جام جهانی تجربه خوبی بود

زمان درج: ۱۳۹۲/۴/۲۷ ۲۱:۵۶:۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

جام جهانی تجربه خوبی بود

محمدرضا فدایی‌نژاد معتقد است جام جهانی بسکتبال جوانان تجربه خوبی برای بسکتبال ایران بود.

 

سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره جام جهانی پراگ، اظهار کرد: جام جهانی 2013 تجربه‌ای تازه و بزرگ برای بسکتبال ایران بود که جوانان را برای آینده پرورش داد. خودباوری خوبی در بسکتبالیست‌ها ایجاد شد و حالا می‌دانیم توانایی رقابت با بزرگان جهان را داریم. در این دوره جوانانی خوب داشتیم که هدفمند کار می‌کردند و در جام جهانی عملکرد قابل قبولی داشتند، حاشیه‌ای وجود نداشت و همه می‌دانستند به دنبال چه هستند.

 

فدایی‌نژاد ادامه داد: جوانان در این مسابقات نشان دادند با تمام توان تلاش می‌کنند. برای رسیدن به هدف می‌جنگند. تمام گفته‌های مربیان را در زمین انجام می‌دادند و مطمئنم تاثیر جام جهانی را در عملکرد آینده این ملی‌پوشان خواهید دید. با این حال معتقدم اگر تدارک تیم بهتر می‌شد، نتایج نیز فرق می‌کرد. مشغول بودن ملی‌پوشان در فصل امتحانات دست فدراسیون و مربیان را برای برنامه‌ریزی بست. بچه‌ها درگیر امتحانات حساسی بودند به همین دلیل زمانی زیادی برای تدارک آنها نبود. مطمئنا اگر زمان بود فدراسیون تورنمنت‌های بیشتری فراهم می‌کرد و این تیم موقعیت بهتری در پراگ به دست می‌آورد.

 

سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان، گفت: ایران برابر حریفان قدرتمندش خوب کار کرد. ما آرژانتین را غافلگیر کردیم و شکست دادیم. برابر اسپانیا و برزیل نیز عملکرد قابل قبولی داشتیم. نتایج بسیار نزدیک بود. حتی برای بازی با جمهوری چک که بازی سنگین و پرفشاری بود نمایش خوبی داشتیم. بازیکنان ما در جمع بهترین‌ها قرار گرفته که تمام این‌ها نشان می‌دهد عملکرد خوبی داشته‌ایم.

 

فدایی‌نژاد در پاسخ به این سوال که چرا هیچ برنامه‌ای برای جوانان برای ایجاد تنوع و شادابی فراهم نکردید؟ گفت: این طور نبود. واقعا وقت نداشتیم. هر روز مسابقه داشتیم و فرصت گردش نبود. بعد از سه روز مسابقه یک روز استراحت داشتیم که با کمک سفارتخانه شهر پراگ را بازدید کردیم. کمی هم تنقلات برای تیم گرفتیم تا خستگی بچه‌ها کاهش پیدا کند. واقعا شرایط به گونه‌ای بود که نمی‌توانستیم برنامه‌ای داشته باشیم.

 

او با اشاره به وعده‌های غذایی نیز گفت: هتل غذاهای بسیار خوبی داشت. بچه‌ها از نظر غذایی مشکل نداشتند. طبق برنامه‌ریزی‌ها نیز نمی‌توانستیم وعده‌های غذایی خارج از هتل داشته باشیم و اکثرا بچه‌ها در هتل غذا می‌خوردند، کیفیت غذاها نیز خوب بود.

 

سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان در پاسخ به این سوال که دلیل تاخیر پرداخت پاداش‌ها چه بود؟ بیان کرد: نمی‌دانم چه کسی این حرف‌ها را زده است. کاملا کذب است. پاداش‌ها را به موقع بعد از پیروزی بر آرژانتین پرداخت کردم. مساله پول‌توجیبی بازیکنان نیز چون ابزار تشویق و تنبیه ما بود مقطعی پرداخت می‌شد. ما تمام صلاحدیدهای فدراسیون را به موقع انجام می دادیم و مستنداتش وجود دارد.

 

فدایی‌نژاد در پایان به سوال ایسنا مبنی بر این که چطور می‌توان این جوانان را برای آینده حفظ کرد؟ گفت: این جوانان توسط فدراسیون رشد کردند. مربیان ایران در نقطه‌های مختلف کشور آنها را پیدا کردند و سپس فدراسیون آنها را زیر نظر گرفت. از این پس نیز آنها رها نخواهند شد. گزارشی هم درباره وضعیت آنها به آقای مشحون خواهم داد. باید باشگاه‌ها و مربیان نیز کمک کنند تا این جوانان حفظ شوند.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت