کاظمی: به دنبال حضور در دی - لیگ هستم/ جهانبخش باعث افتخار ایرانی‌هاست

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۷ ۱۰:۲۰:۳۴ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

کاظمی: به دنبال حضور در دی - لیگ هستم/ جهانبخش باعث افتخار ایرانی‌هاست

بازیکن تیم ملی بسکتبال گفت: علیرضا جهانبخش، بازیکنی است که من علاقه زیادی به او دارم و به عنوان یک ایرانی به او افتخار می‌کنم که آقای گل لیگ هلند شده است.

ارسلان کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد حضورش در بسکتبال ایران اظهار داشت: من حدود 8 سال خارج از کشور بازی کرده‌ام و حدود 4 است که برگشته‌ام و در ایران فعالیت می‌کنم. به نظر من هر بازیکن حرفه‌ای برای اینکه بتواند دوران بازیگری خود را طولانی‌تر کند باید بتواند با مربیان مختلف و در سطوح مختلف کار کند.

او با اشاره به سال 2013 زمانی که توسط تیم واشنگتن ویزارد در NBA درفت شد،‌ گفت: الان که به گذشته نگاه می‌کنم، پشیمان نیستم چون به جای نیمکت‌نشینی در NBA به پتروشیمی آمدم و با این تیم به عنوان قهرمانی لیگ رسیدم، البته از هدفی که داشتم دور شدم، چون لیگ ایران با سایر لیگ‌های جهان ارتباط ندارد و توسط مربیان دیگر کشورها قابل آنالیز شدن نیست.

کاظمی تصریح کرد: تلاش کردم ارتباط خودم را NBA قطع نکنم و هر زمان که بخواهند به آمریکا می‌روم. امسال هم به دنبال حضور در دی-لیگ هستم و به احتمال زیاد به آمریکا باز خواهم گشت.

ملی‌پوش بسکتبال ایران درباره نیمکت نشینی در NBA گفت: برای شما یک مثال می‌زنم. علیرضا جهانبخش، بازیکنی است که من علاقه زیادی به او دارم و به عنوان یک ایرانی به او افتخار می‌کنم که آقای گل لیگ هلند شده است. او بازیکن بزرگی است ولی اگر به لیگ انگلستان برود شاید نتواند همان کاری را که در هلند انجام داده به معرض نمایش بگذارد. لیگ NBA با هیچ لیگی در دنیا قابل مقایسه نیست و حضور روی نیمکت تیم‌‌های NBA هم برای هر بازیکنی می‌تواند افتخار باشد ولی نشستن روی نیمکت، باعث افت بازیکنان می‌شود. این بستگی به روحیه هر شخص دارد. من اگر روی نیمکت بنشینم، افسرده می‌شوم و عملکردم افت می‌کند.

کاظمی درباره احتمال قهرمانی بسکتبال ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: من در این سال‌ها یاد گرفته‌ام که زیاد در مورد احتمالات صحبت نکنم ولی شرایط بازیکنان خوب است و باید منتظر قرعه‌کشی مسابقات بود.

کاظمی در پایان توضیح داد: بازیکن مورد علاقه من در NBA، «تیم دانکن» بود و من به همین خاطر طرفدار سان آنتونیو بودم. با بازنشستگی تیم دانکن من در آمریکا، ساکن شهر هیوستون هستم و با توجه به این موضوع همراه با تیم هیوستون راکتز تمرین هم کرده‌ام. به این تیم علاقه دارم و دوست دارم قهرمان لیگ شود.

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت