سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران شیوه برگزاری لیگ برتر باید جهانی باشد

زمان درج: ۱۳۹۲/۴/۲۵ ۹:۴۵:۵۳ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران شیوه برگزاری لیگ برتر باید جهانی باشد

فرانک طیاری گفت: فدراسیون بسکتبال باید برای برگزاری لیگ، روش و قوانینی را انتخاب کند که از نظر فدراسیون جهانی مورد تایید باشد.

 

سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تقسیم بندی جدید مسابقات بسکتبال بانوان به دو گروه سوپر لیگ و لیگ برتر، اظهار کرد: این دو لغت از نظر معنایی یکسان هستند و نمی‌توان با این نامها مسابقات را برگزار کرد ، بلکه بهتر است آن را سوپر لیگ یا لیگ برتر یک و دو نام گذاری کرد.

 

طیاری ادامه داد: قوانین و شیوه برگزاری مسابقات باید طبق مقررات جهانی باشد. متاسفانه قانون لیگ برتر دائم در حال تغییر است و به خاطر آن در هر فصل یک تیم شرکت می‌کند و در فصل بعد انصراف می‌دهد و در نتیجه‌ گروه‌بندی هم تغییر می‌کند و لیگ ضعیف می‌شود.

 

سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران اظهار کرد: من مخالف افزایش تیم‌های شرکت کننده در لیگ نیستم، اما این موضوع در صورتی نتیجه‌ مثبت خواهد داشت که قوانین و شیوه صحیحی به کار گرفته شود.

 

وی در ادامه افزود: برگزاری مسابقات بیشتر سبب بالا رفتن سطح کیفی بسکتبال بانوان می‌شود، مخصوصا برای تیم ملی که به مسابقات برون مرزی اعزام نمی‌شود و بازی‌های لیگ حکم بازی‌های رسمی را دارد .

 

فرانک طیاری درباره لباس‌های طراحی شده برای بسکتبال بانوان، خاطر نشان کرد: عکس این لباس‌ها برای فدراسیون جهانی ارسال شده است و اگر فدراسیون تلاش خود را انجام دهد این لباس‌ها تایید می‌شود. تیم گاز تهران با همین لباس‌ها سال گذشته در مسابقات دانشجویان شرکت کرد و حتی قهرمانی را هم به دست آورد.

 

سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز تهران درباره شرایط تیم خود، اظهار کرد: در حال حاضر مشغول تمرینات پیش فصل هستیم و امیدوارم مثل چند دوره گذشته سوم نشویم و قهرمانی مسابقات را به دست آوریم. البته این بستگی به شرایط تیم‌های دیگر هم دارد که در چه سطح آمادگی قرار دارند.

 

طیاری در پایان از فدراسیون بسکتبال تشکر کرد و افزود: خوشبختانه فدراسیون بسکتبال نسبت به رشته‌های دیگر ورودی کمتری را برای لیگ از باشگاه‌ها دریافت می‌کند و این مساله فرصت را برای حضور همه تیم‌ها در مسابقات مهیا می‌کند.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت