو طرف وجود نداشته باشد زیرا پارکر قصد دارد تا حداقل یک بار دیگر به سن آنتونیو بازگرد.

انتظار می رود تونی پارکر جانشین کمبا واکر شود که وارد سال آخر قراردادش با شارلوت شده است.

پارکر امیدوار بود که بتواند به رکورد ۲۰ سال بازی برای تیم اسپرز دست پیدا کند که این مسئله مستلزم تمدید سه ساله قرارداد او بود که این امر محقق نشد. پارکر فصل قبل جایگاه اصلی خود را در رقابت با دجونت موری جوان به او واگذار کرده بود.

او در فصل نهایی خود با اسپرز ۵۵ بازی انجام داد و به طور متوسط ۷.۷ امتیاز کسب کرده و ۳.۵ پاس گل داد. او در طی حضور خود در تیم اسپرز، شش مرتبه در مسابقات all star حاضر شد و به طور متوسط ۱۵.۸ امتیاز و ۵.۷ پاس منجر به گل به ثبت رساند. او بخشی از تیمی بود که موفق شد به همراه گرگ پاپوویچ مربی تیم اسپرز به ۱۳۷ پیروزی در مسابقات دست پیدا کند. این رکورد، دومین رکورد برتر در تمامی ادوار برگزاری رقابت های NBA است. در این زمینه بهترین رکورد موجود در اختیار تیم دانکن و گرگ پاپوویچ است که به عنوان بازیکن و مربی به ۱۵۷ پیروزی دست پیدا کردند.

پارکر بخشی از سه بازیکن بزرگ تیم بسکتبال تیم اسپرز به همراه تیم دانکن و مانو جینوبلی بود. دانکن و جینوبلی بازنشسته شدند و پارکر هم به تیم دیگر منتقل شد.

او با ۱۷ فصل متوالی حضور در مسابقات NBA تنها کارل ملون و جان استوککتون با ۱۹سال پی در پی را بالاتر از خود می بیند.


Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت