پرونده آوانسیان-شاهین طبع باز ماند

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۶ ۱۴:۵۸:۱۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

پرونده آوانسیان-شاهین طبع باز ماند

تلاش‌های فدراسیون بسکتبال برای حل مسالمت آمیز اختلاف میان داور قدیمی و سرمربی تیم ملی بسکتبال نتیجه نداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ پرونده اختلاف مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال و هروس آوانسیان داور اسبق بسکتبال از پارسال باز شد.
 
شاهین طبع که سرمربیگری تیم پتروشیمی بندرامام را برعهده داشت، بعد از سومی لیگ برتر ۹۶ گفته بود: "اسناد و مدارکی داریم که رئیس سابق فدراسیون بسکتبال کشور و آقای آوانسیان برخی داوران را تحت تاثیر خود قرار دادند تا دو تیم خوزستانی برای سومین سال پیاپی به فینال صعود نکنند."

آوانسیان فصل قبل مدیریت آکادمی پایه بسکتبال مهرام را برعهده داشت و متهم بود که در جریان قضاوت‌های لیگ تاثیر گذاشته است. او بعد از این صحبت‌ها در جمع خبرنگاران تاکید کرد: "پیگیر شکایتم از مهران شاهین‌طبع هستم و او یا اتهام‌هایش را ثبات کند یا باید عذرخواهی کند."

فدراسیون بسکتبال در این میان برای میانجیگری پا به میان گذاشت و با دعوت از دو طرف در جلسه‌ای خارج از فضای کمیته انضباطی تلاش کرد تا به شکل مسالمت آمیز، مشکل را حل کند.

شاهین طبع و آوانسیان چند هفته قبل به جلسه‌ای با حضور مسئولان فدراسیون و کمیته انضباطی رفتند که بیش از سه ساعت طول کشید. گفته می‌شود که شاهین طبع با پرونده‌ای قطور به این جلسه آمد که آوانسیان تاکید می‌کند بسیاری از مدارک ارائه شده در واقع همان مصاحبه‌های بعدی او بوده و مدارک مرتبط به موضوع اتهام کمتر ارائه شده است.

پرونده آوانسیان-شاهین طبع باز مانددر مقابل شاهین طبع در حاشیه یکی از تمرینات این هفته تیم ملی بسکتبال درباره این جلسه تنها به این جمله بسنده کرد که "به همراه هروس آوانسیان به جلسه‌ای در فدراسیون رفتیم و صحبت کردیم." او از توضیح بیشتر درباره این ماجرا اجتناب کرد.

آوانسیان هم امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در پاسخ به اینکه بالاخره سرنوشت جلسه مزبور چه شد؟ تاکید کرد که دو طرف در جلسه‌ای مسالمت آمیز صحبت‌های خود را انجام دادند و قرار بود اردستانی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون، بیانیه‌ای به عنوان نتیجه گیری بنویسد که مورد قبول هر دو باشد.

رئیس سابق کمیته داوران فیبا آسیا درباره این بیانیه می‌گوید: "مطالب مطرح شده در این بیانیه تا حدودی با صحبت‌های آن جلسه نمی‌خواند، به همین دلیل تایید نکردم."

او در پاسخ به اینکه حالا با نپذیرفتن بیانیه مسالمت آمیز چه اتفاقی می‌افتد؟ ابراز بی اطلاعی کرد تا این پرونده باز بماند.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت